GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít

1.09.2023 -
Poslední hodiny zbývají do startu s největší pravděpodobností posledního multisportovního závodu svého druhu, GigaCzech. Už teď poslední prázdninovou sobotu (2.9.) v Mělníce a jeho okolí, předpověď slibuje slunce a teplo.

Když triatlon nestačí… Unikátní kombinace pěti disciplín se zrodila a rozkvetla ve Švýcarsku pod názvem Gigathlon, v Česku nalezla druhý domov a následovatele i poté, co původní švýcarská verze loni uzavřela svoji historii. Letošní česká derniéra nabízí skladbu a pořadí tratí následovně: 41 km silniční kolo – 1,5 km plavání – 13 km inline brusle – 25 km horské kolo – 10 km běh.

„Oproti předchozím šesti ročníkům jsme připravili nejkratší kombinaci pouze do jednoho dne (jelo se i celkem 250 km za dva dny, pozn. aut.), slibujeme si akčnější podívanou. Ve všech kategoriích máme slušné obsazení a očekáváme zajímavé souboje v tradičně povznášející atmosféře,“ říká šéf organizačního týmu Jan Plachý z agentury eventime. „V současné složité době se zkrátka chystáme zaměřit k jiným obzorům,“ loučí se nostalgicky s věrnými vyznavači.

Ale na závěr se tedy chystá ještě velká sportovní párty v přívětivém historickém městě na soutoku Vltavy a Labe. Začíná se na silničním kole, peloton tak může zůstat déle pohromadě. Z mělnického náměstí Míru se jede okruh, končící u pískovny Baraba, kde se poplave. Pak vyrazí účastníci na inline bruslích, poslední metry do depa na náměstí budou muset vyběhnout do kopce po svých. Odtud se vydají opět do terénu v Hoříně na horském kole a závěr obstarají dva běžecké okruhy s finálním výběhem od labského nábřeží k zámku.

Oproti předchozím letům přibylo individuálních vyzyvatelů, mezi nimi třeba známý maximultisportovec Martin Gabla, spolupořadatel Koloběhu Říp-Praha. Nechybějí Němci a Švýcaři. Vyhlašují se i páry, kde musí každý člen nastoupit do dvou disciplín a poslední běh si mohou rozpůlit. V Team five jede každý člen jeden sport. Oceňují se kategorie mixů i jednopohlavní.

Start vystřelí v sobotu v 9.30, „V pátek funguje registrace na webu, v podvečer od 17 do 19.15 už prezentace na náměstí Míru v Mělníku. V sobotu od 8 do 8.30 bude ještě možné se přihlásit přímo na místě,“ doplňuje Jan Plachý. První závodníci se čekávají v cíli okolo jedné hodiny, slavností vyhlášení se plánuje na 15 hodin. Noclehy se nabízejí ve zdejším kempu. Buďte při tom, máte opravdu poslední šanci.

 

Více informací na www.gigaczech.com

Hodnocení:
Přečteno 382x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen
24.8.23Vůbec jsem neměl představu, zda to půjde zvládnout, říká Petr Vabroušek