Polarium - moderní metoda regenerace

28.04.2011 -
Polarium nebo též kryokomora je moderní mrazící zařízení, ve kterém je v absolutně suchém prostředí udržována stabilní teplota od -110 °C do -130 °C a při krátkodobém pobytu trvajícím 2-4 minuty dojde k ochlazení povrchu těla.

Na neschopnosti našeho těla odolávat extrémně nízkým teplotám je založen příznivý účinek této procedury. V mrazivém, suchém vzduchu dojde za velmi krátkou dobu k maximálnímu nabuzení všech fyziologických obranných mechanismů lidského těla. Stimulace základních životních funkcí je totiž nejžádanějším efektem této metody a vede k otužení a k podstatnému zvýšení obranyschopnosti a výkonnosti lidského organismu.

Tuto metodu si na vlastní kůži vyzkoušely již statisíce lidí, kteří se přesvědčili o její účinnosti při bolestech kloubů, svalů, hojení zranění, pooperačních ran, revmatismu i u ostatních chronických a zánětlivých stavů kloubů, svalových úponů, ale i u lupénky, ekzémů, astmatu a alergií.

Stále častěji zařazují dnes celotělovou terapii chladem při minus cca 120 °C do přípravy i aktivní sportovci. V  Kryocentru v Praze Modřanech můžete potkat řadu atletů např. Petra Svobodu, Denisu Rosolovou, Zuzanu Hejnovou, Jiřinu Ptáčníkovou, veslaře a kanoisty v čele s Mirkou Knapkovou a celou rodinou Hilgertových, prvoligové hokejisty i fotbalisty, profesionální tenisty, hráče badmintonu, vzpěrače, zápasníky, ale i např. kaskadéry a mnoho dalších. Všichni potvrzují, že se jim tato příprava vyplatila, protože absolvovali vrcholné sportovní výkony v dobré kondici a bez větších zdravotních problémů.

U trénovaných sportovců pomáhá metoda celotělové terapie chladem šetřit energii před výkonem, urychluje regeneraci a odstraňování únavových metabolitů, jako je kyselina mléčná, a příznivě ovlivňuje tvorbu červených svalových vláken.
Pro trénovaný organismus prakticky neexistuje kontraindikace, naopak metoda vylepšuje jeho energetické hospodaření a tím zvyšuje i výkonnost. Významná je i regeneračním účinkem chladu na šlacho-svalové úpony a mikrotraumata, která jsou významným doprovodným jevem intenzivního tréninku u sportovců a vedou často k výpadkům ve sportovní kariéře nebo k operacím.

Zavádění celotělové terapie chladem do tréninkové přípravy u aktivních sportovců podporuje řada sportovních a rehabilitačních lékařů v Rakousku, Polsku, Francii a Německu, mezi nimi i zakladatel celotělové chladové terapie německý revmatolog prof. Dr. Reinhardt Fricke nebo prof. Dr. Winfried Joch z institutu pro sportovní vědy university v Münsteru.

Tato metoda má navíc tu výhodu, že se mnohem intenzivněji a rychleji než ostatní fyzikální rehabilitační metody podílí na zvýšení výkonnosti. Proto se dnes může právem zařadit k nejúčinnějším a nejmodernějším regeneračním  metodám, které má lidstvo k dispozici.

Úspěch v životě potřebuje přiměřený doping jak ve formě sportovní, tak i regenerační. Chladová procedura, pobyt v teplotě minus  cca 120 °C vystřídaný blokem přiměřené tělesné zátěže, přináší lidskému organismu příznivé účinky.

Podrobný popis procedury a veškeré další informace najdete na www.kryocentrum.cz

Hlavní přínosy kryoterapie pro sportovce:
 
zlepšuje tělesnou i duševní výkonnost
zkracuje a urychluje regeneraci po zátěži
ulevuje od bolesti kloubům, kostem i svalům
urychluje rehabilitaci po zranění
zlepšuje svalovou a kloubní činnost
zvyšuje svalovou výkonnost
posiluje obranyschopnost a odolnost organismu
 
Kontakt:
Krycoentrum s. r. o.
Imrychova  984/27, 143 00 Praha 4 (hned vedle OBI Modřany)
www.kryocentrum.cz
tel.: 241 760 388, 734 487 249
Hodnocení:
Přečteno 677x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková