Jihočeskému triatlonovému poháru bylo vloni dvacet let

4.01.2008 -
Od triatlonu DreiLanders Triathlon – Triatlonu třemi zeměmi se startem v Horní Plané, jsme se po dlouhé době viděli s guru jihočeského triatlonu Milanem Hendrychem. Srpnové pozvání na prosincový triatlonový ples znělo lákavě a nebyl důvod ho odmítnout.

Prosinec tu byl co by káčou otočil a stačilo několik emajlů, abychom měli s Alenou, kde spát a kam jít. Hůry u Českých Budějovic jsem sice na mapě nenašel, ale nakonec jsme odmítli i Milanovu nabídku dopravy z Českých Budějovic. To jsme ovšem netušili, že v Čechách existuje vesnice, která nemá hospodu. My jsme ten večer 19. prosince objevili hned dvě. Dvě vesnice bez hospody. Varuji před Adamovem a Hůry. Nebo snad Hůrami? Místní nás poslali za večeří na Floridu a kdybychom se rozletěli do Ameriky, bylo nám asi lépe než v mrznoucím Pošumaví. Po dvou kilometrech 9 % stoupání jsme dorazili na křižovatku s třeboňskou dálnicí a zjistili, že zájezdní hostinec Florida je z neznámých důvodů zavřený. Utěšoval jsem Alenu, že na plese vždy mají alespoň párky. Uhodli jste – neměli. Milan nám nakonec objednal pizzu a buráků či lupínků bylo co hrdlo ráčí, takže o hladu jsme nakonec nebyli.

Společnost výborná, hudba svěží a barman-šou vynikající. No a pak přišel zlatý hřebík I. plesu Jihočeského triatlonu: vyhlášení nejlepších sportovců a zasloužilých funkcionářů jihočeského triatlonu. Uplynulo právě dvacet let od prvního ročníku jihočeského poháru a tak jsem se po dlouhé době přivítal s Karlem Schneidrem: „Letos mám 14 závodů – 8 triatlonů, 3 běhy, jedno kolo, jednou střelbu z pistole a jednou střelbu z kulometu. A co dělá Standa Podzimek?“ Oba – Karel Schneider i Standa Podzimek – sloužili u braných složek a sedmdesátiletý Schneider, nositel zlatého a diamantového Odznaku zdatnosti PPOV a absolvent Supra Železného muže (5-250-50 km) z roku 1983, se zasloužil o uskutečnění přeborů Západního vojenského okruhu v triatlonu v době, která na oficiálních místech triatlonu příliš nepřála. Pozorovat Karla kroužícího se Šárkou Grabmüllerovou byl zážitek.

Čekal jsem, že se setkám s organizátory s triatlonu DreiLanders, Karlem Plánkem a přemluvím ho, aby zakončili 2. srpna 2008 triatlon plaváním do Horní Plané, ale nějak jsme se minuli. Nutno poznamenat, že u zrodu prvního oddílu triatlonu 3. června 1985 v bývalém Československu byl Ing. Jiří Dvorský, předseda TJ ČSAD České Budějovice. Jihočech jako poleno. Jirkovu nepřítomnost omluvilo jeho ne/zdraví. První předseda prvního oddílu Vladimír Míka si pro vkusnou cenu přišel osobně.

Postrádal jsem organizátora a závodníka Tondu Floriana z Tábora a především Michala Pilouška z Hluboké. Sedminásobného IRONMANa, bývalé jedničky českého dlouhého triatlonu, velkého fandy terénního X-Terra triatlonu. Když jsem si přečetl, že Michal se chystá na ralley Paříž Dakar, říkal jsem si, že než na motorce by byl na kole v Africe bezpečnější. Milan Hendrych odvedl kus záslužné práce. Triatlon není jen o závodění a tréninku. Je i o setkávání a vzpomínání a plánování. Triatlon je zábava! Tož na viděnou při 2. plese Jihočeského triatlonu.

V roce 2008 uplyne dvacet let od založení Českého svazu triatlonu! Tož výboři, předveďte se! Nenechte se zahanbit železným důchodcem – zasloužilým veteránem Stanislavem Podzimkem z Jičína – viz Obr. 6!Závodníci: zleva Miroslav Kalous, Jiří Kadlec (pořadatele TT Zliv) Hynek Okleštěk, Šárka Grabmüllerová, a Karel Strolený (TT Zliv)


Obr.2 Organizátoři: Karel Strolený, Jiří Paštika, Václav Klíma, Karel Hotový, Karel Schneider, Hynek Okleštěk


Obr.3 Plaketa


Obr.4 Zakládání Českého svazu triatlonu v Praze 22. května 1988. Zleva Karel Kozel z Kladna, Jiří Fekete z Berouna a Ing. Jiří Dvorský z Českých Budějovic.


Obr. 5 Výjezdní zasedání předsednictva Výboru svazu triatlonu v Jičíně 9. prosince 1988:
Druhý zleva Pavel Šubr (nyní starosta Lázní Bělohrad), po levé ruce Karel Schneider (nyní sportující důchodce).


Obr. 6 Železný důchodce Stanislav Podzimek chce letos připomenout hned tři výročí: Založení Českého svazu triatlonu 20 let, Klub českých turistů 120 let, IRONMAN 60 let.

Hodnocení:
Přečteno 863x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková