Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce

Užili jsme si to do poslední chvíle a kapky potu, shodli se v přívětivém Mělníce účastníci i pořadatelé GigaCzech po osmém - a s největší pravděpodobností i posledním představení unikátní multisportovní kombinace. "Uvidíme, co bude za rok," nepřibouchnul však úplně vrátka do budoucnosti Jan Plachý, šéf z organizačního týmu agentury eventime.
08.09.2023 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít

Poslední hodiny zbývají do startu s největší pravděpodobností posledního multisportovního závodu svého druhu, GigaCzech. Už teď poslední prázdninovou sobotu (2.9.) v Mělníce a jeho okolí, předpověď slibuje slunce a teplo.
01.09.2023 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona

V neděli 4.června odstartuje ME v olympijském triatlonu na tratích v Madridu. Českou repre zastoupí Tomáš Zikmund, Jan Volár a Petra Kuříková. Naplno také odstartuje domácí sezona halfironmanem Czechman. Více ve zprávě z tiskové konference
01.06.2023 - ČTA
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Unikátní multisportovní výzva GigaCzech se pojede opět v Mělníce. Kratší verzi dáte taky!

GigaCzech je opět tady, tentokrát první zářijovou sobotu (2.9.) už potřetí v Mělníce. Kombinaci pěti vytrvalostních disciplín, nyní pouze v kratší variantě, máte patrně poslední šanci si ji takhle užít. Do konce června můžete ještě pořídit zvýhodněné startovné.
26.05.2023 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková

Český triatlon má novou vládkyni. Vítězkou tradiční ankety Král triatlonuse stala Petra Kuříková, která v srpnu reprezentovala Česko na OH v Tokiu. Spolu s ní byli při slavnostním večeru v Kongresovém centru Zlín oceněni vítězové kategorií Trenér roku, Talent roku a Mládežnický trenér roku
08.11.2021 - ČTA
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Je tu Giga-víkend! Gigathlon se vrací do Mělníka

Stejně jako loni se Gigathlon, unikátní vytrvalostní víceboj (plavání, jízda na silničním kole a horském kole, inline brusle, běh) jednotlivců a týmů, uskuteční poslední srpnový víkend 27.-29.8. v Mělníku s kulisami zámku na soutoku Labe a Vltavy. Téměř jistě máte poslední možnost zažít ho v této podobě
18.08.2021 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Za pár dní toho člověk poznal více, než leckdy za celý život, říká Ondra Teplý po 1000miles Adventure

Známý triatlonista a vyznavač extrémních podniků Ondra Teplý si připsal další zářez do svého portfolia. Začátkem léta se mu podařilo zdolat akci 1000mil Adventure v kategorii horské kolo. Více v našem rozhovoru
09.08.2021 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

3 vrcholy Šumavy - nová běžecká výzva!

Organizátor Xterra v Prachaticích Michal Piloušek přichází se zajímavou výzvou v podobě běžeckého etapového závodu na tři vrcholy Šumavy. Termín začátku července může být pro triatlonisty dobrým otestovaním běžecké formy. více v článku
20.04.2021 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Děčínský Železný muž – 15.5.2021 a neb Memoriál Toma Jiráně

3,8km plavání v nádherně čisté vodě jezera Milada. 180km cyklistiky přes brdky Krušných hor a panoramatem Labského kaňonu s jistým výhledem na Pravičkou bránu. 42 km běhu nad údolím Labe a pro rychlejší borce s rozhlednou na Děčínském Sněžníku.
17.02.2021 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé

VITAR sport posiluje: k Enervitu přibral i Royal Bay

VITAR sport je řadu let oficiálním českým distributorem italské značky Enervit. Na konci roku k ní přidal i českou značku sportovního kompresního oblečení - Royal Bay. Pojítkem obou značek je vysoká kvalita, špičkové zázemí a společný přínos pro sportovce - obě pomáhají sportovat lépe.
15.01.2021 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Co dělat, když se nedá skoro nic dělat?

Bikovat, gravelovat, prostě užívat si cyklistiky. Kolo je pro mnohé z nás svoboda, útěk z reality, tréninkový nástroj nebo také dopravní prostředek. Nicméně podzimní počasí naše sportovní dovádění trochu komplikuje a současně nutí k přemýšlení, co my i náš dvoukolový miláček ke komfortní jízdě potřebujeme.
22.10.2020 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

V neděli 13. září 2020 se opět uskuteční DoksyRace 2020 - tradiční závod v polovičním ironmanu.

Tento jedinečný závod se koná v atraktivním prostředí Máchova jezera, ve kterém také proběhne plavecká část. Téměř rovinatá trať cyklistiky dává vyniknout výborným časům a běh lesy v okolí Máchova jezera je příjemný za každého počasí. Traťový rekord drží aktuálně Tomáš Míka s časem 4:05:28 z roku 2017 a na startu můžete potkat další slavné triatlonisty jakými jsou například Petr Vabroušek, Tomáš Řenč, Simona Křivánková, Helena Kotopulu, Jan Oppolzer, nebo Petr Soukup.
09.09.2020 - Petr Valeš
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

XTERRA ČESKÝ POHÁR ZAVEDE TRIATLONISTY DO MOSTU

Druhým závodem pokračuje v neděli 2. srpna Český pohár v terénním triatlonu. XTERRA Krušnoman Most zavede účastníky do okolí jezera Matylda, kde na ně čeká velmi pestrá trať.
01.08.2020 - ČTA
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Švýcarský Gigathlon bude letos jen v Česku. V Mělníce a okolí

Zcela výjimečný, dá se říct až ultimativní, multisportovní zážitek přináší opět Gigathlon. Původem švýcarský „vynález“ se v letošní podivné koronavirové sezoně koná pouze v české verzi, ale i zde za účasti švýcarských šampionů. Po Lipně a Račicích ho poslední srpnový víkend (28.-30. 8.) poprvé pohostí historické a vinařské město Mělník na soutoku Labe s Vltavou a jeho okolní terény.
29.07.2020 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Kde si zazávodit v následujících víkendech?

Jaké závody se nezrušily? Kam na triatlon o následujících víkendech? Přehled nejbližších závodů, které nezrušil koronavirus. Jaké nás čekají omezení na startu?
17.06.2020 - Jan Walter
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Na kus řeči se Zdeňkou, biatlonistkou, trojnásobnou účastnicí olympijských her…

Na kus řeči se Zdeňkou, biatlonistkou, trojnásobnou účastnicí olympijských her… Potkali jsme se na “svážnici“ na Mísečkách, sněhu bylo pramálo, za to mlha, že by se by se dala krájet a zní vyjela elegantní běžkařka, styl pecka a ta lehkost klouzavého pohybu se nedala přehlédnout. Po chvíli míjení se dáváme do krátké řeči a domlouváme plán na rozhovor.
23.02.2020 - Hana Topolovová
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Laufy, dálkové běhy BOŽSKÉ DESATERO

Do stopy stále více populárních a legendárních běžkařských závodů se může postavit každý. Rady zkušených “borců“ se Vám jistě budou hodit, je však třeba vědět, koho se zeptat. Takže s technikou jízdy poradí Jiří Suchý z UK FTVS. Doporučení týkající se vybavení doplní Martin Vítek majitel LBS sportu, který se již 15 let zabývá prodejem běžkařského vybavení. O své rady se také podělí závodník Adam Štempl.
31.12.2019 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Biker Vlášek vyhrál Gigathlon na začátek velké trojkombinace

Stejně jako pestrý je sám Gigathlon, tak bohatou mozaiku příběhů nabídl čtvrtý ročník jeho české verze, který proběhl o víkendu v Račicích, na Kokořínsku a Mělnicku. Jen ti vítězové!
05.09.2019 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Sám nebo v týmu? Je tady Gigathlon, velká pouť sportovní rodiny

Největší ze všech tlonů, Gigathlon, startuje v české verzi už tento víkend 31. 8. – 1. 9. v Labe aréně Ústeckého kraje v Račicích. Účastníky čeká pět disciplín – plavání, inline brusle, silniční kolo, horské kolo a běh ve dvou dnech, celkem 272 km s 2324 m převýšení! Buď sami, v páru či pětičlenném týmu.
30.08.2019 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Vyprodaný VALACHY MAN opět láme rekordy: závodit bude přes 1 100 sportovců

NOVÝ HROZENKOV – Triatlonový závod VALACHY MAN opět potvrzuje popularitu mezi sportovci. Přestože pořadatelé letos akci poprvé rozprostřeli do dvou dnů, aby mohli navýšit počet startovních míst, bude opět vyprodáno. V pátek 2. a sobotu 3. srpna tak u vodní nádrže Na Stanoch známé také jako Balaton v Novém Hrozenkově poměří síly přes 1 100 sportovců – dětí i dospělých.
30.07.2019 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Přijďte na 7. ročník Pražského triatlonu v Horních Počernicích

Praha 12. 7. 2018 – Sdružení H-Triatlon pořádá již sedmý ročník silničního triatlonového závodu, který se letos uskuteční v neděli 22. července 2018 v pražských Horních Počernicích se zázemím u Rybníku Eliška. Cyklistická část závodu povede opět po uzavřené pozemní komunikaci stejnou trasou jako v předchozích ročnících. Pražský triatlon je součástí bodované série H-Triatlon TOUR 2018.
12.07.2018 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Dvorní fotografka českých závodníků je také skvělá triatlonistka!

V Dánsku se jelo ME v Ironman 70.3. Na start se postavila i Gabriela Hejtíková, kterou většinou vídáme na okraji silnici s foťákem. A předvedla, že jí to jde i na druhé straně barikády. V závodě Challenge Heilbronn zazářil Sebastian Kienle a Simona Křivánková, která brala 4. místo mezi profesionálkami.
19.06.2018 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

IRON PEOPLE RACE

Po loňském úspěšném uskutečnění sportovně-charitativního projektu IRON PEOPLE, kdy Martin Gabla a Martin Peterka absolvovali tři dlouhé triatlony ve třech dnech za sebou napříč Českou republikou, čímž pomohli zabezpečit handikepované sportovce, se letos přiostřil. Přečtěte si, kam projekt míří a jaká jsou nová očekávání.
07.05.2018 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

7 rybníků - závod swimrun

Na sobotu 16.6.2018 seriál BRDMAN ADVENTURE přináší novinku: multisportovní závod, kde se střídá běh a plavání. Trať měří 17,8km, z toho 15,2km běh a 2,6 plavání v sedmi rybnících v okolí Dobříše. Nejkratší plavecký úsek je 200m a nejdelší 720m. Závodí se ve dvojicích (muži, ženy, smíšené páry) kdy platí, že ve vodě musejí být závodníci daného páru kvůli bezpečnosti spojeni lanem.
06.02.2018 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Trenažérový teorém

Američtí vědci prokázali, že triatleti jsou jedni z nejchytřejších sportovců vůbec. Takže to musí být pravda. Jakže to dělají? Jezdí na trenažéru!
01.02.2018 - Barbora Topinková
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Máte rádi výzvy? Zkuste Labskou výzvu!

Labská výzva je nově vzniklý seriál závodů, který je vhodný pro každého. Všichni závodníci si přijdou na své, neboť mají možnost závodit v triatlonu, duatlonu a i třeba jen v samotném běhu. Navíc si zde zazávodí také děti, které mají startovné zdarma, pokud závodí i jejich rodiče. Jestli máte rádi velké výzvy a chcete se o tomto novém projektu dozvědět více, čtěte dál.
26.10.2017 - Franta Schoval
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Druhý ročník GIGATHLON CZECH REPUBLIC se uskuteční 1.-3.září na Olšině

Stovky běžců, cyklistů, inline bruslařů a plavců čeká po roce další výzva. Po vzoru švýcarského originálu putuje Gigathlon i v Česku na různá místa a letos se na své druhé zastávce podívá na Olšinu, malebné místo uprostřed krásné šumavské přírody nedaleko Lipenské přehrady
23.08.2017 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Malá olympiáda s velkými triatlonovými příběhy

Není tak velká jako skutečné olympijské hry. A její účastníci (zatím) nejsou tak slavní. Přesto Olympiáda dětí a mládeže přináší zajímavé a silné sportovní příběhy. Letošní ročník se koná v těchto dnech v Jihomoravském kraji. Mladí triatlonisté už mají své závody za sebou. Jak se jim dařilo?
27.06.2017 - Advisor
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Bylo to náročné, hlavně psychicky, říká Venca Francke po Yukon Arctic Ultra

Před dvěma lety se triatlonista a organizátor Mácháčského pohodáře Venca Francke pokusil zdolat extrémní výzvu Yukon Arctic Ultra, ale kvůli zranění však musel odstoupit ze závodu. Letos se na místo činu vrátil a porci 700 kilometrů o samotě divočinou Yukonu v arktických teplotách zdolal. Více v jeho autentické reportáži pro Etriatlon pár dní po závodě
23.02.2017 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Královnou triatlonu je Vendula Frintová. V libereckém grandhotelu proběhlo slavnostní vyhlášení

V příjemných kulisách libereckého hotelu Zlatý lev proběhl slavnostní ceremoniál vyhlášení nejlepších sportovců v aquatlonu, terénního, dlouhého a krátkého triatlonu. Byl vyhlášen nejúspěšnější trenér a výsledky ankety Krále triatlonu.
27.11.2016 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Vyhlášení Krále triatlonu proběhne tento víkend v Liberci

Do libereckého Grandhotelu Zlatý lev se v sobotu 26.11. sjedou nejlepší triatlonistky a triatlonisti ke slavnostnímu galavečeru vyhlášení Českých pohárů. Zároveň proběhne i vyhlášení tradiční ankety Král triatlonu.
23.11.2016 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Spokojenost zákazníků je pro mě hnacím motorem, říká Martin Vítek, šéf prodejny LBS sport

V pražských Holešovicích dolaďují stavební detaily nové prodejny firmy LBS sport, která nabízí prvotřídní značky sortimentu pro triatlonisty, běžkaře, cyklisty nebo běžce. Vlajkovou lodí je kanadská značka kol Argon 18, kterou sedlá Craig Alexander či Filip Ospalý. O nabídce a dalších plánech jsme si povídali se šéfem firmy Martinem Vítkem.
30.09.2016 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Jonathan Brownlee bude na startu ETU Premium Evropského poháru v Karlových Varech

Jonathan Brownlee, dvojnásobný medailista z OH (Londýn 3.místo, Rio 2.místo) je již v České republice a osobně řediteli závodu ETU Premium EP Karlovy Vary Vladiníru Malému potvrdil svou účast v nedělním závodě.
25.08.2016 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Triatlon na Lipně s příchutí olympiády. Každý si přijde na své, láká koordinátor

V okolí Lipna to v příštím týdnu bude žít všemi možnými sporty a svůj prostor dostane i triatlon. Minitriatlonové závody se pod sloganem "začni den triatlonem" budou konat každý den. V sobotu 20.8. je na programu závod ČP. V neděli si pak každý může zajet závod OPEN, který je určen doslova pro každého.Tak neváhejte, vydejte se k Lipnu a seznamte se s krásným sportem, složeným z plavání, cyklistiky a běhu.
12.08.2016 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Hostěradský triatlon 2016

Ideální počasí přilákalo na 4. ročník oblíbeneného závodu Hostěradský triatlon bezmála 150 závodníků a závodnic. Na distancích sprinttriatlonu se z vítězství radovali Honza Kučera a Lída Odehnalová. Více v reportáži
11.08.2016 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

VALACHY MANa vyhrál při své triatlonové premiéře biker Jan Fojtík. Mezi ženami Kristina Néč Lapinová

Nový Hrozenkov, Rekordní návštěvnost zaznamenal triatlonový závod Valachy Man, který se uskutečnil v pátek 5.8. u vodní nádrže Na Stanoch. Jedná se o největší veřejný amatérský triatlonový závod v ČR, který je součástí pětidílného seriálu Valachy tour. Více v reportáži
08.08.2016 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

TRIEXPERT TriPrague. Na startu bude největší konkurence v historii tuzemského triatlonu

Následující víkend proběhne v Praze triatlonový festival, který vyvrcholí hlavním závodem na halfironmanské distanci v sobotu hodinu po poledni. Na start se chystá tuzemská triatlonová špička, v čele s obhájcem loňského triumfu Filipem Ospalým. Připraven je doprovodný program, v sobotu večer zahraje na Střeleckém ostrově The Tap Tap. Více v článku z tiskové konference.
27.07.2016 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Tradiční závod TRIATHLON Mělník vypukne již příští víkend!

U soutoku řek Labe a Vltavy se v sobotu 23.7. bude bojovat na tratích sprinttriatlonu. Závodníci i diváci se mohou těšit na parádní sprtovní výkony v centru města a v okolí mělnického zámku.
18.07.2016 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Nová lokalita a nové zážitky. To bude CROSS TRIATHLON MOST

Organizátoři z týmu Krušnoman Triathlon Team chystají na sobotu 23.7. již čtrnáctý ročník závodu v terénním triatlonu. Letos dokonce se statusem republikového šampionátu. Přečtěte si pozvánku od Tomáše Langhammera.
30.06.2016 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

V sobotu odstartuje republikový šampionát v dlouhém triatlonu Klimatex-Tufo Moraviaman

Třetí díl Ford Czechman Tour obstará tento víkend železňácký Moraviaman. V sobotu ráno se několik stovek triatlonistů ponoří do vod otrokovického Štěrkoviště, aby změřily své síly v boji o tituly republikových šampionů.
16.06.2016 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

V Plzni se od pátku do neděle koná triatlonový festival. Pro reprezentanty i triatlonové nováčky

Závod na olympijské distanci v areálu Bolevák odstartuje prvním dílem seriál závodů Českého poháru, který se do západočeské metropole vrací po několika letech. Za projektem triatlonových klání na mnoha tratích pro různé výkonnostní a věkové kategorie stojí olympijský medailista a současný trenér národní triatlonové reprezentace Jan Řehula. Připraven je bohatý doprovodný program.
10.06.2016 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Juniorky získaly na EPJ v litevském Kupiškisu dvě medaile

Na triatlonovém závodě Evropského poháru v Litvě se skvěle dařilo našim reprezentantkám. Simona Šimůnková vybojovala stříbro, o místo za ní skončila Lucie Obermannová. Zlato získala domácí závodnice Daniela Leitaneová.
09.06.2016 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Vítězové na CZECHMANOVI: Džalaj rozhodl na cyklistice, Křivánková musela bojovat až do konce

Sobotní CZECHMAN přinesl dramatickou podívanou v boji o medailové posty. Karol Džalaj se vrátil v excelentní formě, kterou předvedl především na cyklistické části. Simona Vykoukalová-Křivánková sváděla o zlato souboj s Lenkou Královou do posledních kilometrů běžecké části.Více v reportáži.
06.06.2016 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Linztriathlon 2016 s bohatou českou účastí. A cinkaly i medaile.

V rakouském Linzi se v sobotu závodilo na několika triatlonových distancích, od sprintu až po halfironmanskou porci. Tisícovka závodníků prověřila svou připravenost a musela se popasovat s velkým vedrem, hlavně na otevřené běžecké části. Ve výsledkové listině se objevilo mnoho českých vlajek, komentátor hlásil jméno naší republiky i při medailovém ceremoniálu. Více v reportáži.
30.05.2016 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Triatlon Luhačovická přehrada již příští víkend!

V sobotu 4.6. odstartuje další ročník triatlonového závodu Luhačovická přehrada na sprintových vzdálenostech. Součástí akce bude i oslava čvrtstoletí fungování pořádajícího klubu. Více v pozvánce.
27.05.2016 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Početná skupina českých triatlonistů vyráží na ME do Lisabonu

Portugalský Lisabon bude o tomto víkendu dějištěm Mistrovství Evropy v triatlonu. Závodit se bude v Elite a juniorských kategoriích. Pro naši nejlepší triatlonistku Vendulu Frintovou se jedná o důležitý test před olympiádou v Riu, o kvalitní výsledek se popere Jan Čelůstka a další reprezentanti.
26.05.2016 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Krušnoman otevře brány dalšího ročníku Ford Czechman Tour

Závodníci na dlouhých tratích, které baví kombinace běhu a cyklistiky se už nemohou dočkat, až se spustí další sezona závodních akcí. V sobotu 7. května odstartuje v severočeských Klínech oblíbený duatlon Krušnoman. Připraveny jsou nelehké tratě pro dětské kategorie, SHORT a LONG verze pro dospělé.
06.05.2016 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé

DOKSYRACE 2016 součástí

Letošní ročník již tradičního závodu v polovičním Ironmanu na Máchově jezeře pod názvem DOKSYRACE2016 se letos zařadil do Českého poháru v dlouhém triatlonu Ford Czechman Tour 2016. Účast na závodu již přislíbili Petr Vabroušek, který bude obhajovat třetí místo z loňského ročníku a pokusí se opět dobýt vítězství v tomto závodě, Tomáš Míka, který usiluje o nominaci na Havaj a bude zde obhajovat druhou pozici před Janem Opolzerem – vítězem loňského ročníku.
22.04.2016 - Advisor
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé

Zkuste si výzvu, co tu ještě nebyla. Gigathlon Czech Republic - v září na Lipně

Multisportovní výzva zvaná Gigathlon Czech Republic má svou kolébku ve Švýcarsku, kde vznikla před 15 lety a každý rok se na start postaví několik tisícovek sportovců. Jedná se o spojení pěti disciplín - plavání, horské kolo, silniční kolo, běh a inline brusle. Česko získalo licenci a první zářijový víkend se uskuteční premiéra na Lipně. Zajímavá možnost zpestření pro triatlonisty.
01.04.2016 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé

Švarc se zlomenou kostí trpěl v letadle. Musí na operaci, nad OH je otazník

15.03.2016 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé

Reakce na článek o zbytečném budování aerobního základu

Musím na rovinu přiznat, že mně článek dost překvapil a doufat, že si ho většina začínajících cyklistů a triatlonistů nevezme jako návod k tréninku a nebudou trénovat pouze ve vyšších intenzitách na úrovní ANP.
10.03.2016 - Martin Matula
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé

X. ročník Czech BIGMAN FESTIVAL - PRAHA 2016

V loňském roce zastavila realizaci tohoto festivalu má nečekaná operace srdce (dětský závod se ještě podařilo díky kolegům zachránit a zorganizovat) a některým z Vás to možná způsobilo komplikace, stejně jako nám organizátorům, za což se Vám ještě jednou omlouvám a současně děkuji všem, kteří mi poslali své povzbuzující SMS i e-maily.
30.01.2016 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé

Plavání v ledové vodě nestačí. Je tu Kryathlon 2

Zima, sníh a mráz jsou tady, blíží se taky Kryathlon. Originální závod, teprve druhý svého druhu na světě, kombinace plavání v ledové řece, běhu a jízdy na běžkách. Už v neděli 7. února v Praze, ve SkiParku Chuchle.
21.01.2016 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé

Poohlédnutí za uplynulou sezónou ITU světové triatlonové série

Letní sezóna je již úspěšně za námi a s ní, mimo jiné, i světová triatlonová série ITU. Nespočet odvážných mužů i žen v celkem 10 střetnutích napříč celým světem změřili své síly a po dlouhých šesti měsících z nich vyšli ti nejlepší. I zástupci České republiky hrdě bojovali a snažili se v ITU sériích co nejvíce ukázat. Nejlépe z českých závodníků skončila rodačka z Náchodu Vendula Frintová.
08.12.2015 - Advisor
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé

PILMAN rozhodne o mistrech ČR ve středním triatlonu, Český pohár pokračuje ve Žďáru nad Sázavou

V sobotu 22. srpna se ve Žďáru nad Sázavou koná již třináctý ročník závodu s názvem PILMAN triatlon 2015. Šestý díl seriálu FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu je zároveň mistrovstvím republiky jednotlivců ve středním triatlonu. Vítězové se tak stanou národními šampiony.
20.08.2015 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Ospalý jako Superman. Skok z Karlova mostu a závod s tramvají

Jeden z nejlepších českých triatlonistů Filip Ospalý v Itálii získal titul mistra Evropy, o několik dnů později už se v proháněl v Praze v rámci focení kampaně pro unikátní závod TRIPrague. A bylo to hodně akční. Na Karlově mostě to vypadalo, že skočí do Vltavy. Není divu, že mu fandilo mnoho turistů. Ti ho pak povzbuzovali i při jeho závodu s tramvají.
03.06.2015 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

ZIMNÍ SEZÓNA LÁKÁ (ZIMNÍ) TRIATLONISTY

Poslední lednovou sobotu začíná triatlonová sezóna a to pro vyznavače zimního triatlonu. V Jablonci n. N. se těšíme na reprezentanty, specialisty, výkonnostní závodníky a především na amatéry, hobíky a sportovní nadšence, kteří se nebojí vyzkoušet si nový druh ušlechtilé zábavy :-).
14.01.2015 - Petr Jandera
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Český triatlon povede žena, v Českých Budějovicích proběhlo i slavnostní vyhlášení

Bývalá reprezentantka a dvojnásobná olympionička Lenka Kovářová je novou předsedkyní České triatlonové asociace. Byla zvolena v sobotu na Valné hromadě, která se konala v Českých Budějovicích v Clarion Congress Hotelu. Večer pak v kulturním a konferenčním centru ArtIGY proběhlo slavnostní vyhlášení Českých pohárů.
10.11.2014 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Odstupující šéf triatlonistů Horák: Je třeba se nadechnout a dostat se na klidovou tepovku

Předseda České triatlonové asociace Jaromír Horák se před pěti lety chytil kormidla lodi jménem „ČESKÝ TRIATLON“ a měl jasný cíl. Vyvést tuto bárku z bažin a udělat z ní moderně fungující společnost, která bude zajišťovat podmínky pro děti a mládež, bude vychovávat vrcholové sportovce a nejen na české scéně bude synonymem pro precizně fungující stroj.
19.09.2014 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Erbenová vyběhla na skokanský můstek jako druhá a byla kyselejší než šťovík

Česká triatlonistka Helena Erbenová se o víkendu v Harrachově postavila na start pekelně náročného závodu Red Bull 400! Ptáte se, proč 400? Protože tolik metrů měřila trať závodu. Jenže to nebyla ledajaká trať. Sportovci vybíhali skokanský můstek K120.
15.09.2014 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

ctp doksyrace 2014 se rychle blíží a závodníků přibývá

Na triatlonový závod CTP DoksyRace 2014 je v této chvíli přihlášeno již na 200 závodníků – jednotlivců i účastníků štafet včetně zástupců společnosti CTP, která závod organizuje. Závodu se účastní také české triatlonové špičky Petr Vabroušek a Jaroslav Brynda. CTP DoksyRace 2014 se uskuteční v neděli 10. srpna a uzavírka startovních registrací je 30. července.
01.08.2014 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Mistrem Evropy v kvadriatlonu se v Týně nad Vltavou stal nestárnoucí bojovník Podborský

V sobotu se v Týně nad Vltavou konal závod v kvadriatlonu, který měl statut mistrovství Evropy a mistrovství České republiky. Jelo se na tratích sprintu, tedy 1 km plavání, 5 km kanoistiky, 25 km cyklistiky a závěrečný pětikilometrový běh. Na start se v areálu kanoistického stadionu postavilo 32 závodníků. Evropským a českým šampionem se ve svých 48 letech stal legendární Miroslav Podborský.
22.06.2014 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Reprezentanti se sešli na tiskové konferenci, předseda ČOV Kejval dostal startovní číslo na CZECHMANa

V restauraci Koloniál v centru Prahy se v pondělí konala tisková konference České triatlonové asociace. Kromě pětice reprezentantů se jí zúčastnili i lidé z vedení ČTA v čele s předsedou Jaromírem Horákem a také zástupci z řad sponzorů. Za Ford Motor Company to byl generální ředitel Jan Laube, za firmu Cisco technický ředitel Ivo Němeček.
05.05.2014 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Slavata Triatlon Tour 2014

Základní změnou letošního roku je název celé tour. S partnery akce jsme se dohodli, že bude nový název celé tour, aby nebyl samotný název vnímán jako reklama, ale nýbrž jako příběh, který tato série nese. Chceme předat kus něčeho, čemu věříme, nikoliv to spojovat s velkými firmami, i když sponzoři by rádi, aby to neslo jejich jméno, ale vzájemně jsme se dobře pochopili. Takže celá série se už bude navždy jmenovat „Slavata Triatlon Tour“ a bude pod Nadačním fondem Inspirace dětem, který jsme založili s přáteli a souborem Cirk La Putyka.
27.04.2014 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Vyhlášení ankety Nutrend Triatlonista roku 2013

Včera se v pražském restaurantu Rest pod podolskou porodnicí vyhlašovaly výsledky triatlonové ankety, již s pořadovým číslem 21. Režisérem večera byl tradičně Tomáš Nohejl a moderátorského mikrofonu se chopil ironman České televize Stanislav Bartůšek. Podrobné výsledky a zajímavé informace z loňského světa triatlonu se dozvíte z článku hlavního organizátora.
28.02.2014 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Hokejové utkání triatlonistů v režii Pepína Svobody

S inspirací olympijské party kolem Jardy Jágra se berounský ironman a bavič Pepa Svoboda pouští do realizace zajímavého nápadu - Hokejového utkání Čechy versus Morava, kdy na ledovou plochu vyjedou triatlonisti. Závodní sezona je ještě daleko, tak máte možnost si zpestřit zimní přípravu prestižním hokejovým zápasem, jehož výtěžek půjde na charitu Tomáše Slavaty. Více info a podmínky účasti se dozvíte z článku hlavního organizátora.
14.02.2014 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Začíná souboj o 21.trofej Triatlonisty roku

Je tady další ročník ankety, z něhož vzejdou ocenění pro nejlepší sportovce, sdružené v České triatlonové asociaci. Více v následujícím článku.
13.01.2014 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Brno dalo přednost Frintové před Ospalým

Konec roku, čas anket. Do Sportovce roku, kde hlasují členové Klubu sportovních novinářů, triatlonisté letos bohužel nepronikli a nezískali ani jediný bodík. Oceňují je však aspoň regiony. Vendula Frintová z Náchoda skončila druhá mezi nejlepšími sportovci města Brna za krasobruslařem Michalem Březinou.
17.12.2013 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Vyhlášení Českého triatlonového poháru 2013 pohledem Mildy Bayera

Milda se coby čestný host zúčastnil sobotního vyhlášení v brněnském hotelu Voroněž. Jak vnímal celou akci, co soudí o rivalitě Filip Ospalý versus Petr Vabroušek a co si myslí o stavu českého triatlonu? Odpovědi najdete v jeho autentické reportáži.
12.11.2013 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

VALACHY TOUR vyvrcholí koncem října běžeckým závodem i s ironmanem Vabrouškem

Terénním běžeckým závodem s názvem BĚHEJ VALACHY vyvrcholí v sobotu 26. října seriál VALACHY TOUR, jehož pořadatelem je Resort Valachy Velké Karlovice. Svou účastí ho podpoří i nejúspěšnější český ironman Petr Vabroušek.
24.10.2013 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Čeští xterráci v něměcké Žitavě sbírali úspěchy

Předminulý víkend se početná skupina českých terénních triatlonistů vypravila na závod Světového a Evropského poháru do německého Zittau. Přečtěte si následující reportáž od Franty Bulavy, který tam opanoval svou věkovou kategorii a pomalu už zbrojí na světové mistrovství na ostrově Maui.
30.08.2013 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Pohodáři a Pohodářky se začnou valit na Mácháč 7 - 8. září

Není tomu dlouho co se hladina jezera zavřela za bouří Doksymanů, Doksymanek a Doksymamek a je na čase ji zase pomalu rozvířit a přípravit pro všechny Pohodáře a Pohodářky. Ano správně, již za nedlouho se u jezera Máchova bude konat oficiální 5. ročník Mácháčského Pohodáře (neoficiální 20.ročník:) a my bychom rádi pozvali všechny nadšence pohybových aktivit na tento triatlonový víkend, který sekoná 7.-8. 9.2013.
24.08.2013 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Jak se závodilo na tuzemských triatlonových kolbištích o třetím srpnovém víkendu

Léto se pomalu přehouplo do své baběletní fáze a triatlonových závodů v termínovce zvolna ubývá. Výkonnostní triatlon na olympijských tratích se sjel na mistrovské Lipno, kde dominoval Honza Čelůstka a Jana Jiroušková. Ve Šťáhlavicích uspořádali místní nadšenci triatlonový festival, v Dobříši se sbírali další brdmanské body a v Milovicích se bojovalo ve štafetách.
21.08.2013 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Co se událo druhý srpnový triatlonový víkend na tuzemských závodech?

Závodní termínovka doslova kulminuje a praská ve švech. Samostatné reportáže dostaly Doksymanský festival a xterrácké Prachatice. O tomto víkendu se závodilo také v mnoha dalších místech republiky, triatlonu zaslíbených. Kepák Jihomoravská liga, Jihočeský pohár, seriál Valachy man a další.
14.08.2013 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Zpravodajský servis z víkendových triatlonových závodů. Dřevěný muž, Iron Dumpling a další.

Druhý díl povíkendového servisu ve znamení závodů na kratších distancích, neustupujících veder a rostoucího počtu závodníků a závodnic.
07.08.2013 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Parný víkend přinesl další porci triatlonových tuzemských závodů

O víkendu sice padaly teplotní rekordy, což ale nikterak nebránilo v pořádání triatlonových závodů u nás od Orlických hor až po Valmez. Oblíbený silniční triatlon se jel v Melechově, kde mohli triatlonisti sbírat body do celkového bodování seriálu. Přinášíme vám zpravodajský servis z víkendových triatlonových klání.
31.07.2013 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Společnost Scott Sports nabízí pracovní pozice

Letošní Tour de France skončilo. Nejvyšší čas se zvednout od televize a udělat něco proto, aby jsi ve společnosti těch nejlepších strojů mohl být každý den! Scott Sport hledá pro svůj zavedený obchod v Praze ...
23.07.2013 - etriatlon_cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Triatlonem nabitý slunečný víkend

Letní prázdniny se pro školou povinné pomalu lámou do své druhé půlky a triatlonová termínovka tuzemských závodů praská ve švech. Závodníci z různých krajů, sportovních ambicí a výkonnosti si mohou krásně vybrat, kam zamíří poměřit síly se soupeři a sebou samými. V redakci jsme se rozhodli, že vám vždy po víkendu přineseme krátkou reportáž z několika vybraných závodů. Dnes padla volba na Oravamana, Český pohár v Telči a Novoknínský "hobby" triatlon.
22.07.2013 - Josef Rendl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Nestárnoucí Podborský je znovu mistrem světa v kvadriatlonu, ženám kraluje Kocumová

Čtrnáctý titul mistra světa v kariéře vybojoval český kvadriatlonista Miroslav Podborský v sobotním sprintu v Týnu nad Labem. Ženám na světovém šampionátu dominovala Zuzana Kocumová.
23.06.2013 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Statečný nepřechylovač bojuje za práva nejryzejšího českého slova "triatlonista"

V triatlonové rodině je notoricky známo, že Tomáš Nohejl je inteligentní chlap a skvělý novinář. Ve středu ale můj kamarád napsal článek, který je jeho nečekaným úletem.
07.06.2013 - Stanislav Bartůšek
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé>Fejetony Diskuze

Čistý triatlonista a unavený triatlet

Triatlon je název nového sportovního odvětví, přejatý jednoduše z anglického „triathlon“. Jeho vyznavači bývají v Česku česky mluvícími lidmi označováni jako triatlonisté, ale občas, dokonce i v některých médiích, také jako triatleti. Přiznám se, že mě druhý termín tahá za uši. Proto jsem ověřil správnost na Ústavu pro jazyk český. Abychom se zde my, na odborném servru, vyjadřovali správně.
05.06.2013 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé>Fejetony Diskuze

Olympionik Švarc skončil s krvavým obličejem v nemocnici, i tak by v Bratislavě rád jel finále

Český pohár v olympijském triatlonu začal v Bratislavě ošklivým zraněním českého olympionika a jednoho z velkých favoritů Přemysla Švarce. Ve slovenské metropoli se o tomto víkendu koná závod s názvem City Triathlon Bratislava 2013, který je mezinárodním mistrovství Slovenska na tratích sprint triatlonu a je zároveň úvodním podnikem Českého poháru v olympijském triatlonu a Švarce v semifinálové rozjížďce potkal nepříjemný pád.
18.05.2013 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Mácháč running festival

Vážení sportovní nadšenci, i Vy méně nadšení, rádi bychom Vás pozvali na ojedinělou sportovní událost, kterou je běžecký víkend Mácháč Runing Festival, konající se 17.-19.5.2013.
02.05.2013 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Triatlonového reprezentanta Kršňáka srazilo auto a s přetrhanými vazy v rameni musí na operaci

Velká smůla potkala českého triatlonového reprezentanta do 23 let Jakuba Kršňáka. Den před odletem na závod Evropského poháru do turecké Antalyi ho srazilo auto.
25.04.2013 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Horská příprava ironmana

V pátek 5. dubna, půl hodiny před půlnocí odstartoval v Jeseníkách v Koutech nad Desnou první závod třídílného seriálu Horská výzva. Na početný dav čekaly hory pokryté 1-2 metry sněhu, ve kterých závodníci měli absolvovat a doslova prošlapat 64 km. Vítěznou dvojicí se stali po 11 hodinách 7 minutách a 33 vteřinách Petr Vabroušek a Zbyněk Cypra. Těm „nadělil“ dalších 10 minut Adam Krutiš se svým výmarským ohařem.
15.04.2013 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Triatlonistům roku ve čtvrtek zapěje Luboš Pospíšil

Ospalý, Frintová, nebo Vabroušek? Jen stěží někdo jiný dokáže zvítězit v jubilejním dvacátém ročníku ankety Triatlonista roku. Výsledky budou známy už ve čtvrtek okolo osmnácté hodiny.
27.03.2013 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Triatlonista roku 2012 spustil hlasování

Olympionici Frintová nebo Čelůstka? Maxiironman Vabroušek? Nebo mistryně světa Erbenová? Může záležet i na tom, které odvětví stavíte nejvýš. Hodně vyrovnané bude pořadí tradiční ankety Endless Pools TRIATLONISTA ROKU 2012. Letos slaví kulaté výročí, naše nejlepší multisportovce vyhlásí už podvacáté.
11.03.2013 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Lukáš Netík: "Dýchám o litr více"

Hradecký triatlonista, vicemistr evropského poháru Xterra do 24 let a účastník havajského MS v terénním triatlonu XTERRA Lukáš Netík se s námi podělil o zkušenosti s tréninkem dýchacího svalstva a doplnil je výsledky zátěžových testů, ke kterým se vyjádřil i jeho sportovní lékař.
15.01.2013 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

A tak šel čas na Havaji ...

Přinášíme Vám statisticky zpracované údaje o tom, jak se na Havaji jezdí od roku 2002 do roku 2012. Více informací v článku.
05.01.2013 - Tomáš Mika
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Ostrý start v Jablonci

Už 19. ledna 2013 startuje v Jablonci nad Nisou sezóna 2013 Českých pohárů v triatlonu. V tomto případě v triatlonu zimním. Bude se jednat již o šestý ročník a pořadatelé se usilovně snaží, aby byl zase o něco lepší, než závod předcházející.
01.01.2013 - Petr Jandera
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

PF 2013

Server etriatlon.cz přeje Všem svým čtenářům mnoho šťastných kilometrů ať již ve vodě, na kole, či na běhu. Ať Vám to roce 2013 řádně lítá!!!
31.12.2012 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Slavný plavec Thorpe přiznal boj s depresemi a alkoholem

Sydney 13. října Pětinásobný olympijský vítěz v plavání Ian Thorpe strávil většinu svého života bojem s depresemi, byly chvíle, kdy přemýšlel o sebevraždě, a uchyloval se k hojné konzumaci alkoholu. Slavný Australan to napsal ve své autobiografii, jejíž ukázky dnes přinesla média.
15.10.2012 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Práce s dětmi a mládeží je i pro triatlon zásadní, říká Jan Řehula

Jan Řehula získal v roce 2000 na olympiádě v Sydney pro český triatlon bronzovou medaili a jako zkušený závodník tvrdí, že v dnešním triatlonu je pro úspěch nutné začít s tréninkem už v raném věku. S tím souhlasí i sportovní ředitelka České triatlonové asociace Lenka Kovářová, která mluvila o projektech podpory mladých triatlonistů.
17.08.2012 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Čtvrtstoletí změn na Tour. „Tehdy to bylo můžeš, nebo nemůžeš. Dnes se závodí v autě,“ říká legendární Stephen Roche

Můj řidič na trati etapy Tour de France bedlivě sledoval zrcátka i rádio. Lidé podél trati na něj nadšeně volali: „Monsieur Roche“ a on jim skromně kynul z okýnka bílého superba. Cítil jsem se vedle něho pyšně jako v královském kočáře. Kdybyste snad zapochybovali o věhlasu jeho jména…
25.07.2012 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Czech Bigman Festival – Praha 2012 je historií.

Czech BIGMAN FESTIVAL – PRAHA má za sebou šestý ročník s účastí 300 startujících pod televizním drobnohledem TELEVIZE METROPOL, která zajišťovala přímé vstupy z obou dnů na televizní obrazovky Pražanů. A že bylo na co koukat. Počasí si opět vybralo svou tvrdou daň (ve dne tropy, v noci hromy-blesky s přívalem vody) a důkladně prověřilo tentokrát nejen startující, ale i pořadatelský tým.
14.07.2012 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Oravaman klope na dvere

Do štartu 2. ročníka triatlonu Oravaman v Zuberci ostáva už len 3 týždne. Prípravy vrcholia a niektorí pretekári si už trať vyskúšali radšej dopredu. Triatlonový sviatok pod Roháčmi vypukne v piatok, 20.7. v krásnom penzióne Pribiskô.
02.07.2012 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Mladí čeští triatleti zažili v Polsku v závodě Olympijských nadějí medailové hody

O uplynulém víkendu se v prostředí nádherného polského městečka Szczecinek uskutečnil prestižní mezinárodní závod Olympijských nadějí, kde samozřejmě nechyběla ani dvanáctičlenná výprava sportovců České triatlonové asociace.
18.06.2012 - Victoia production
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Hendikepovaná Lenka je o krok blíže stát se triatlonistkou.

Lenka Zahradníková je osmnáctiletá nadaná plavkyně, která je od narození nevidomá. I přes svůj hendikep ale tvrdě bojuje nejen v životě, ale i na sportovních kolbištích. Jejím snem je být triatlonistkou, a jak se zdá, vše je na správné cestě.
25.04.2012 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Zlínský aquatlon ovládli domácí závodníci Čelůstka a Hálová

Vítězi pátého dílu Českého poháru v aquatlonu, který do patří do Czech Triatlon Series, se stali o Velikonoční neděli ve Zlíně Jan Čelůstka a Kateřina Hálová. Plavecká část proběhla dopoledne ve zlínském Městském bazénu, kde závodníci podle věkové kategorie plavali od 100 do 400 metrů volný způsob.
09.04.2012 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Vyšla rekordní triatlonová ročenka

Oblíbená publikace triatlonové ročenky za rok 2011 už je týden k dispozici na svazovém sekretariátu! V rekordním rozsahu 476 stran nabízí výsledky 189 světových závodů a kompletního programu českých pohárů od nejmladších po dospělé. Olympijský triatlon, dlouhý, terénním, zimní, duatlon i kvadriatlon. K tomu slova funkcionářů, zajímavé fotografie, výsledky ankety Triatlonista roku i historické přehledy.
06.04.2012 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Chcete se stát redaktorem serveru ETRIATLON.CZ?

Server www.Etriatlon.cz rozšiřuje skupinu spolupracovníků. Pokud máte zájem o triatlon a vytrvalostní sporty. Chtete se stát redaktorem nebo dopisovatelem magazínu, čtete dále.
03.04.2012 - Petr Valeš
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

3. závod Plavecko-běžeckého pohár překročil svou kapacitu

Ve středu 4.4.2012 se v Praze na MČ Praha 14 uskuteční 3. závod seriálu Plavecko-běžecký pohár, který je určen dětem včetně zdravotně postiženým. Plavecká část se bude konat na bazéně v Hloubětíně s následným během na tubusu metra mezi stanicemi metra Rajská zahrada – Černý most. Startovní listina k dnešnímu dni čítá 231 sportovců nejen z Prahy, čímž kapacita závodu překročila svůj limit.
03.04.2012 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Cílovou pásku olympijského stadionu v Londýně protnul první Čech

Nový olympijský stadion v Londýně prošel v sobotu 31. března první zatěžkávací zkouškou. Konal se tu Běh Olympijským parkem, kterého se zúčastnilo 5.000 závodníků. Ti byli vylosováni v národní loterii a stali se tak prvními závodníky, kteří protnuli pomyslnou cílovou pásku připravenou pro letošní letní olympijské hry.
03.04.2012 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Řezáč je druhý ve Ski Classics, stal se vládcem sezony laufařů

Nejtěsnějším možným rozdílem dvou bodů unikl Stanislavu Řezáčovi druhý velký triumf v sezoně. Ve finálovém závodě Ski Classics ve švédském Valadalenu skončil čtvrtý. Ale protože jeho největší norský sok Anders Aukland ve finiši zvítězil o 25 setin vteřiny před Jörgenem Brinkem, dosáhl na celkové prvenství.
01.04.2012 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Dával jsem přednost pomoci dětem před placením nájmu, vzpomíná triatlonista Slavata

Tomáš Slavata je muž, jehož krédem je pomoc dětem z dětských domovů, sociálně znevýhodněných rodin a jejich integrace do „normálního“ života. Jeho životní cesta je hodně trnitá a možná právě kvůli tomu, co prožil, už dlouhá léta tvrdě pracuje, aby těmto dětem ukázal cestu a předal poslání.
31.03.2012 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Zima ve Švédsku. Řezáč chce obhájit pozici krále

Zima běžců na lyžích vrcholí sobotním finále Ski Classics. Stanislav Řezáč vede pořadí a má nakročeno za obhajobou. Pouze Andres Aukland ho ještě může předstihnout… Ztrácí na něj 98 bodů, vítěz tady bere 200. To znamená, pokud by „AA“ vyhrál, stačí Řezáčovi čtvrtá příčka.
31.03.2012 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Oravaman – triatlonový Everest?

Rok ubehol ako voda a pred nami je 2. ročník pretekov Oravaman. Niekto o nich už možno počul, niekto minulý rok pretekal a niekto možno ešte ani nevie o čo ide.
13.03.2012 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Skvělý Řezáč byl třetí na Vasově běhu

Počtvrté v řadě a popáté celkem na stupních vítězů, to je unikátní bilance, jakou se nemůže pochlubit jiný laufař. Ale potřinácté bez vytouženého vítězství… Dálkový lyžař Stanislav Řezáč skončil ve fotofiniši třetí v nejslavnějším závodě světa Vasaloppetu.
04.03.2012 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Řezáč a Novák vyrazili na Vasaloppet

Potřinácté se vydá na mystickou trať po stopách krále Vasy ze Sälenu do Mory. „Za stupně vítězů budu šťastný,“ říká s pokorou Stanislav Řezáč, lídr obou seriálů dálkových lyžařů, Ski Classic i FIS Marathon Cupu.
01.03.2012 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Hendikepovaná Lenka Zahradníková válela při aquatlonu v Praze

Sedmnáctiletá sportovkyně Lenka Zahradníková se v sobotu v Praze zúčastnila druhého dílu Českého poháru v Aquatlonu a na první pohled se od svých soupeřek lišila. V bazénu v Podolí ji na obrátku upozorňoval asistent poklepnutím tyčkou s míčkem do hlavy, na stadionu Na Děkance pak běžela s trasérem přivázaná za ruku.
01.03.2012 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Koukal první Řezáč pátý ve Finlandi.

Páté místo přivezl týmový lídr Stanislav Řezáč do cíle Finlandia-Hiihto, dalšího závodu seriálu FIS Marathon Cupu. Upevnil si tak jasné vedení v jeho čele. Dvojnásob vítěznou premiéru tady oslavil další Čech Martin Koukal. Nejprve se poprvé do lyžařského maratonu vydal na hladkých nenamazaných lyží. A pak soupažemi dopíchal k prvnímu triumfu v klasickém maratonu.
25.02.2012 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Pražský aquatlon se stal kořistí českých reprezentantů Debnara a Kuříkové

Druhý díl Českého poháru v Aquatlonu se v sobotu uskutečnil v pražském bazénu v Podolí a na atletickém stadionu Na Děkance. Početné pole 147 závodníků statečně bojovalo v plavání a běhu a celkovými vítězi se stali čeští reprezentanti Martin Debnar a Petra Kuříková.
25.02.2012 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

ČP v Aquatlonu v Českých Budějovicích - Linduška a Kuříková

Českobudějovický městský bazén a přilehlý park Stromovka byly v sobotu dějištěm prvního klání z šestidílného seriálu Českého poháru v Aquatlonu 2012. Na závodníky čekalo 400 metrů plavání a pětikilometrový běh. V absolutním pořadí zvítězil František Linduška, který věkem patří ještě mezi dorostence.
19.02.2012 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Nenápadný dříč ve stínu slavných....

Od roku 2002 do roku 2004 člen DUKLY Liberec, v současné době člen SK Nové Město na Moravě a Fischer Subaru racing teamu. Medailista z MČR, účastník MSJ a MS U23, v tu dobu i člen juniorské a poté i U23 reprezentace. Za rok 2010 oceněn jako druhý nejlepší sportovec Žďárska. V současné době sběratel cenný vítězství v lyžování na dlouhých tratích. Že nevíte kdo by to mohl být?
14.02.2012 - Petr Bezchleba
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Řezáč vyhrál pošesté König Ludwig Lauf

Pošesté v kariéře si Stanislav Řezáč nasadil korunu krále Ludvíka. Vyhrál 40. ročník známého König Ludwig Laufu, lyžařského maratonu na 50 km klasicky v bavorském Oberammergau.
05.02.2012 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

„Czech BIGMAN FESTIVAL - PRAHA 2012“

Vážené triatlonistky a triatlonisté, pořadatelský tým pro Vás připravil v rámci VI. ročníku „ Czech BIGMAN FESTIVAL – PRAHA“, který se koná ve dnech 26.6. – 6.7.2012 speciální nabídku přihlášek a startovného: Všem závodníkům, kteří se přihlásí a zaplatí startovné v termínu do 31.1 2012 a dokončí svůj závod ve vypsaném časovém limitu, bude vyplaceno na místě zpětně startovné bez 10%, které tradičně věnujeme na charitativní účely. Toto neplatí pro závod štafet a běžecký závod.
23.01.2012 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

ŘEZÁČ NESTAČIL JEN NA AHRLINA

Nejlepší český dálkový běžec Stanislav Řezáč skončil těsně druhý v Dolomiten laufu, 42 km klasickou technikou v tyrolském Obertilliachu. Ve finiši ho předstihl pouze Jerry Ahrlin, švédský závodník norské stáje Xtra Personell a vítěz loňského FIS Marathon Cupu. Ve skupince se udržel třetí ještě nejmladší z nich, Martin Sutter z rakouského Fischer Racing teamu.
21.01.2012 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

K3 zimní triatlon 2012

K3atlon série je seriál tří lidových triatlonových závodů. Zúčastnit se může zkušený triatlet i amatér, který si chce vyzkoušet tento atraktivní a zároveň náročný sport.Prvním závodem je již tradičně zimní triatlon. V letošním roce pořádáme již osmý ročník.
11.01.2012 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

ŘEZÁČ JE KRÁLEM JIZERKY

Jak skončil, tak začal. Nejlepší muž celkového pořadí prvního ročníku série Ski Classics vyhrál první závod druhé sezony. Stanislav Řezáč triumfoval po jedenácti letech v Jizerské padesátce. Po famozním, úžasném a profesorském výkonu. V těžkých podmínkách teploty okolo nuly, věčné chumelenici a vánici.
08.01.2012 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Jizerská 50: Řezáč bojuje s chřipkou, ale nevzdává se

Pojede už podvanácté. Vyhrál dvakrát v letech 2000 a 2001, ale to ještě nebyl FIS Marathon Cup ani Ski Classics. Teď byl třikrát třetí v řadě. Není větší laufařské hvězdy v Česku a možná ani na světě. Jenže 38letý Stanislav Řezáč prožívá tradiční stavy před Jizerskou padesátkou…
06.01.2012 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

TRIADE – nově vzniklý triatlonový oddíl

Na sklonku uplynulého roku byl založen kolem pořadatelů uznávaného mezinárodního závodu Xterra Děčín nový triatlonový klub Triade. Kromě toho, že se klub se stal zastřešující organizací pro stále se rozrůstající pole děčínských triatletů, bude jeho cílem pořádání závodů i výchova talentů.
04.01.2012 - Marek Peterka
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Hra o 144 cen SCOTT a FISCHER za 200.000 korun!

První adventní neděle je za námi a předvánoční shon odstartoval. Udělejte letos radost také sami sobě a vyhrajte některý z fantastických dárků SCOTT a FISCHER. Dvanáct tuctů cen, celkem tedy 144 dárků pro vás připravili v nově otevřené prodejně SCOTT SPORT.
30.11.2011 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Davy šílely, ale zradil jej špatný výběr vosku

V Krušných horách, v areálu Klíny, se o víkendu uskutečnil lyžařský běžecký závod "Zelená stopa". Na startu nechyběl i organizátor dlouhého duatlonu Krušnoman Tomáš Langhammer.
14.09.2011 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Eurobike 2011 - fotogalerie zajímavostí z oblasti velomateriálu ...

Fotogalerie z letošní výstavy EUROBIKE 2011, která proběhla minulý týdnen v německém Friedrichshafenu.
06.09.2011 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Mácháčský pohodář se blíží

sice rok se s rokem ještě nesešel, ale za to K.H.Mácha in memoriam již sešel z Bezdězu aby předal klíč od truhly Mácháčského pohodáře a požehnal tomuto sportovně-kulturnímu víkendu. Pana Karla jsme bohatě pohostili u našeho výčepního okénka a domluvili jsme s ním všechny podrobnosti celé akce
29.08.2011 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Triatlonová videa na etriatlonu

Vážení čtenáři magazínu Etriatlon.cz. Dokončujeme pro vás další službu, kterou bychom vám rádi již dnes oficiálně představili. Naši redaktoři budou denně vybírat a publikovat na Etriatlonu zajímavá triatlonová videa, která jsou umístěna na portálu www.youtube.com. V současné době ...
27.07.2011 - Petr Valeš
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Kvadriatlon v Týnu nad Vltavou ovládl Leoš Roušavý

Před závodem se Leoš Roušavý necítil příliš dobře, nakonec kvadriatlonu v Týnu nad Vltavou ale suverénně kraloval. Po úvodním kilometru ve vodě se začal svým pronásledovatelům vzdalovat a do cíle doběhl s více jak tříminutovým náskokem.
17.07.2011 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Tour de France bude poprvé na ČT

Rok je šéfem televizního sportu v zemi, kanálu ČT4. Věčně nespokojený Jiří Ponikelský stále hledá ideální programový mix. „Dobře jsem se cítil jen v době mistrovství světa v hokeji, kdy jsme lámali rekordy,“ říká. Teď chystá premiéru Tour de France, vymýšlí zábavnou talk show a sní o sportovním kvízu. A přitom bojuje o práva na fotbalové Euro 2012, které chce získat za polovinu minule Primou přestřelených 100 milionů Kč.
24.06.2011 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Xterra Děčín 2011 se blíží

Již jen měsíc nás dělí od 4. ročníku závodu v xterra triathlonu DĚČÍN ZEDNÍČEK XTERRA CUP. Akce se koná v úžasném prostřední labského kaňonu v sobotu 9. 7. 2011 na Smetanově nábřeží v Děčíně.
02.06.2011 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Lucie Zelenková je minulostí, zvykejte si na Lucii Reed :-)

Lucie Zelenková, česká reprezentantka, vstoupila před třemi měsíci na jihu Afriky do svazku manželského a etriatlonu.cz poskytla exkluzivní fotografie. „Jsem již hold vdaná paní a nyní se na závodech budu častěji objevovat pod jménem Lucie Reed,“ dodává s úsměvem.
18.05.2011 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Pětka s hvězdičkou pro ženy

Motto: Uběhni ji, ujdi ji, prožij ji. Sama, nebo s kamarádkou.
10.05.2011 - Petr Valeš
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Polarium - moderní metoda regenerace

Polarium nebo též kryokomora je moderní mrazící zařízení, ve kterém je v absolutně suchém prostředí udržována stabilní teplota od -110 °C do -130 °C a při krátkodobém pobytu trvajícím 2-4 minuty dojde k ochlazení povrchu těla.
28.04.2011 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Jablonecký aquatlon byl jako parkúr

Dvojnásobnou výhru a dvojnásobnou radost si užili Tomáš Kroupa a Petra Kuříková. Díky triumfu na mistrovství republiky v aquatlonu, kombinaci bazénového plavání a běhu, zvítězili také v celkovém pořadí letošní série českého poháru.
26.04.2011 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Kubíček posilou bikového teamu České spořitelna - Specialized

Terénní triatlet Jan Kubíček (31) je pro letošek novou posilou jednoho z nejlepších bikových týmů u nás Česká spořitelna – Specialized. „Dostal jsem možnost absolvovat v rámci přípravy na xterru seriál Kolo pro život.
21.04.2011 - Blanka Kubíčková
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Budoucí ultramaratonec? Lukáš Polan zvládl běžet 80km

Lukáš Polan byl dalším triatlonistou, který našel odvahu postavit se na republikový šampionát v běhu na 100km. Je mu 22 let a uznání se mu dostalo i od vítězného Daniela Orálka. Jaké jsou jeho dojmy ze závodu?
29.03.2011 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Cogan zaběhl 100km za 7:29 a vybojoval stříbrnou medaili

Rudolf Cogan, který na sklonku své sportovní kariéry začal sbírat vavříny z dlouhých triatlonů, absolvoval v sobotu republikový šampionát v běhu na 100km. Skončil na druhém místě a navíc splnil limit na světový šampionát.
28.03.2011 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Triatlonista ovládl mistrovství světa v běhu na lyžích.

Bez medaile z mistrovství světa nezůstanou čeští lyžaři v této sezoně, byť na ně nedosáhli Bauer, Kraus nebo Záhrobská.
17.03.2011 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Jak atlet v Liberci vybral triatlonisty

Jablonecký steeplař Luboš Gaisl vyhrál nedělní aquatlon v Liberci, třetí díl seriálu českého poháru. „Věřil jsem si, že pokud neztratím víc jak minutu v plavání, můžu s tím v běhu něco udělat,“ říkal 25letý atlet. Mezi ženami byla nejlepší Hana Kolářová z plzeňské Slávie.
14.03.2011 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Svět už zná nového trenéra Iana Thorpea

Je dohodnuto: Ian Thorpe se bude připravovat na olympiádu v Londýně, přinejmenším z velké části, pod vedením věhlasného kouče Gennadie Touretskeho, dnešní hlavy švýcarského plavání. Thorpe přislíbil účast na konferenci ve švýcarském městě Tenero, kde se ve středu veřejnost dozví další podrobnosti. V této zemi bude také plavcova hlavní základna po dobu trénování na olympiádu.
14.03.2011 - Pavla Veverková
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Nordix? Tady vládne vrchlabská partička

Vláda vrchlabského gangu trvá. Druhé vydání Red Bull Nordix, divokého skikrosu na běžkách na Božím Daru, ovládl tentokrát Michal Galandák.
14.03.2011 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Kubíček láká na nordix, skikros na běžkách

Triatlonista je hlavním hrdinou reklamního teaseru na lyžařské závody! Aneb Jan Kubíček láká na webových stránkách Red Bullu na sobotní nordix, skikros na běžkách na Božím Daru!
11.03.2011 - Petr Valeš
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Teď mě láká triumf ve Ski Classic, říká Řezáč

Záda už přestává cítit, ale celým tělem mu klokotá ještě hodně unavená krev. Přesto už teď nejlepší český dálkový lyžař Stanislav Řezáč ví, že na Vasův běh bude muset za rok znovu. Pro vítězství. Na třináctý pokus. Nestačí mu ani druhé místo, které v neděli poprvé vybojoval na 90 kilometrech mezi Sälenem a Morou.
09.03.2011 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

2.VEČERNÍ KRITERIUM

Vážení přátelé, počasí se umoudřilo- sníh po delší době opět připadává, teplota naopak klesá a tak si Vás dovolujeme pozvat na Senohrabskou lyžařskou klasiku. Letos v pořadí
29.01.2011 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Nabitý aquatlon startuje v Praze

Nejlepší zimní příprava triatlonistů? Aquatlon, kombinace plavání a běhu. Aneb druhý z multisportovních seriálů českých pohárů startuje už v sobotu v Praze. V 10.30 se plave v bazénu v Podolí, odpoledne ve 14.00 pak běží Gundersenovou metodou s odstupy na atletickém stadionu na Děkance. Dospělé čeká 400 metrů ve vodě a 5 kilometrů na ovále.
27.01.2011 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Následuj stopu Standy Řezáče…

…až do Mory ve švédském kraji Dalarna, cíle legendárního Vassaloppetu. Historickým vítězstvím nejlepšího českého laufaře všech dob, a početnou účastí jeho týmové ekipy, by tam v březnu mohla ?, ne měla! vyvrcholit sezona dálkových běhů na lyžích.
14.12.2010 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Otevřený dopis pořadatelům TT závodů v ČR

Vážení pořadatelé, triatlonoví příznivci, Děkuji Vám za Vaše názory a příspěvky, které od Vás dostáváme a za důvěru, kterou jste dali novému programu a našemu týmu. Máme jasný společný cíl: obrodit v ČR „silné seriály velkých závodů“. Tento cíl byl avizován již ve výzvě partnerům před konáním valné hromady a vězte, že dnes existuje 6 agentur, resp. firem, se kterými se rozbíhají oficiální jednání o možných podobách těchto seriálů.
15.11.2010 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Petra Kuříková: Expedice Spojené Arabské Emiráty

S velkou radostí jsem přijala nabídku reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa v biathle, které se konalo v sluncem prohřáté Dubaji. Závod zahrnující 1500m běhu, 200m plavání a znovu 1500m běhu pořádá mezinárodní organizace moderního pětiboje.Z finančních důvodů se naše expedice skládala ze čtyř vyvolených závodníků. Péťa Šlajs, Vojta Dědek a já jsme se postavili na start juniorské kategorie a nejzkušenější člen výpravy Lukáš Purkar se utkal o medaile mezi seniory.
05.11.2010 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Rudolf Cogan – jak jej neznáte

Rudolf Cogan se během dvou let prosadil do české špičky na dlouhých tratích. Letos reprezentoval ČR i na MS. Starosta Nové Paky kandiduje do komunálních voleb a etriatlon.cz pro zajímavost otiskuje rozhovor a profil jeho osoby.
14.10.2010 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Svatba s netradičním příjezdem ženicha!

S potěšením oznamujeme čtenářům etriatlonu.cz, že náš redaktor a závodník v jedné osobě Lukáš Slatinský vstoupil dne 18.9.2010 do svazku manželského. Své ano si řekli pod širým nebem v prostředí Vranovské přehrady u Znojma.
05.10.2010 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé>Fejetony Diskuze

Pohoda(-ář), klídek a tabáček

Tak je to konečně tady !!! Okamžik, na který se každý normální triatlonista těší nejvíc - KONEC SEZÓNY:-)))))) !!!!!!! Už žádné „povinné“ tréninky – na kolo, když se mně chce, běh na pohodičku do stavu lehkého zapocení a plavání jako regenerace. A pak rychle s kamarády na „jeden“ rezavý ionťáček! Kdo tvrdí že tohle není nejpříjemnější část sezóny, tak lže nebo spadl z kola bez ochranné přilby:-))) !!!
05.09.2010 - Petr Jandera
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Kompletní výsledky Bigman aneb jak 22 triatletů opět zavřelo dálnici

Pražský magistrát opět uzavřel dálnici pro 22 borců, kteří si to rozdali o finanční odměny, které byly vypsány v mužské i ženské kategorii do 30 místa. Laik žasne odborník se diví. Zvítězil nezničitelný Petr Vabroušek (8:28:53) před Jaroslavem Bryndou.
08.07.2010 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Slovakman je na hraně zrušení

Hallo triatlonisti! Ani neviem ako začať, ale najlepšie bude asi priamo na vec. Pozrel som dnes na počty prihlásených na Vialle halfiironman a Slovakman a som dosť prekvapený koľko ludi ma pri stúpajúcom záujme o triatlon na Slovensku chuť absolvovať tieto dve podujatia.
30.06.2010 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Olympijská výzva v Beskydech.

Víte, že triatlon, nebo přesněji triathlon, se provozoval už na Olympijských hrách v St. Louis v roce 1904? Tak dlouho mě nenapadalo, jak odstartovat text k prvnímu ročníku Beskyd Classic,
25.06.2010 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

3. ročník Oseckého triatlonu již 3.7. 2010!

Dovolte nám pozvat vás na třetí ročník tradiční sportovní akce na Oseckém Jadranu, a to Oseckého triatlonu. Co na závodníky čeká letos? Tradiční plavání v Jadranu v délce 650m (voda zatím vypadá nádherně, teplota navzdory počasí velmi příjemná:-)), stejné kolo jako loni, tedy 25km s natolik zvlněným terénem, aby bylo dost férové, stejný běh v délce 5,8km i totéž zázemí restaurace „U splavu“, kde bude cíl.
16.06.2010 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Xterra Prachatice - návrat k drsné klasice

Letos se poprvé podívá Xterra Czech tour do Prachatic a naším cílem je připravit pro závodníky pořádnou Xterru na klasické trati a v nádherném horském prostředí v okolí tohoto malebného jihočeského města. Centrum závodu, prezentace, druhé depo a cíl budou na historickém náměstí v Prachaticích, ale zbytek trasy je naplánován po drsné přírodě Šumavského podhůří.
04.06.2010 - Michal Piloušek
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Jablonecký duatlon

Ahoj, příznivci triatlonu, duatlonu a dalších -tlonů a taky účastníci MULTIMANA !!!!! Jak jste se dozvěděli z denního tisku, letos se k velikému smutku pořadatelů, tradičních účastníků a především českého triatlonu nebude konat prestižní, slovutný, známý a oblíbený Jablonecký sprinttriatlon a to z technických důvodů (prostě bude rozkopaná půlka města)!
03.06.2010 - Petr Jandera
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

10. ročník Počernického duatlonu.

Již tradičním zahájením celostátního seriálu soutěží v triatlonu pro děti je Počernický duatlon, jehož 10. ročník se bude konat v sobotu 15.5.2010 v Horních Počernicích v Xaverovském háji a okolí. Triatlonový oddíl TRI SKI HP tento závod, který se skládá z běhu a cyklistiky, připravuje pro žactvo, mládež i širokou veřejnost.
11.05.2010 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Když stačí mikrosekunda nepozornosti…

Zamyšlení redaktora Lukáše Slatinského
Rád bych touto cestou poděkoval všem za podporu. Upřímně, nečekal jsem to! Ještě jednou díky. V článku se dozvíte, jak k nepříjemnému pádu došlo a co se dělo po incidentu.
08.05.2010 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé>Fejetony Diskuze

Nevlídné počasí trápí triatlonisty na soustředěních, vyjma Kanárských ostrovů

Minulý týden vyrazila z ČR řada výkonnostních, ale i hobby závodníků na jarní cyklistické soustředění. Řada z nich však byla zaskočena sněhovou nadílkou a nízkými teplotami. Fotoreportáží se ohlížíme za minulým týdnem.
13.03.2010 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Na vlastní kůži spinning s Pepinem

Josefa Svobodu alias Pepína netřeba představovat. Jeho zážitky a jejich popis na konkurečních stránkách berou dech a dráždí bránice všem čtenářům. Pepíno přes zimu šéfuje hodinám spinningu a uvnitř článku se dozvíte, jak vypadají?
13.02.2010 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé>Fejetony Diskuze

Jaroslav Hýzl skončíl jako trenér Ekol Elite Teamu

Po necelém měsící skončil Jaroslav Hýzl na pozici trenéra Ekol Elite Teamu, kde přebral štafetu po Tomáši Klímovi. Další podrobnosti zjištujeme.
03.02.2010 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Samozvolený a neodvolatelný Krušnoman I. zve na závody

A je to tu zase… . Už necelých 100 dní chybí do startu 6.ročníku Krušnoman Long Distance Duathlon 2010 a vlastně celé serie Krušnoman Tour 2010 (letošní novinka) a samozřejmě i celého seriálu Classic Cupu 2010.
25.01.2010 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

PF 2010

Server etriatlon.cz přeje všem svým čtenářům šťastné vykročení do nového roku a řadu sportovních i osobních úspěchů.
01.01.2010 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Veselé Vánoce bombarďáci, přeje Milda Bayer

Žijící legenda, cukrouš k pohledání a především člověk s velkým a vřelým srdcem. To je Milda Bayer, který se rozhodl popřát vše nej do nového roku prostřednictvím našeho serveru.
22.12.2009 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Vánoční tip na cukroví od Zbyňka Pospíchala

V podvečer druhé advetní neděle jsme obdrželi od Zbyňka Pospíchala, reprezentanta K23, tip na rychlé vánoční cukroví. Posuďte sami.
06.12.2009 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Neuvěřitelné! Parakotoul v triatlonovém depu

Nejedná se o fotomontáž, ale o skutečnou fotografii. Na ni je zobrazen slovenský reprezentant Karol Džalaj, který netrefil správný koridor, a tak si za pomocí parakotoulu zkrátil cestu.
28.11.2009 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Tréninkové centrum Ekol týmu bude otevřeno v červnu 2010

Ekol elite triatlon team bude mít od června 2010 své vlastní tréninkové centrum. V českém triatlonu je to věc zcela nevídaná a zaslouží si patřičnou pozornost. V reportáži naleznete vizualizaci areálu, ale i fotografie z hrubé stavby a další informace
29.09.2009 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Běžecký kemp s Honzou Kubíčkem

Přijeď si zatrénovat s xterákem Honzou Kubíčkem na prodloužený víkendový běžecký kemp do Svaté Kateřiny.
20.09.2009 - Ondřej Čarňanský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Ekol tým hledá trenéra

Jediný profesionální triatlonový tým v ČR vypisuje konkurs na pozici šéftrenéra týmu. Více informací se dočtete uvnitř článku, přímo od Michala Kočaře
18.09.2009 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Ruda Cogan navrhuje ukončení diskuze

Dobrý den všem. Navrhuji uzavření všech diskuzí. To nemá cenu, moji kamarádi teď budou kydat hnůj na J. Bryndu. A příznivci Jaroslava Bryndy budou plivat na mne. A takhle strávíme další týden. Prohrajeme všichni, já, J. Brynda i triatlon.
16.09.2009 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé

Run-Up (běh do schodů) hned v několika městech

Historie se začala psát v září roku 2007 v Olomouci. Od té chvíle organizuje agentura ChrisFromParis tento neuvěřitelný závod Run-Up (běh do schodů) hned v několika městech. Cíl je jednoduchý: vystoupat co nejrychleji do nejvyššího parta vybraných věží.
02.09.2009 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

10 absolutně odlišných sportů a 11 vypitých piv

Nejen triatlonem živ je člověk, i tak se dá nazvat motto závodu s názvem MEGATLON. Pořádá jej Petr Soukup a závod se těší velké oblibě i mezi triatlonovými závodníky. Na startovce byl například Rudolf Cogan a Zbyněk Pospíchal
27.08.2009 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Mistrovství ČR Ironmaniac Teplice 2009.

5.září se po 14 letech vrací mistrovský závod železných mužů opět do Teplic. Pamětníci si jistě vzpomínají na rok 1995 a mistrovský závod v okolí teplické Barbory, kde předvedli skvělé výkony především vítěz Pichrt, Zmeškal a Dvořák, ale také na profesionální výkon teplické skupiny Kabát, která po dvakrát doprovázela nadlidské výkony železných kluků svojí energickou rockovou hudbou.
06.08.2009 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Tričko nebo guláš? Nebo radši oboje?

To se nám doma tuhle zaplnila skříň s tričkama až po okraj a další nechtěla akceptovat. Nezbývalo nic jiného než se pustit do důkladné probírky. Začal jsem to teda probírat a postupně tahal jedno triko po druhym. Mezi nima byla i fůra triček ze závodů. Některý měly už historickou hodnotu.
18.07.2009 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

A tak se zrodil Classic cup…

Rád bych začal modifikovanou větou z filmu Samotáři. V Česku začíná nové éra triatlonu. Čím dál tím víc lidí jezdí na čím dál tím víc oblíbený seriál závodů Classic Cup. O víkendu se o tom na vlastní kůži mohl přesvědčit Dušan Kyjanka, organizátor Grafimana.
13.07.2009 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé>Fejetony Diskuze

Děčín Zedníček Xterra Cup

Pro všechny, co mají rádi fajn kombinaci vody,kola a běhu, je tady pozvánka na 2.ročník závodu Xterra Czech tour 2009 Děčín Zedníček Xterra Cup.
03.07.2009 - Marek Peterka
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Výstava fotografií Heleny Kadlčíkové v rámci ME v dlouhém triatlonu a Czech BIGMAN

V rámci šampionátu ME v dlouhém triatlonu a EXPO TRIATLON v Praze se uskuteční prodejní výstava fotografií Heleny Kadlčíkové pod názvem „Člověk mnoha tváří“ (nejen) se sportovní tématikou.
21.06.2009 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

XTERRA WORLD TOUR SVĚTOVÝ POHÁR XTERRA ZAVÍTÁ DO HLUBOKÉ

Letošní Světový pohár se přesouvá do Hluboké nad Vltavou, kde se již po osmé bude bojovat 27.června i o body do Evropské série terénních triatlonů Xterra European tour o tituly Mistrů České Republiky v terénním triatlonu nebo o kvalifikační místa na říjnové Mistrovství světa.
12.06.2009 - Michal Piloušek
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Fejeton: Armstrongovi sluší triatlonové nástavce

„Horskou časovku na Giro d´Italia vyhrál ruský závodník Denis Menchov. Lance Armstrong dojel se ztrátou více jako dvou minut na 13. pozici,“ hlásá sprotovní moderátorka. Vskutku nevídaný jev. Kde je Armstrong, tam je zájem médií.
22.05.2009 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé>Fejetony Diskuze

Triatlon na Orlíku s několika novinkami

Na Orlíku se připravuje čtvrtý ročník MAXIDEK Rotaflex Triatlonu. V letošním roce jsme připravili klasické tratě, na které jsou závodníci zvyklí ze sprint triatlonu 0,7 – 20 – 5km. Tradičně je Orlík znám jednoduchostí cyklistické časti a to zůstane i do budoucna.
22.05.2009 - www.eplavani.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Sedřená kůže

Páteční vtípek
22.05.2009 - www.eplavani.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

KURZ OSOBNÍ A KONDIČNÍ TRENÉR

Charakteristika: kurz osobní a kondiční trenér je zaměřen pro potřeby sportovců a sportovních klubů a také pro potřebu kondiční přípravy v privátní sféře. Studijním programem, obsahem, formami a prostředky odpovídá požadavkům pro vydání „B“ trenérské licence. Studium je externího charakteru, je rozloženo do 150 hodin a rozčleněno
21.05.2009 - www.eplavani.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Kubíček závodil v poušti v padesáti stupních

Jan Kubíček absolvoval extrémní závod v marocké poušti s názvem Nissan Titan Desert. V pěti dnech urazil 484 km za 22hodin a skončil na celkovém 18. místě. Vrátil se plný dojmů a netradičních zážitků. Více v reportáži
13.05.2009 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Triathlonist

Když maluji portrét, je to jako podívat se do nitra malované osoby a snažit se zachytit jejich vnitřní já na plátně. Myslím, že nejvíce se to daří v poslední fázi malby, kdy se snažím zachytit ty nejmenší detaily.
15.04.2009 - Petr Valeš
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Jizerská 50 triatlonovýma očima

Minulý víkend se na severu Čech konal již tradiční lyžařský vytrvalostní závod Jizerská 50. Rosničky věštily na hlavní nedělní závod inverzní počasí, ale nakonec byla v místě startu teplota – 9 st.C. Po celý závod tedy panovalo krásné mrazivé počasí. Rozhodl jsem se, že pro vás připravím krátký rozhovor se sportovci, kteří se závodu zúčastnili.
15.01.2009 - Pavel Mužíček
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Naivní jako Řípa

Ne, nespletl jsem se. Od prosince prosím zaměňte slovo „zdravý“ ve známém úsloví „Zdravý jako (Ř)řípa“ za „naivní“. Budiž můj příběh ponaučením pro ty, kteří se dostanou do podobné situace.
12.01.2009 - Milan Řípa
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé>Fejetony Diskuze

PF 2009

Do roku 2009 přejeme všem našim čtenářům mnoho šťastně odtrénovaných kilometrů a zejména pevné zdraví. Děkujeme za vaši přízeň a přejeme klidné prožití vánočních svátků a povedený vstup do nového roku.
23.12.2008 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Rijeka 2008: Návrat Květoše na hvězdnou scénu?

V jediném startu na ME se Květoslavu Svobodovi konečně podařilo překonat svůj vlastní 5 let starý český rekord z Dublinu a postoupit tak do odpoledního finále.
14.12.2008 - Pavel Mužíček
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Triatlonisté na plaveckých závodech

Z plavecko - triatlonových kuloárů se ke mě dostaly informace o plaveckých výkonech českých triatletů. Po tom, co jsem zjistil, jak zaplaval slovenský Richard Varga na VC Brna, si nemohu odpusit krátké srovnání dosažených výkonů.
23.11.2008 - Pavel Mužíček
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

11kg šunky si odvezli plavci z Pardubic

O tomto víkendu se na severu Čech konal první ročník plaveckého závodu Mosconi Cup 2008. Propozice slibovaly vskutku velkolepou akci. Účast přislíbili nejen olympionici, ale i další čeští reprezentanti. Závodu se nakonec zúčastnili i polští závodníci, a tak dostalo jablonecké klání mezinárodní nádech.
13.11.2008 - Pavel Mužíček
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

MEGATLON 2008, aneb novodobý desetiboj sportovců versus alkoholiků

Letos již podruhé se konal v Českém ráji na Rekreačním středisku Pařez (cca 10km od Jičína) legendární MEGATLON 2008. Je to celodenní závod skládající se z 10-ti sportovních disciplín.
02.10.2008 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Odváží se Lance Armstrong pokořit Ironman Havaj?

FEJETON
Tak nám zabili Ferdinanda ehmmm tedy, Lance Armstrong se nám vrací do světa cyklistického profipelotonu hlásaly novinové titulky minulý týden.
18.09.2008 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé>Fejetony Diskuze

Venca Francke prohnal australské klokany na lyžích

Fenomén české triatlonové scény, Jan “Venca“ Francke, se podělil o zážitky z lyžařského závodu čítající 42 km v australských Sněžních horách. Zde je jeho necenzurovaný příběh.
15.09.2008 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

V Žitavě přece jenom o kvalifikační sloty na XTERRA MAUI.

O víkendu se koná jeden z posledních závodů Xterra v letošním roce, většině českým závodníků již dobře známá O-SEE CHALLENGE. Téměř na české hranici (25km od Liberce) startuje v sobotu v neměcké Žitavě již její 8. ročník.
13.08.2008 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Off road triatlon Melechov

Charakteristika: Terénní triatlon na Vysočině vedoucí přes 3 regionální dominanty kraje: kopce Melechov, Lipnici a Orlík u Humpolce.
06.08.2008 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Že ty spratky hamba nefackuje - fejeton

Na to, že se z vrcholového sportu vytrácí podstata sportu jako takového a stává se z něj byznys, jsme si už tak nějak zvykli. Ale že mezi hobíky a výkonnostními sportovci se vytrácí duch fair-play, nějak nemohu překousnout.
30.07.2008 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé>Fejetony Diskuze

Kreuziger, Kreuziger, Kreuziger

Troufám si tvrdit, že cyklista Roman Kreuziger byl za poslední tři týdny nejvíce skloňované jméno v České republice. Tour de France je skutečný fenomén a sledují ji i lidé, kteří o cyklistice vědí pramálo.
27.07.2008 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé>Fejetony Diskuze

Dvakrát první v Mělníce

Psát jsem o tom nechtěl. Petr mě ale přemluvil. Konečně, mohu tak alespoň poděkovat všem, kteří mi podali ruku. Ale popořadě…
25.07.2008 - Milan Řípa
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Xterra mistrovství ČR se pojede v Ostrově

O s t r o v n a d O h ř í – Další závod Saucony Českého poháru v terénním triatlonu bude zároveň mistrovstvím republiky, tedy kromě červnového světového poháru na Hluboké nejdůležitějším závodem letošní sezóny. Obhájcem mistrovského titulu je Karel Zadák, který má snad ještě lepší formu než v Hostivaři, tam se šampionát jel minulý rok.
23.07.2008 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Standa Podzimek

V pátek 11. července 2008 se příbuzní a známí v jičínské obřadní síni rozloučili se Stanislavem Podzimkem. Se spoluzakladatelem českého triatlonu, autorem nepřekonaných
14.07.2008 - Milan Řípa
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Jak jsem vkročil do světa dlouhého triatlonu...

Pod pokličku redaktora etriatlon.cz
Se slečnou „krátký triatlon“ jsem začal flirtovat v 18 letech a o šest let později jsem neodolal vábení okusit tratě středního triatlonu. Je to úplně jiný svět a jiná dimenze triatlonu.
02.07.2008 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé>Fejetony Diskuze

Pozvánka na 1. ročník Oseckého triatlonu

Dovolte nám pozvat vás na 1. ročník sprinttriatlonu, který se uskuteční dne 28.6. 2008 v léty osvědčené lokalitě u oseckého Jadranu.
18.06.2008 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

IRONMANIAC TEPLICE - pozvánka

NEW BALANCE ČESKÝ POHÁR 2008, 5.července. Dlouhý triatlon se po osmileté přestávce vrátil do Teplic. Tri Star Kučera Team Teplice začal opět fungovat. Otakar Kučera, bývalý ironman a šéf teplického klubu říká:
17.06.2008 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Nové informace k Jabloneckému triatlonu

Posílám prohlášení soutěžního výboru Jabloneckého sprint triatlonu k situaci, která vznikla velkým zájmem o start. K dnešnímu dni se do závodu přihlásilo cca 200 závodníků (bez žákovských kategorií) a pokud chceme všem vyhovět musíme učinit opatření, které jsou v našem prohlášení.
11.06.2008 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Po závodě junioru na MS v Kanadě

Vojta (Dědek) se cítí dobře a už se těší na závody doma. V neděli by měl startovat v Jablonci, potom ho čeká Xterra na Hluboké a Tábor. Sem zvědavej jak se vyrovná s přesunem domů.
08.06.2008 - Tomáš Báča
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Jablonec čekal na republiku jednadvacet let!

Je to přesně 21 let co se v Jablonci nad Nisou uskutečnil mistrovský závod v triatlonu. Možná je to pro spoustu triatlonistů dávná historie, ale je tomu skutečně tak. V roce 1987 se v Jablonci konalo Mistrovství Československa v triatlonu.
31.05.2008 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

V Poděbradech nebude jen triatlon

V Poděbradech se již tradičně den před konáním ČP v triatlonu sejdou ke svému závodu běžci. Je to možnost i pro závodníky ČSTT - duatlonisty nebo i jiné, kteří neabsolvují, ale i absolvují, druhý den triatlon k zaběhnutí si pěkného času na zcela rovné a přesně změřené trati.
10.05.2008 - Jaroslav Formánek
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Radost & zklamání

Na sobotu 29. března pozval Stanislav Podzimek, toho času Ironman, v.v. cca 50 triatlonových pamětníků ke vzpomínce na 20. výročí založení Svaz triatlonu ČÚV ČSTV. Omluvili se Věra Stanovská a Ing. Jiří Dvorský. Přijel MUDr Tomáš Roučka. Ostatní nejen, že nepřijeli, ale nepocítili potřebu svoji nepřítomnost jakkoli obhájit.
10.04.2008 - Milan Řípa
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Český pohár Saucony Xterra 2008

V sedmé sezóně Xterry u nás je pro všechny účastníky připravena zajímavá novinka. Každý, kdo se zúčastní některého ze závodů Českého poháru získá bonusovou slevu 200 Kč na špičkové běžecké boty Saucony. Ten kdo se zúčastní všech závodů, si tedy může po sezóně koupit boty se senzační slevou 1 400 Kč.
25.03.2008 - Petr Mach
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Rohalovská desítka pod nadvládou AK Asics Kroměříž

Mourhit Mohammed měl být želízkem v ohni při 15.ročníku Rohalovské desítky v Prusinovicích. Organizátorům se podařilo dostat na start tohoto atleta, který je držitelem evropských rekordů na 3, 5 a 10km a bronzovým medailistou na mistrovství světa 1999, s osobním rekordem těsně nad 26minut. Úsměvy nehýřil před samotným závodem, ani po něm. Zdravotní potíže, bolesti zad, daly za své a svým výkonem dosáhl „až“ na desáté místo v celkovém pořadí.
27.02.2008 - Silvie Valousková
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Video, které zamrazí

Kamarád mi poslal e-mail, ve kterém stálo. „Tohle je fakt síla a hrklo mi to slzy do očí.“ Pod uvedeným textem byl odkaz na stránky YOUTUBE.COM. Samozřejmě jsem neváhal a pravým tlačítkem myši spustil něco, co jsme vážně nečekal.
15.01.2008 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé>Fejetony Diskuze

Jihočeskému triatlonovému poháru bylo vloni dvacet let

Od triatlonu DreiLanders Triathlon – Triatlonu třemi zeměmi se startem v Horní Plané, jsme se po dlouhé době viděli s guru jihočeského triatlonu Milanem Hendrychem. Srpnové pozvání na prosincový triatlonový ples znělo lákavě a nebyl důvod ho odmítnout.
04.01.2008 - Milan Řípa
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Čertovská jízda u Kubíčků

Kdo nechce jen drtit válce, může během zimy zajít na spinning. V sobotu si roli právě lektora spinningu vyzkoušel i xterrák Honza Kubíček. V Kongresovém centru Olgy Šípkové v Praze jel se svojí sestrou Blankou tříhodinovou Čertovská jízda.
05.12.2007 - Blanka Kubíčková
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Ultraman Hawaii: Vítěz Colting zmeškal rekord

Švéd Jonas Colting vyhrál podruhé po roce 2004 Ultraman Hawaii. V čase 21:59:44 vyhrál Colting tři dny trvající akci před Brazilcem Alexandrem Ribierem (23:05:04) a Američanem Timem Sheepersem (23:19:03). Mezi ženami se radovala Američanka Shanna Armstrongová s časem 26:43:24
01.12.2007 - Eva Čokrtová
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Rakouské mistrovství v Podersdorfu

Presidium Rakouského triatlonového svazu určilo konání Mistrovství Rakouska v dlouhém triatlonu (3,8-180-42) pro Elitu, U23 (K23) a také pro Age Group do Podersdorfu. Na startu je 30.srpna očekávána rakouská triatlonová elita. Podersdorf nabízí také novinku: Poprvé se bude startovat v HalfIronmanu (1,9-90-20). Očekává se i nový účastnický rekord. Přihlašování je již otevřené.
30.11.2007 - Eva Čokrtová
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Havaj si už vyzkoušel, nyní plánuje Rally Dakar

Michal Piloušek, ten který do Čech přivedl Xterru a ten který se havajského Ironmana zúčastnil sedmkrát, našel novou výzvu. V roce 2010 se hodlá zúčastnit legendární Rally Dakar a vybral si tu nejnáročnější možnost – jízda na motocyklu.
26.11.2007 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Bez klobouku bos, natloukl si nos

Víte jak vypadá člověk když narazí? Pokud tápete, podívejte se na snímek. Potkali se u Kolína. Já na horáku a kolega ve Fabii. Náraz byl strašný. Ze všech mých cyklopádů nejhorší, i když ne s největšími následky. Zlomený nos a naražená brada. Ani otřes mozku či něco dalšího! Dokonce vyndavací zuby vydržely! Zaplať pánbů.
24.11.2007 - Milan Řípa
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Stane se cyklista Kreuziger českým Armstrongem?

Roman Kreuziger, český cyklistický supertalent, poskytl serveru eTritalon.cz exkluzivní rozhovor. Řeč směřovala samozřejmě k cyklistice, neboť nedávno prodloužil s profesionální stájí Luqigas smlouvu do roku 2010 a příští rok se možná objeví na Tour de France.
13.11.2007 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé>Fejetony Diskuze

TIP NA PODZIMNÍ PROBĚHNUTÍ

Pro většinu z nás už dávno triatlonová sezóna skončila, a tak se vedle sledování výsledků našich reprezentantů na Hawaji začínáme zabývat myšlenkou, co udělat pro to, abychom tam v příštím roce (a když ne za rok, tak určitě hned za dva !!!) také byli :-)
06.11.2007 - Petr Jandera
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Silná dvojka ve světě triatlonového vybavení

Ve všech ekonomických odvětvích dochází k fůzím či alespoň úzké spolupráci firem. Ne jinak je tomu u triatlonového vybavení. Zářným příkladem toho, je spojení známého francouzského výrobce neoprenů, firmy Aquaman, s americkým producentem triatlonových hrazd a dalšího vybavení, firmou Profile Design
31.10.2007 - Michal Jalovecký
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Smutná věc. Jirka Hrubý je, bože můj „byl“

Odchod do věčných sportovišť nebývá důvodem k bezuzdnému veselí. To by musel zmizet hodně veliký prevít. Ale kamarád a navíc triatlet? Smutná věc. Jirka Hrubý je, bože můj „byl“, spolu s Tomášem Karlíkem jediným Evropanem, který má na svém kontě nepřetržitou šňůru účasti na jediném triatlonu – Triatlonu v Přední Hluboké – vyjádřenou číslem dvacet osm!
24.10.2007 - Milan Řípa
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Vyběhněte si na rozhlednu

Přijďte v sobotu 8. září na 4. ročník Blančina kopečku a zkuste překonat traťový rekord Daniela Fekla (14:08) nebo Heleny Poborské (17:25).
06.09.2007 - Petr Valeš
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Xterra na sjezdovce Hahnenkamm - Seidlalm Kriterium

Kdo by si chtěl udělat výlet do rakouského Kitzbühelu a přitom si trochu zazávodit, může vyzkoušet Xterru na Hahnenkammu . Partička místních nadšenců se rozhodla, že si pro sebe uspořádají závod, ale trochu jim to přerostlo přes hlavu.
06.09.2007 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Jak jsem (ne)pokořil Grossglockner

Tak i já mohu po víkendu prohlásit. „Zažil jsme na vlastní kůži a nohy stoupání, které se dá srovnávat s tím co zažívají nejlepší cyklisté planety na Tour de France.“ Zdolal jsem nejnáročnější alpské stoupání v Rakousku, Grossglocknerský vysokohorský průsmyk - Großglockner Hochalpenstraße
30.08.2007 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé>Fejetony Diskuze

BIGMAN prodlužuje příhlášky

prodloužení možnosti přihlášek na Bigman 2007
26.08.2007 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Zákeřní fanoušci fotbalové Slávie napadli cyklisty

Jak může být nebezpečné setkání s fotbalovými fanoušky se přesvědčila v noci z úterý na středu čtveřice cyklisty z týmu AC Sparta Praha. Fanoušci pražské Slávie právě jeli na zápas 3. předkola Ligy mistrů do Amsterodamu a na dálniční čerpací stanici Osterfeld v Německu zahlédli na jednom z aut loga svého největšího rivala AC Sparta.
16.08.2007 - Petr Mach
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Xterra podruhé v Žitavě

Český pohár Twin Xterra pokračuje v sobotu 18. srpna v Žitavě, kde se závodilo už vloni. O-SEE CHALLENGE je kromě českého poháru také součástí německé série, Žitava totiž leží těsně za hranicemi a spojení obou sérii mělo vloni obrovský ohlas.
13.08.2007 - Petr Mach
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

CITY TRIATHLON Karlovy Vary 2007

Již tento víkend se koná nejvýznamnější triatlonová akce v České republice CITY TRIATHLON Karlovy Vary 2007 jako navázání tradiční karlovarský triatlon.
13.08.2007 - www.eplavani.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Britové ovládli MS v kvadriatlonu

Podborský po osmi letech na druhém místě, Polívková třetí, Matys pátý. Patnácté mistrovství světa v kvadriatlonu ovládli závodníci z Velké Británie. Světový šampión z loňského roku, Lukáš Matys (Severočeská Stavební) se v nabyté konkurenci musel spokojit s pátým místem.
13.08.2007 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Pozvánka na Czech BIGMAN

Vážení triatlonoví přátelé, ČP v dlouhém triatlonu pro rok 2007 je již historií a před Vámi stojí VÝZVA v posledním závodě sezony - Czech BIGMAN, který se koná 7. – 8.9.2007. Projekt představuje dva závody v podobě terénního triatlonu (pátek) a klasického dlouhého triatlonu Český železný muž (sobota).
13.08.2007 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

CITY TRIATHLON Karlovy Vary - pozvánka na akci

Vážení závodníci, trenéři a příznivci triatlonu! Srdečně si Vás dovoluji pozvat na český triatlonový svátek CITY TRIATHLON Karlovy Vary 2007 konaný v neděli 19. 8. 2007 jako Mezinárodní mistrovství České republiky v olympijském triatlonu a přidružený závod kategorie OPEN (příchozích), štafet a mistrovství ČR kategorie juniorů ve sprinttriatlonu.
24.07.2007 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Další Xterra o víkendu v Brně

V letošní sezóně pošesté, ale poprvé v historii v Brně, odstartuje v sobotu další závod Českého poháru XTERRA. Centrum závodu bude umístěno do Popůvek přímo k Dolnímu rybníku, kde se kromě startu a cíle odehraje celá plavecká část a také všechny změny disciplín v depu.
24.07.2007 - Petr Mach
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Kvadriatlonisté Podborský a Matys ukořistili dvě medaile

Plavání bylo prodlouženo na celý kilometr. Závodníci si ale nestěžovali, protože voda v Berounce byla příjemně osvěžující. Výborný plavec, britský reprezentant Andrew Byatt, který před dvěma týdny porazil Lukáše na světovém poháru v Anglii, se ujal hned od samého začátku vedení. „Plavalo se mi dobře.
21.07.2007 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Velká cena Povrlů v malém triatlonu – dvojzávod

Tak máme oba závody šťastně za sebou! Vše proběhlo hladce, bez problémů, bez úrazů. Počasí jsme si nemohli přát lepší, závodníci se stěžovali snad jen na silnější vítr při cyklistické části dlouhého triatlonu.
13.07.2007 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Xterra Koruna Pralines je již připravena

Dalším podnikem Twin Xterra Czech Tour bude sobotní Xterra Koruna Pralines v Ostrově nad Ohří. Premiérový ročník závodu pořádá X-team Bano, který je letos jedním z nejůspěšnějších oddílů v celém poháru.
12.07.2007 - Petr Mach
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Triathlon Mělník 2007

Posílám pozvánku na TRIATHLON MĚLNÍK, který se uskuteční v sobotu 21.7.2007 jako NB Český pohár v triatlonu, a také se bude soutěžit v Open závodu o body do Pražského i Středočeského poháru.
12.07.2007 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

ORKA triatlon na Velkém Dářku již pojedenácté

Přípravy jsou v plném proudu. Už v sobotu 14.7.2007 startuje pojedenácté ORKA triatlon na Velkém Dářku u Žďáru nad Sázavou, jeden ze závodů Krajského poháru Vysočiny v triatlonu.
10.07.2007 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Aquatlon ve Varech ovlivněn počasím

Druhý ročník Karlovarského aqutlonu byl do míry ovlivněn nepříznivým počasím (Teplota vody 18 stupňů, teplota vzduchu 15 stupňů). Z původně 862 přihlášených závodníků se nakonec na start postavilo pouze 39 závodníku a závodnic v kategoriích dorostu a žactva, kteří bojovali o body do Českého poháru. V kategorii Open se pak o prizemany v celkové výši 7000,- Kč popralo 12 odvážných, z toho jedna žena.
08.07.2007 - Jan Kovalovský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Lukáš Matys druhý na SP v Anglii, Leoš Roušavý druhý na MS v Německu

Světový pohár v kvadriatlonu měl o tomto víkendu nabytý program. Ti závodníci kteří se oddávají extremně dlouhým tratím se sešli na severu Německa u Baltického moře, kde se uskutečnilo mistrovství světa v dlouhém kvadriatlonu (5km plavání – 20km kajak – 100km kolo – 21km běh).
03.07.2007 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Bečvoman prozatím zrušen

Hlavní organizátor celorepublikového závodu Bečvoman ukončil aktivity okolo seriálu závodů. Bečvoman byl závodem, který byl pořádám svérázným stylem. Jako jediný v ČR každoročně, pravidelně, překračoval hranici 200 účastníku v jednom závodě. V článku naleznete informace získané z internetu především z fora www.behej.com a z již v tuto dobu vypnutých stránek závodu.
01.07.2007 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

6. ročník Xterry Melechov

Pro hladší průběh závodu a větší komfort účastníků dochází k několika změnám v její organizaci. První a nejpodstatnější změnou je, že zázemí celé akce se přesouvá od rybníka k nedaleké lyžařské chatě, kde bude hlavní depo.
01.07.2007 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

XX. ročník Velké ceny Povrlů v malém triatlonu

Triatlonový dvojzávod:
Klasický Železný muž - plavání 3,8 km, kolo 180 km, běh 42 km
Klasický Mosazný muž plavání 300 m, kolo 12 km, běh 3 km
29.06.2007 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Ve Žlutých lázních se pojede Xterra

Příští závod TWIN XTERRA Czech Tour se pojede v Praze se zázemím přímo v areálu O2 Žlutých lázní. Startuje se těsně před 12. hodinou v sobotu 30. června. Trať nebude svou délkou nikterak náročná. Po 500 metrů dlouhém plavání v komfortně vyhřáté řece se pojede 26 km na MTB a na závěr následuje pětikilometrový běh.
26.06.2007 - Petr Mach
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Ironmanská mýlka

Magazín Etriatlon CZ vypsal soutěž o desatery plavecké brýle EMME Sydney (v kterých plave i Filip Ospalý). Za tento kreslený námět obdrží cenu Mato Baláž za Slovenska
22.05.2007 - www.eplavani.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Gumové nedorozumění

Magazín Etriatlon CZ vypsal soutěž o desatery plavecké brýle EMME Sydney (v kterých plave i Filip Ospalý). Za tento kreslený námět obdrží cenu Mato Baláž za Slovenska
22.05.2007 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

TRIAS Triatlon, Krupka Teplic, 19. května 2007

Když dovolíte, nabídnu Vám poněkud netradiční pohled na tradiční triatlon v Krupce. Tradiční protože 12 ročník, a netradiční protože jsem ho absolvoval se dvěma přátely: artrózou a trombózou. Výsledkovým žíznivcům nabídnu www.glassman.cz a já se soustředím na osobní sobotní zkušenosti.
21.05.2007 - Milan Řípa
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Jarní party Železných mužů

Party se vydařila. V pátek 20. dubna 2007 před 19. hodinou zavířily paličky bubeníka Crazy Bandu
24.04.2007 - Milan Řípa
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Dva lahůdkové triatlony v jeden den!

Znáte to. Malý ostrov a na něm jedna silnice. Jeden den a jedna bouračka. Srazila se dvě jediná auta na ostrově!? To je ale náhoda!
19.04.2007 - Milan Řípa
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Jablonecký plavecko-běžecký duatlon 2007

Ve čtvrtek se uskuteč nil již 8. roč ník Jabloneckého plavecko-běžeckého duatlonu. Závod proběhl v krytém bazéně v Jablonci n.N. a jeho okolí, také jako součást seriálu závodů Triatlonové naděje ´ 07.
19.04.2007 - Pavel Mužíček
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

BIGMAN, překonej sám sebe

Motto: „BIGMAN je výzvou, která nechá člověka klesnout až na samé dno psychických i fyzických sil, aby mohl v cíli zažít ten neopakovatelný pocit štěstí z překonání sama sebe.“
17.04.2007 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

25. Benešovský duatlon jako mistrovství kraje

Již po pětadvacáté pořádají benešovští sportovci z místní tělovýchovné jednoty tradiční Benešovský duatlon. V roce 2007 přivítá Benešov u Semil příznivce běhu a cyklistiky v sobotu 21. dubna 2007.
17.04.2007 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

RESPIRO SAMUEL XC triatlon se chystá na druhý ročník

Milovníci pohodových a přitom drsných sportovních akcí si dají dostaveníčko 2.června na koupališti ve Sloupu v Čechách. Koná se tam druhý ročník RESPIRO SAMUEL XC triatlonu - závodu, ve kterém změří síly výkonnostní sportovci i amatérská veřejnost. Na několik otázek odpověděl hlavní organizátor Mirek Kronika:
07.04.2007 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Pošlete nám své fotografie z tréninku

Máte zajímavou fotografii z tréninku či závodu? Váže s k ní nějaká zajímavá historka? Chcete se o zážitek podělit s ostatními? Nebo se jen chcete pochlubit skvěle vypadající cyklistickým speciálem nebo uměleckou fotografií? eTriatlon.cz vám nabízí příležitost zveřejnit vaše fotografie na našich stránkách!!!
02.04.2007 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Série 26-ti triatlonů jednoho názvu...

Málokdo na světě má na svém kontě nepřetržitou sérii dvacetišesti triatlonů jednoho názvu. Osobně znám tři nešťastníky: Tomáš Karlík, Jarda Bednář a Jirka Hrubý. No a protože Jirkovi Hrubému bylo šedesátpět let a měl jsem tu čest být mezi jeho gratulanty, můžete se podívat, jak to v sobotu 24. února 2007 vypadalo v USK loděnici v Chuchli.
28.02.2007 - Milan Řípa
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Globální oteplování aneb co z toho budou mít čeští triatlonisté?

FEJETON
Jóó doba ledová je doba ledová, říká pan Huml. Pravěký lovec mamutů a kamarád Macha a Šebestové jistě v těchto dnech nestačí žasnout nad rozmary zimního počasí v Česku. Ale ono to globální oteplování naší matičky země není pro triatlonisty zas až tak špatná věc.
15.01.2007 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé>Fejetony Diskuze

1. ročník JABLONECKÉHO KLASICKÉHO ZIMNÍHO TRIATLONU

Závodník absolvuje (pokud možno bez přerušení) běh, jízdu na horském kole a běh na lyžích (trať bude upravena pro bruslení i klasiku). Čas se počítá od startu běhu až po dokončení běhu na lyžích, práce v depu je součástí závodu.
05.01.2007 - Petr Valeš
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Program akce

Propozice Triatlon Orlík 2007
01.01.2007 - Petr Valeš
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé>Triatlon Orlík 2007 Diskuze

reklama na eplavani

gdfsdf
01.01.2007 - Petr Valeš
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé>Triatlon Orlík 2007 Diskuze

Místo akce

Rekreační středisko Štědronín se nachází na břehu Orlické přehrady v blízkosti hradu Zvíkov. Areál je obklopen zčásti rozlehlými lesy a zčásti poklidnou hladinou řeky Otavy.
01.01.2007 - Petr Valeš
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé>Triatlon Orlík 2007 Diskuze

reklamy eplavání

plavání
01.01.2007 - Petr Valeš
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé>Triatlon Orlík 2007 Diskuze

Sponzoři

Partneří závodu MAXIDEK Triatlon Orlík 2007
01.01.2007 - Petr Valeš
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé>Triatlon Orlík 2007 Diskuze

Ubytování

Rekreační středisko disponuje následujícími kapacitami:
01.01.2007 - Petr Valeš
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé>Triatlon Orlík 2007 Diskuze

Cíl akce

01.01.2007 - Petr Valeš
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé>Triatlon Orlík 2007 Diskuze

Trénink plavání

Komplexní výuka a trénink plavání pro veřejnost
01.01.2007 - Petr Valeš
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé>Triatlon Orlík 2007 Diskuze

Triatlon poprvé

Trénink triatlonu, příprava na závod pro každého
01.01.2007 - Petr Valeš
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé>Triatlon Orlík 2007 Diskuze

Zajímavosti v okolí

Rekreační středisko Štědronín se nachází na břehu Orlické přehrady v blízkosti hradu Zvíkov. Areál je obklopen zčásti rozlehlými lesy a zčásti poklidnou hladinou řeky Otavy.
01.01.2007 - Petr Valeš
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé>Triatlon Orlík 2007

Jak sláví Vánoce triatlonisté?

Žádný závod, žádný trénink, ale téma je prosté – Vánoce. Vendula Frintová, Petr Vabroušek, Lenka Radová-Zemanová, ale i osobitý pořadatel Tomáš Langhammer ti všichni na sebe prozradili jak tráví Vánoce a jaká je během svátků jejich oblíbená činnost.
18.12.2006 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Křtiny Železňáka

V sobotu 9. prosince 2006 v restauraci „U břízy“ na pražském Spořilově byla pokřtěna knížka „Železňák.CZ“ autorů Jirky Chaloupky a Jardy Formánka.
11.12.2006 - Milan Řípa
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

AFRIKA KOLEM A KOLEM, výstava fotografií Milana Řípy

Možná, že si pamatujete na moji srpnovou reportáž z Ironman Kenya. Nyní mají zájemci možnost shlédnout fotoreportáž z unikátního závodu. Vernisáž výstavy fotografií AFRIKA KOLEM A KOLEM proběhla v pondělí v budově Akademie věd České republiky, Praha 1, Národní 3 (naproti Národnímu divadlu).
05.12.2006 - Milan Řípa
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Trpět je uměním cyklisty

Legendární Eddie Merckx i v 61 letech najezdí 7000 kilometrů ročně. Brno – Elegantní švihák v černém obleku se procházel Prahou po Karlově mostě nepoznán. Nejlepší cyklista světa všech dob? Jak málo to znamená v zemi vyvolených bratrů... Až na veletrhu Sport Life v Brně se stal hlavní hvězdou. Neodmítl jediný podpis, ani potřesení rukou. „Každý šampion by měl zůstat stejným člověkem a respektovat lidi kolem sebe,“ říká.
10.11.2006 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Železný a železný

Až dnes půjdete někdy po Mladé Boleslavi a potkáte statného usměvavého čtyřicátníka, který na požádání mrští oštěpem o hmotnosti 800 gramů do vzdálenosti 80 metrů, tak vězte, že máte před sebou majitele tří zlatých olympijských medailí, tří zlatých z mistrovství světa a světového rekordmana.
21.09.2006 - Milan Řípa
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Triatlon Skleněný muž ve Sloupu určí krajské přeborníky

V neděli se ve Sloupu v Čechách rozhodne o tom, kdo se letos stane nejlepším triatlonistou kraje - zdejší „Skleněný muž“ v sedmém ročníku obdržel status krajského přeboru, přesunul centrum závodu do areálu koupaliště a navíc byl přidán oddělený hobby závod na krátké trati pro úplné laiky.
20.08.2006 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

MS v kvadriatlonu, Sedlčany, junioří a štafety

Krátké poohlédnutí z průběhu závodu dorostu, juniorů a štafet MS v kvadriatlonu na tratích 0,75-5-20-5 nám zaslal Jan Drobný. Hodinu a půl po odstartování hlavního závodu v kvadriatlonu zazněl výstřel pro dorostence, juniory a štafety. Čelo plavecké části patřilo dle očekávání štafetám.
17.08.2006 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Xterra O-See Challenge

O nastávajícím víkendu, v sobotu 19.8. se na česko-německém pomezí v Lužických/Žitavských horách koná další ze závodů série XTERRA CZECH TOUR – “O-SEE CHALLENGE“. Závod je zároveň i součástí XTERRA GERMAN TOUR, která se skládá pouze ze 3 závodů, a dá se tedy očekávat, že stejně jako v minulých letech se v Žitavě objeví celá německá špička. Závodníci kategorie ELITE muži i ženy, zde mají možnost vybojovat si kvalifikaci na říjnový světový šampionát na Havaji.
15.08.2006 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Podborský je i nadále světovým vládcem kvadriatlonu

V Sedlčanech se uskutečnilo MS v kvadriatlonu, které bylo zároveň MČR. V kategorii mužů je na prvních dvou místech vše při starém. Zvítězil kdo jiný než matador Míra Podborský před Němcem Bergem. Z bronzu se radoval Lukáš Matys. V ženách po skvělém běhu vyhrála Angličnanka Parkinsonová. Stříbrná skončila Kája Polívková, která v závěru odolala ataku Němce Fiebigové.
13.08.2006 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Polívková chce být počtvrté mistryní světa

S e d l č a n y - Na čtvrtý titul mistryně světa v kvadriatlonu zaútočí v sobotu v Sedlčanech multisportovní máma Kája Polívková z Prahy. "Příprava byla poctivá a intenzívní. Rekonstruovali jsme byt a tak jsem šest týdnů strávila na chatě v Českém ráji v ideálních tréninkových podmínkách," těší se 41letá závodnice týmu Gary Fisher.
10.08.2006 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Stoupání na Lysou horu

Okusil jsme stoupání na Praděd, Ještěd, šumavskou Kvildu a do své sbírky jsme přidal další s názvem Lysá Hora. Nejvyšší vrchol Moravskoslezkých Beskyd měřící 1323 m nabízí náročný profil ideální pro trénink. Ne nadarmo se říká, že v kopcích se pozná opravdová výkonnost, která ve vás dřímá.
25.07.2006 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé>Fejetony Diskuze

Velká cena SKP Nymburk v triatlonu

Již podvanácté se v Ostré utkají v otevřeném závodě v triatlonu jak nadšenci tak špičkoví závodníci. V neděli 30.července totiž pokračuje Český pohár v triatlonu žáků, dorostu a juniorů Velkou cenou SKP Nymburk . Pro soutěžící všech kategorií je tento závod krajským přeborem Středočeského kraje. Letní počasí ohřálo vodu , takže plavání v neoprenech nebude s největší pravděpodobností povoleno. Letos byly ukončeny práce na odbahnění jezera a proto doufáme , že se zlepší i prostředí.
24.07.2006 - www.eplavani.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Král Krkonoš

25. května 2006 jsem se zúčastnil cyklo Krále Krkonoš. Asociace s Králem Šumavy je nasnadě, ale rozdíl obou je obrovský. Co se týče náročnosti, si Krkonoše se Šumavou rozhodně nezadají a možná ji i předčí.
11.07.2006 - Milan Řípa
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Chystá se Varnsdorfský triatlon

Ve Šluknovském výběžku vzal na svá bedra pořadatelské oťežě tým Cyklorenovy Cvikov, který se bude snažit přichystat kvalitní, sportovně-kulturní akci. Kulturní proto, že v případě příznivého počasí zahraje ve stylu reggae studentská kapela Slunce Svit.
19.06.2006 - www.eplavani.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

„Kvadráčovej“ víkend aneb double Míry Podborského

Na poslední chvíli v pátek před volbami, přesně za 10 minut 12 od stolu u “kompjútru“ jsem se odhodlal zavolat Mírovi Podborskému, že jsem si to rozmyslel, a že jedu. Kam? Na „kvadráčovej“ víkend. I když sem nebyl ještě v pořádku po X-teře ve Francii, rozhodl jsem se, že to přeci jen zkusím. Třeba se mi natažené svaly levé nohy zahojí cestou v autě a já nakonec dokončím svůj druhý kvadriatlon ve svém životě a pak možná i ten třetí.
05.06.2006 - Richard Kolář
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Kvadriatlon dvojic letos za krásného počasí

V neděli 7. května se v Pikovicích uskutečnil jako každoročně v tomto termínu netradiční Kvadriatlon dvojic. Jedná se o kombinaci 4 disciplín, která se mezi sebou vzájemně kombinují - jízda na kanoi 6km + 10km, běh 5km, MTB 20km + 3km a orientační běh cca 7km. Vše začalo postupným sjížděním závodníků do centra závodu před devátou hodinou ranní, který byl u mostu v Pikovicích. Poté rozpravou před závodem, umístěním horských kol do hlídaného depa a společným přesunem na vlak do Týnce nad Sázavou, kde byl start první disciplíny.
08.05.2006 - Miroslav Kalina
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Nový terénní triatlon startuje

Ve Sloupu v Čechách se o prvním červnovém víkendu uskuteční první ročník veřejného závodu v terénním triatlonu pod názvem SAMUEL Progress XC triatlon. Mezi tradičními triatlonovými podniky se objevuje poměrně neobvyklá forma závodu určeného pro všechny kategorie - výkonnostní sportovci se utkají o body do Poháru Libereckého kraje,
04.05.2006 - www.eplavani.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Gran Canaria: Jarní klasika

Na Gran Canarii najdete celý kontinent na ploše 1533 km2. Vyhaslé sopky i kamenité pláže. Listnaté lesy i pouštní duny. Futuristické hotelové komplexy i historické katedrály. I na kole projedete nejkrásnější ze sedmi velkých Kanárských ostrovů za týden.
23.04.2006 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

12 apoštolů litoměřického plavání

Ten nadpis musím trochu poopravit - nejsou to jen litoměřičtí plavci, ale také lovosičtí a roudničtí. Zkrátka plavci z toho našeho okresu. Zvláštní je, že jsem je nemusel ani moc přemlouvat. Ti starší si chtěli zkusit, zdali TO ještě vydrží, a ti mladší jaké TO je ... Řeč je o plavecké výzvě - štafetovém závodu na čtyřiadvacethodin, který jsme zorganizovali ve dnech 11.-12.3.2006 v litoměřickém bazénu možná jako předzvěst budoucí každoroční tradice (? J ).
20.04.2006 - Pavel Anděl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Frintová získala mistrovský titul v krosu!

O víkendu se v České Lípě uskutečnilo MČR v přespolním běhu. Na závodníky čekalo mrazivé počasí. Velmi zajímavé jména se objevili v kategorii žen. Pro triatlonového fanouška známá Vendula Frintová, ale i Miroslava Knapková reprezentantka ve veslování.
27.11.2005 - Lukáš Slatinský
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

... běželi Saharou s pumpičkou proti hadům

Praha - S batohem na zádech a pumpičkou proti hadímu uštknutí běželi šest dní do žhava rozpálenou marockou Saharou. Mezi ještěrkami a udivenými stády velbloudů. Místy, kudy se tradičně řítí i proslulá rallye Dakar. 247 km za šest dní. Přes den 45 stupňů, v noci skoro nula. Písek, kamení, nedozírná rovina i skalnatá horská sedla. Tak vypadal jejich itinerář.
25.04.2005 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Na samotě u lesa. Stanislav Řezáč

Jablonec nad Nisou - Na kraji města, kousek za cedulí s nápisem Chráněná krajinná oblast, stojí nádherný dům z kamene a dřeva. A hned za­ním začíná les. Slunce rozpouští na střeše zbytky sněhu, který jako horská bystřina padá k zemi. Tak vypadá jarní domácí idylka 32letého Stanislava Řezáče nejlepšího dálkového lyžaře světa po­jeho životní sezoně.
31.03.2005 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Tonův aténský deník (26/8)

Těžké k. o. triatlonu. Český triatlon na olympiádě totálně propadl, je mi smutno. V Sydney mi při bronzu Honzy Řehuly tekly slzy dojetí, tady jsem potlačoval trpkost a kyselou pachuť. Marně. Po funkcionářském rozvratu loni se letos bohužel i na sportovní scéně definitivně potvrdil fakt - vrátili jsme se deset let dozadu, do pionýrského dávnověku. Svět, Evropa i olympiáda - všechno propadáky bez medaile, jediné deváté místo Lucky Zelenkové z ME
30.08.2004 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Tonův aténský deník - 4. (pátek 20)

Rekordy atmosféru nepřekonají Řekové se chlubí: Dnes je rekordní den. V akci bude najednou 26 sportů, účastníky bude vozit 1800 shuttle busů a v areálu OAKA, kde jsou hlavní sportoviště, bude najednou 120 000 diváků. K tomu: Máme rekordní počet účastníků - přes 11 000 sportovců z 202 zemí, okolo 11 000 novinářů atd. Nebo 42% sportovců jsou ženy, to tu v historii ještě taky nebylo.
19.08.2004 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Tonův aténský deník 3. (středa 18/8)

Mám za sebou první aténský triatlon. Ráno vesla, po obědě cyklistické časovky a večer, sic (!) tenis! Kvadriatlon s vloženou ženskou pistolnicí jsem odmítl. Trať vedla ze Schinias přes Vouliagmeni až do olympijského srdce v areálu OAKA na severu Atén.
19.08.2004 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Tonův aténský deník- 2

Jak jsem potkal krále Na první pohled jasná, jen pro někoho nečekaná věc. Čím významnější člověk, tím je normálnější. A i v tom spočívá jeho velikost. Včera jsem mluvil s Carlem Lewisem. Tenhle chlápek má devět medailí z olympiády, z toho osm zlatých. Výčtem jeho dalších úspěchů nemůžu pro tuhle chvíli zasekat celý web. No a prostě jsme kecali o filmech, za kolik běhá stovku můj skoro pětašedesátiletej táta, o dopingu a tak.
18.08.2004 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Tonův aténský deník - 1

Proč Řekové neumějí fandit plavcům Přijel jsem, viděl jsem, spojil jsem se. Vítám vás na stránkách svého deníčku - tentokrát z olympijských Atén. Jak začít jinak než ze včerejšího souboje plaveckých Titánů - kraulařské dvoustovky. Byl to vrchol her? A dá se to vůbec změřit? Soudě podle řeckého způsobu fandění jsme viděli normální závod.
17.08.2004 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Jak uspět v 55 letech? - Jarda Václavík

To je otázka pro sportovce, triatlonisty nevyjímaje, značně složitá. Pro skutečné nastínění problému je nutno dodat, že tento věk je pro nemalou skupinu lidí limitující již při mírné námaze a o nějakém triatlonu nemůže být ani řeč. Malou nápovědu včetně nahlédnutí do veteránské přípravy bychom Vám rádi přinesli v miniportrétu Jardy Václavíka, který se v letošním ročníku Amatérského Triatlonu blýsknul ve svých (amatersky.cz)
12.09.2003 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Amatérský triatlon vykročil do třetí sezóny

Amatérský Triatlon vykročil do třetí sezóny a hned na úvod je třeba zdůraznit, že kromě nového traťového rekordu byl k vidění velice povedený závod žen. Teplota vody byla 20.5°C, teplota vzduchu se v průběhu závodu přehoupla přes 30°C a slunce svítilo stejně jako loni. Ženy startovaly zruba 20 minut před muži, kdo však očekával že vítězové obou kategorií dorazí do cíle současně, ten se hrubě mílil. Kvalitní plavecká technika (Dan Kus)
04.08.2003 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Malého železného muže Melechova vyhrál Ironman Vydra

Kouty u Ledče nad Sázavou - David Vydra z Casio teamu zvítězil 2.srpna v sedmém ročníku triatlonu Malý železný muž Melechova, který se uskutečnil v obcích Kouty a Kožlí u Ledče nad Sázavou. Borec, který bude letos podruhé za sebou startovat na říjnovém havajském Ironmanu, zvládl čtyřista metrů plavání, 35 kilometrů členité cyklistiky a 6,5 kilometru horské běhu v čase 1:31:00 hodiny. Před druhým v cíli měl téměř pětiminutový náskok. Vítězka soutěže žen Milena Procházková (Josef Krátký)
03.08.2003 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

2003 New Balance Escape from Alcatraz

Legendárního závodu Escape from Alcatraz (2,4 km plavání v chladných vodách San Francisco Bay, 29 km na kole v extrémních kopcích San Francisca a 13 km běhu zakončeného neblaze proslulým stoupáním na „sand ladder“ = písečný žebřík), jednoho z pěti závodů Tri-California Pro Series, se 8. června letošního roku zúčastnilo 1527 závodníků (nářez!). (převzato z www.grip.cz)
02.07.2003 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Závody olympijských nadějí - profily účastníků

Výjezdu na Závody olympijských nadějí 2003 v triatlonu se zúčastnilo 20 mladých závodníků. Z toho 5 žáků (ročník 88/89), 5 žaček (ročník 88/89), 5 dorostenců (ročník 86/87), 5 dorostenek (ročník 86/87). Vedoucím výjezdu byl Pavel Valenta, trenérské zabezpečení obstarávali David Janata a Milan Dudek. Akce probíhala v souladu s daným programem. Pouze start dorosteneckých kategorií byl pořadateli posunut o 20min, což bylo postupně oznamováno po 5 min intervalech.
12.06.2003 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Závody olympijských nadějí - reportáž

Tratě a zázemí nebyli určitě špatné, ale co se týče organizačního zajištění a bezpečnosti závodníků, lze z našeho subjektivního pohledu hovořit o velmi špatné práci, vyúsťující ve sražení naší závodnice, kaskadérské kousky ostatních na trati cyklistiky, ale i běhu. Závod se jel za plného provozu, se symbolickým omezením zajištěném hrstkou zmatených policistů a chybějících pořadatelů.
12.06.2003 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze

Železný muž Bartušek vyrazil do Himálaje

Obyčejný z neobyčejných? Nejspíš takový je Stanislav Bartušek. Moderátor televizních Branek bodu vterin, k tomu nezdolný „železný muž“. Minulý týden vyrazil za další metou - do Himálaje. Jako clen expedice na tri osmitisícovky Co-oju, Šišu Pangmu a Mount Everest.
30.04.2003 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Různé Diskuze
Počet položek: 301položek na stránku: 
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.7.24Ve Španělsku byla psána historie
7.7.24V Rothu padala světová maxima
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.