Jak se závodilo na tuzemských triatlonových kolbištích o třetím srpnovém víkendu

21.08.2013 -
Léto se pomalu přehouplo do své baběletní fáze a triatlonových závodů v termínovce zvolna ubývá. Výkonnostní triatlon na olympijských tratích se sjel na mistrovské Lipno, kde dominoval Honza Čelůstka a Jana Jiroušková. Ve Šťáhlavicích uspořádali místní nadšenci triatlonový festival, v Dobříši se sbírali další brdmanské body a v Milovicích se bojovalo ve štafetách.

Sobota 17.8

Triatlon Šťáhlavice aneb „Malý železný muž“

Triatlonový festival s pořadovým číslem 30. Organizátoři dle svých informací na webu nazvali tuto akci jako oslavu triatlonových sportů a ocelových mužů. Uspořádali pět závodů o různých distancích a terénech. Výsledky, fotky a video na http://www.sokolstahlavice.wz.cz/triatlon%202013.htm.

Triatlon Fojtka

Rekordních téměř padesát borců a borkyň se zúčastnilo sedmého ročníku na vzdálenostech 650 – 35 -  6. Zvítězil hisporťácký Míra Rybáček před Martinem Rexou z týmu Sport Future, bronzovou medaili si odváží domácí borec Martin Polesný. Ženské startovní pole opanovala Blanka Havelcová před Katkou Loubkovou a Gábinou Tlustou. Podrobné informace na  http://triatlonfojtka.cz/unnamed/uvod.

Albixon brdský duatlon

Další střípek do brdmanské mozaiky seriálu závodů Brdman Adventure uspořádal Michal Dudla na Dobříšské sportovní centrále Vlaška. Tentokrát postavil duatlonové tratě na krátkých distancích 4.2 – 20 - 4.2. Trasa bikové cyklistiky bez technických pasáží a rovinaté kolečko lesního běhu svědčily nejlépe Petrovi Soukupovi z Galaxy cyklo Švec a Gábině Hrubé z týmu Skálíci. www.vlaska.cz  


 

Neděle 18.8

Garmin Žilinský kross triatlon

Finálový závod Mezinárodního poháru v triatlonu 2013 se konal v Žilině současně jako mistrovství Slovenska v terénním triatlonu. Hlavní závod se jel v objemech 1 km plavání 30 km MTB a 10 km běh, Easy závod, který byl však mistrovským závodem pro kategorie dorostenců a juniorů v objemech polovičních. V hlavním závodě startovalo 68 účastníků, vítězství pro sebe vybojoval letošní suverén xterových tratí Tomáš Jurkovič (Triatlon Team Nereus Žilina), na šestém místě výborně bodoval Petr Kloda, jako první z českých reprezentantů.  Více na http://cyklo.matera.cz/show_index.php?no=2004.

Milovské švihání

Sedmý ročník tradičního závodu v triatlonových štafetách, kde každý závodník absolvuje 300 metrů plavání, 12 kilometrů cyklistiky a 2 kilometry běhu a pak předá štafetový kolík parťákovi v týmu. Závodí tříčlenné týmy. http://www.sportnavysocine.cz/content/text/cz/?7._milovske_svihani.

   

Hodnocení:
Přečteno 885x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně