V Poděbradech nebude jen triatlon

10.05.2008 -
V Poděbradech se již tradičně den před konáním ČP v triatlonu sejdou ke svému závodu běžci. Je to možnost i pro závodníky ČSTT - duatlonisty nebo i jiné, kteří neabsolvují, ale i absolvují, druhý den triatlon k zaběhnutí si pěkného času na zcela rovné a přesně změřené trati.

 SILNIČNÍ BĚH NA 10KM - Mizuno running cup 2008 

se již po deváté odstartuje 31.5.2008 v 10 hod. na poděbradské kolonádě. Závod je součástí seriálu, který se koná na území Čech a Slovenska a je zaměřen na běhání jako na součást zdravého životního stylu. Již tradiční trať povede v jednom malém okruhu kolem parku a pěti velkých okruzích ulicemi Pionýrů, Na Chmelnici, Dr. Beneše a náměstím TGM. Závodí se o celkové pořadí mezi muži a ženami a v kategoriích žen do 35 a nad 35 let, u mužů do 40, 50, 60 a nad 60 let. V celkovém pořadí se mezi obě kategorie rozdělí 15 000 Kč.

Časový pořad závodu

8:30-9:30 prezentace – lázeňská cukrárna
10:00 start – kolonáda
11:30 vyhlášení

ZEPTER INTERNATIONAL TRIATHLON

ČESKÉ POHÁRY V TRIATLONU PRO JEDNOTLIVÉ KATEGORIE A
AKADEMICKÉ MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V TRIATLONU

 17- ročník se bude konat podle vyzkoušeného scénáře minulého roku.  I letos proběhnou závody jednotlivých kategorií Českého poháru a mistrovství akademiků. Přesto bych připomenul trasu závodu. Dějištěm startu a plavecké části bude areál koupaliště na Jezeře, cyklistická část po přejezdu hydroelektrárny vede v okruzích směrem na Hradec Králové a zpět s otáčkou kolem bloku domů mezi Nám. 5. května a ul. Palackého a běh ve spodní části parku mezi Kolonádou a nádražím. Cíl je již také tradičně před hotelem Libenský.

Jelikož je v Poděbradech v opravě most přes Labe, je třeba použít objížďky směrem na Nymburk přes nový most na kraji Poděbrad nebo přes dálniční přivaděč směrem od Hradce. Senioři, kteří mají prezentaci později, budou muset jet ještě po objížďce, která je zřízena z důvodu závodu. Ani z jednoho směru se však nejedná o nějakou výraznou zajížďku a objížďka je dovede přímo k prostoru depa v parku.

Jaroslav Formánek

Hodnocení:
Přečteno 698x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu