Nabitý aquatlon startuje v Praze

27.01.2011 -
Nejlepší zimní příprava triatlonistů? Aquatlon, kombinace plavání a běhu. Aneb druhý z multisportovních seriálů českých pohárů startuje už v sobotu v Praze. V 10.30 se plave v bazénu v Podolí, odpoledne ve 14.00 pak běží Gundersenovou metodou s odstupy na atletickém stadionu na Děkance. Dospělé čeká 400 metrů ve vodě a 5 kilometrů na ovále.
„Máme už přes sto přihlášených ve všech kategoriích,“ říká pořadatel Martin Dvořák.
Chystají se i elitní čeští reprezentanti. „Na plavání trošku ztratím, ale pak chci zkusit napálit pětku naplno, abych viděl, co to se mnou udělá,“ plánuje Přemysl Švarc před odletem na tréninkový kemp do Jižní Afriky a pak na světový pohár do Austrálie. Jeho trenér Zeman ho bude sledovat přímo na trati se startovním číslem.

Mezi ženami je hlavní favoritkou Petra Kuříková. Ta se loni stala v Dubaji dokonce juniorskou mistryní světa v biathle, odrůdě aquatlonu, pořádané federací moderního pětiboje. Pro úplnost, do roku 2008 pořádali mistrovství světa v aquatlonu (v kombinaci běh-plavání-běh) i triatlonisté jako přípravu vždy dva dny před šampionátem na olympijských tratích.

Dále se v Praze ukáží František Kubínek, Lenka Šimáková nebo železní mužové Tomáš Bednář a Pavel Kašpárek a další. Český aquatlonový pohár má pět zastávek a na prémiích čeká celkem 250 000 Kč, honorují se i zástupci médií, rodinné a firemní týmy.
„Tato kombinace je otevřená všem, plavcům, běžcům i vícebojařům, ale i sportující veřejnosti. Dostaneme je do závodní atmosféry. Pro děti je to ideální příprava pro techniku a kombinaci, ale nelimituje je kolo a s ním spojená nebezpečí,“ dodává Dvořák, trenér českého týmu na úspěšné olympiádě v Sydney 2000.

A poměry 400 x 5? „Podle triatlonu by mělo být plavání delší,“ tvrdí Dvořák, sám bývalý plavec, účastník komunistické lžiolympiády Družba v Moskvě 2004. „Ale chápu, že pro lidi, co pravidelně neplavou, bude už tahle vzdálenost naplno docela náročná. Přijít může opravdu každý.“

Hodnocení:
Přečteno 832x

Komentáře

dotaz Reagovat
Re: dotaz Reagovat
Re: Re: dotaz Reagovat
Re: dotaz Reagovat
Re: Re: dotaz Reagovat
??? Reagovat
kdo je simakova Reagovat
Re: kdo je simakova Reagovat
Hobíci - pravděpodobně naše nová budoucnost Reagovat
Re: Hobíci - pravděpodobně naše nová budoucnost Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu