Rohalovská desítka pod nadvládou AK Asics Kroměříž

27.02.2008 -
Mourhit Mohammed měl být želízkem v ohni při 15.ročníku Rohalovské desítky v Prusinovicích. Organizátorům se podařilo dostat na start tohoto atleta, který je držitelem evropských rekordů na 3, 5 a 10km a bronzovým medailistou na mistrovství světa 1999, s osobním rekordem těsně nad 26minut. Úsměvy nehýřil před samotným závodem, ani po něm. Zdravotní potíže, bolesti zad, daly za své a svým výkonem dosáhl „až“ na desáté místo v celkovém pořadí.
O ostré tempo závodu se staral obhájce loňského vítězství  Miroslav Vanko a Jan Kreisinger. Očekával se atak na traťový rekord, který nakonec zůstal nepokořen pro další ročníky, nicméně o velmi pěkný závod až do konce se postarala výše zmiňovaná dvojice běžců. Diváci zaplnili cílovou rovinku a společně s organizátory a speakerem očekávali, komu se podaří zapsat do historie tohoto závodu svým vítězstvím.
První proťal cílovou bránu Miroslav Vanko s časem 30:13. Nejen vítězství, ale také skalp Mourhita mu udělal velkou radost. Poměrně silný vítr ztížil trať nejen vítězi, ale všem běžcům na trati, a bylo zřejmé, že hranice třiceti minut nebude překonána ani tento rok.

Pouhé dvě vteřiny za ním byl Jan Kreisinger s časem 30:15 a druhým místem v celkovém pořadí. S výsledkem Jana je spokojen také ředitel tohoto klání, Ondra Němec. Historie z minulého ročníku se na prvních dvou příčkách tedy nemění.

Na třetím místě se umístil Jakub Burghardt s časem 31 minut a o 7 vteřin tak porazil Roberta Štefka, který se bude pokoušet o splnění limitu v maratonu na olympiádu v čínském Pekingu.

Běžci AK Asics Kroměříž tuto trať zcela ovládli, pokud budeme počítat také vítěze, jehož služby tento oddíl využívá, bylo jich pět v první sedmičce. Mimo jmenovaných ještě Daniel Fekl a David Gerych.

Nejrychlejší ženou dne se stala Petra Kamínková, která zvládla náročnou desetikilometrovou trať v čase 35:32. Po doběhu měla hodně naspěch, v podvečer ji čekal start na Mistrovství České republiky v pražské hale na 3km. Druhou v pořadí byla Radka Vodičková s časem 35:39 a třetí Jana Klimešová s časem 36:51.

Tento závod je již minulostí. Pro další ročník plánují organizátoři přestavby ve strategii. Budou zvažovat možnost nastoupení na startu mladého keňského závodníka, a přejme jim, že se jim podaří pokořit onu půlhodinovou hranici.

Na startu hlavního závodu se objevilo celkem 307 běžců, v mládežnických kategoriích 215. O start a předávání cen se postarali dva četníci z četnické pátrací stanice Brno prap. Ambrože a stržm. Zahálky.

Výsledky
http://www.obecprusinovice.cz/upload/0/0bd03c74_1_Roh_lovsk__des_tka_2008___v_sledky.pdf  


Aleš Dedek


Robert Štefko

Hodnocení:
Přečteno 927x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.