Linztriathlon 2016 s bohatou českou účastí. A cinkaly i medaile.

30.05.2016 -
V rakouském Linzi se v sobotu závodilo na několika triatlonových distancích, od sprintu až po halfironmanskou porci. Tisícovka závodníků prověřila svou připravenost a musela se popasovat s velkým vedrem, hlavně na otevřené běžecké části. Ve výsledkové listině se objevilo mnoho českých vlajek, komentátor hlásil jméno naší republiky i při medailovém ceremoniálu. Více v reportáži.

V pravé poledne se do čisté vody Pleschinger see vrhá několik stovek plavců, kromě pár otužilců, všichni v neoprenech. Začíná halfironmanský závod Linztriathlon 2016. Voda se vaří, probíhá klasická strkanice o místo, v co nejefektivnější trajektorii na žluté a červené boje. Z Čechů se daří nejlépe rokycanskému Ironmanovi Honzovi Šnebergerovi, který už má za sebou i havajský zářez. „Plavání mi sedlo nad očekávání, vylézal jsem kolem patnáctého místa za dvacet osm minut,“ hodnotí první část. Ze stojanu sundává svůj Author triatlonový speciál a vyráží na svou excelentní disciplínu. „V úvodu cyklistické části, která lehce stoupala, se mi podařilo předjet několik soupeřů a dostat na dostřel špice startovního pole,“ říká. 90 kilometrů ve zvlněném profilu prolétne za úctyhodných 2:22 a zaznamenává sedmý nejrychlejší čas dne. Na dostřel je medaile, bohužel stejně jako na Krušnomanovi, přichází velké vedro a zdravotní potíže. Luxusně rozjetý závod, ovšem už podruhé letos mě zastavily křeče, do cíle jsem se hlavně v posledním běžeckém okruhu prošel a propadl se až na 17. místo. Teplé počasí nedovolilo nikomu běžet rychle, ale co je moc to je moc. Na celkové třetí místo stačilo udržet normálně pohodové, spíš už ironmanské tempo 4:20/km. Zamrzí,“ hodnotí své vystoupení na fb.


foto: SIMLINGER Wolfgang/Cityfoto

Nejrychlejší českou stopu tak zanechává moravskokrumlovský triatlonista Dan Novotný, který dobíhá na 13. místě a mezi čtyřicátníky bere stříbro.

V ženské části startovního pole bojuje přítelkyně Honzy Šnebergera Lucie Klimešová. „Plavání i kolo byly dobré, bohužel mi taky trochu došly síly na závěrečné běžecké části,“ říká sympatická triatlonistka. Její výkon 5:03 znamená bronz mezi třicátnicemi.


O necelou hodinu za halfironmany startují závodníci a závodnice na poloviční trati. Jako první z vody vylézá excelentní plavec z Easygorun teamu Tomáš Martínek s téměř minutovým náskokem na druhého. „Plavalo se mi dobře, když jsem vyjížděl na kolo, jenom jsem zahlédl, jak někteří teprve dobíhají do depa. Myslím, že tam byl zelený dres Lukáše Maiwaeldera,“ říkal Tomáš. Na 45ti kilometrový okruh sedlá „raketu“ značky Ceepo, která doslova letí cyklistickou tratí. „Skoro celou dobu jsem neslezl z hrazdy, po rovině se dalo jet padesátkou. Celou trať jsme absolvovali se štafetářem, takže se dalo spolupracovat, samozřejmě v rámci draftingových pravidel“. Na poslední úsek závodu o deseti kilometrech vybíhá na čelní pozici. „Bohužel jsem moc netrénoval přechodovou část a nohy hned v úvodu spolupracovat nechtěly, nemohl jsem se pořádně rozeběhnout,“ říká. Vedení přebírá rychlonohý mladíček z Německa Hinterseer a toto pořadí už vydrží až do cíle. „Byl to super závod, celý jsem si ho krásně užil a stříbro je paráda. Uvidíme, jak to pojede příští víkend na Czechmanovi,“ usmíval se Tomáš krátce po závodě. Bronz patří brněnskému borci Lukášovi Maiwaeledrovi, který na jaře kvalitně potrénoval s Radkou Vodičkovou v Austrálii a tato spolupráce, jak vidno, nese své plody.


foto: SIMLINGER Wolfgang/Cityfoto

Ani na této trati se neztratily české triatlonistky. Petra Veselá, která se triatlonu věnuje teprve třetím rokem a do Linze jela pro velkou mezinárodní zkušenost, zajela při premiéře na olympijské distanci perfektní výkon a skončila druhá v celkovém pořadí mezi ženami a rovněž v kategorii 25 - 29 let. Milada Brabcová opanovala svou věkovou kategorii 40 - 49 let. 

Čtvrté místo bere Martina Nováková z Lawi teamu. "Na to ,že jsem v minulých týdnech musela skládat zkoušky ve škole a tréninku moc nedala, je to super výsledek. Určitě mě to motivuje i do dalších závodů," říká blondýnka z Mladé Boleslavi. 

Letošní ročník Linztriathlonu se vydařil parádně. Perfektně připravené tratě v krásné krajině rakouského podhúří, skvělá divácká kulisa a zázemí, dojezdová a cenová dostupnost. Dobrý tip pro váš triatlonový diář pro příští sezonu.      

Hodnocení:
Přečteno 923x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu