Xterra podruhé v Žitavě

13.08.2007 -
Český pohár Twin Xterra pokračuje v sobotu 18. srpna v Žitavě, kde se závodilo už vloni. O-SEE CHALLENGE je kromě českého poháru také součástí německé série, Žitava totiž leží těsně za hranicemi a spojení obou sérii mělo vloni obrovský ohlas.
Němečtí pořadatelé se rozhodli zvýšit úroveň již tak výborného a velmi obtížného závodu a připravili prodlouženou trasu hlavního závodu, která by měla ještě lépe prověřit triatlonovou špičku obou zemí. Obzvláště pro německé závodníky jde letos o hodně, závod se totiž jede jako mistrovství SRN v terénním triatlonu.

Hlavní závod XTERRA, v kterém se budou rozdělovat body do obou seriálů a z kterého vzejdou němečtí mistři doznal drobných změn. Prodloužením plavecké části vznikla protiváha mimořádně náročné cyklistické části, která byla ale taktéž prodloužena o výjezd na Mravenčí horu. Aktuálně horké téma doping nebude opomenut ani při O-See Challenge, bude totiž provedeno několik náhodných dopingových zkoušek.
 Závodníci dospělých kategorií si mohou vybrat ze 3 distancí – XTERRA 1,5/36/9, ORIGINAL a ORIGINAL TEAM pro štafety 1,1/30/9 a REDUCED 0,75/ 22/ 5,5, které by měli uspokojit všechny skupiny závodníků. Neděle bude patřit dětským kategoriím. V obou dnech bude připraven doprovodný program, který by měl pomoci vytvořit tradiční výbornou atmosféru.

Více informací o programu a závodě najdete na www.o-see-challenge.de nebo www.xterra.cz.


Hodnocení:
Přečteno 286x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu