Jak se závodilo na tuzemských triatlonových kolbištích o třetím srpnovém víkendu

21.08.2013 -
Léto se pomalu přehouplo do své baběletní fáze a triatlonových závodů v termínovce zvolna ubývá. Výkonnostní triatlon na olympijských tratích se sjel na mistrovské Lipno, kde dominoval Honza Čelůstka a Jana Jiroušková. Ve Šťáhlavicích uspořádali místní nadšenci triatlonový festival, v Dobříši se sbírali další brdmanské body a v Milovicích se bojovalo ve štafetách.

Sobota 17.8

Triatlon Šťáhlavice aneb „Malý železný muž“

Triatlonový festival s pořadovým číslem 30. Organizátoři dle svých informací na webu nazvali tuto akci jako oslavu triatlonových sportů a ocelových mužů. Uspořádali pět závodů o různých distancích a terénech. Výsledky, fotky a video na http://www.sokolstahlavice.wz.cz/triatlon%202013.htm.

Triatlon Fojtka

Rekordních téměř padesát borců a borkyň se zúčastnilo sedmého ročníku na vzdálenostech 650 – 35 -  6. Zvítězil hisporťácký Míra Rybáček před Martinem Rexou z týmu Sport Future, bronzovou medaili si odváží domácí borec Martin Polesný. Ženské startovní pole opanovala Blanka Havelcová před Katkou Loubkovou a Gábinou Tlustou. Podrobné informace na  http://triatlonfojtka.cz/unnamed/uvod.

Albixon brdský duatlon

Další střípek do brdmanské mozaiky seriálu závodů Brdman Adventure uspořádal Michal Dudla na Dobříšské sportovní centrále Vlaška. Tentokrát postavil duatlonové tratě na krátkých distancích 4.2 – 20 - 4.2. Trasa bikové cyklistiky bez technických pasáží a rovinaté kolečko lesního běhu svědčily nejlépe Petrovi Soukupovi z Galaxy cyklo Švec a Gábině Hrubé z týmu Skálíci. www.vlaska.cz  


 

Neděle 18.8

Garmin Žilinský kross triatlon

Finálový závod Mezinárodního poháru v triatlonu 2013 se konal v Žilině současně jako mistrovství Slovenska v terénním triatlonu. Hlavní závod se jel v objemech 1 km plavání 30 km MTB a 10 km běh, Easy závod, který byl však mistrovským závodem pro kategorie dorostenců a juniorů v objemech polovičních. V hlavním závodě startovalo 68 účastníků, vítězství pro sebe vybojoval letošní suverén xterových tratí Tomáš Jurkovič (Triatlon Team Nereus Žilina), na šestém místě výborně bodoval Petr Kloda, jako první z českých reprezentantů.  Více na http://cyklo.matera.cz/show_index.php?no=2004.

Milovské švihání

Sedmý ročník tradičního závodu v triatlonových štafetách, kde každý závodník absolvuje 300 metrů plavání, 12 kilometrů cyklistiky a 2 kilometry běhu a pak předá štafetový kolík parťákovi v týmu. Závodí tříčlenné týmy. http://www.sportnavysocine.cz/content/text/cz/?7._milovske_svihani.

   

Hodnocení:
Přečteno 888x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka