Parný víkend přinesl další porci triatlonových tuzemských závodů

31.07.2013 -
O víkendu sice padaly teplotní rekordy, což ale nikterak nebránilo v pořádání triatlonových závodů u nás od Orlických hor až po Valmez. Oblíbený silniční triatlon se jel v Melechově, kde mohli triatlonisti sbírat body do celkového bodování seriálu. Přinášíme vám zpravodajský servis z víkendových triatlonových klání.

Sobota 27.7

Kunvaldský železný muž

Dvanáctý ročník oblíbeného závodu podhůřím Orlických hor, kde se závodníci museli vypořádat s porcemi  500 metrů plavání, 23 kilometrů na kole a čtyřmi kilometry v běžecké části. Výsledky závodu budou brzy na http://www.czechtriseries.cz/race/Details/488. Podrobné informace o závodě na www.mojeorlickehory.cz.

Malý želežný muž/žena Melechova

Jako třetí díl poháru závodů Melechova se jel dvanáctý ročník silničního triatlonu na distancích 400-35-6.5km. Mužské závodní pole opanoval skvělý cyklista Vašek Holub (http://www.czechtriseries.cz/race/Details/488) před Sedláčkem a Jandou. V ženách si pro vítězství doběhla Veronika Floriánová před Petrou Váňovou a Martinou Pelánovou. Výsledky a info o závodě na www.melechov.cz.


Duko Triatlon Rýmařov

V Olomouckém kraji se jel 29. ročník triatlonového závodu na distancích 0,6-36-8. Podrobné informace na http://www.durmankola.cz/triatlon.html.

 

Neděle 28.7

AutoCont Velká cena Ostravy v triatlonu

Na koupališti štěrkovna v Hlučíně odstartoval triatlonový závod od dětských po veteránské kategorie. Současně se jednalo o devátý ročník Mistrovství Moravzkoslezského kraje. Jelo se převážně lesním terénem na vzdálenostech 0.7-23-6km. Zvítězil Thomas Curtis z Bad Fischau před druhým Petrem Cívelou a třetím Lukášem Krpcem. V ženské kategorii brala zlatou medaili Nathalie Birli ze stejného oddílu jako mužský vítěz, stříbro si odvezla Jana Macháčová a bronz Lucie Materová. Kompletní výsledky na http://www.czechtriseries.cz/results/race/356.

Miniduatlon Kunovice     

V Kunovicích u Valmezu se pod heslem „doopravdy a ze srandy“ jel tradiční duatlon na mírumilovných vzdálenostech 5km běh – 18km kolo – 1.5 km běh. V celkovém pořadí dominovali Petr Sladký z Prdlavky a Jitka Hynčicová z Hranic na Moravě. Závod měl smutnější dohru v podobě zničené výsledkové tabule místním vandalem. Výsledky a web pořadatele http://www.obec-kunovice.cz/duatlon/cs/rocnik-2013/.

 

  

Hodnocení:
Přečteno 811x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu