Triatlon na Lipně s příchutí olympiády. Každý si přijde na své, láká koordinátor

12.08.2016 -
V okolí Lipna to v příštím týdnu bude žít všemi možnými sporty a svůj prostor dostane i triatlon. Minitriatlonové závody se pod sloganem "začni den triatlonem" budou konat každý den. V sobotu 20.8. je na programu závod ČP. V neděli si pak každý může zajet závod OPEN, který je určen doslova pro každého.Tak neváhejte, vydejte se k Lipnu a seznamte se s krásným sportem, složeným z plavání, cyklistiky a běhu.

Sobotní závod Českého poháru má statut Mistrovství České republiky pro kategorie juniorů, dorostu a žactva a pojede se na tratích sprintu. Tedy 750 metrů plavání, 20 kilometrů na kole a 5 kilometrů běhu. Nedělní závod OPEN má pak ještě zkrácenou plaveckou část na 400 metrů, takže lze říct, že jej zvládne každý. A mohou si ho zajet i účastníci sobotního podniku.

„Ten závod je pro všechny od dorosteneckého věku. Žáci si pak mohou dát závod štafet. Ty štafetové vzdálenosti 400m plavání, 7km na kole a 2km běhu jsou doslova super sprinterské,“ zve předsedkyně České triatlonové asociace Lenka Kovářová širokou veřejnost na nedělní OPEN závod a říká, že akce bude mít olympijský nádech.

„V Riu je mužský závod na programu ve čtvrtek, ženy pojedou v sobotu. Výsledky tedy budou hodně čerstvé, a víkendové závody tak budou mít příchuť olympiády,“ dodala Kovářová.


Sobotní závod Českého poháru a nedělní OPEN závod budou jakousi třešničkou na dortu, protože triatlonové závody se u Lipna budou konat prakticky celý týden. „Každý den bude triatlon na opravdu krátkých tratích. Ta akce má název Začni den triatlonem,“ prozradil Petr Polívka, hlavní koordinátor pro triatlonové aktivity v olympijském parku v Přední Výtoni.

„Krom toho zde s týmem instruktorů pořádáme tréninky jednotlivých disciplín. Plave se ve volné vodě, cyklistika i běh pak jsou tady po okolí. A kdo by zrovna neměl nějaký den chuť na triatlon, přijde si na své na hřišti pro frisbee, rugby nebo baseball. Zkrátka kdo přijde, určitě si zde najde zajímavý program na celý den,“ uzavřel Petr Polívka.

Hodnocení:
Přečteno 629x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu