Fejeton: Armstrongovi sluší triatlonové nástavce

22.05.2009 -
„Horskou časovku na Giro d´Italia vyhrál ruský závodník Denis Menchov. Lance Armstrong dojel se ztrátou více jako dvou minut na 13. pozici,“ hlásá sprotovní moderátorka. Vskutku nevídaný jev. Kde je Armstrong, tam je zájem médií.
Většina cyklistických profíků tvrdila před sezónou, že se jedná spíše o návrat osobnosti ne závodníka. Dnes už jsou opatrnější. „Každým dnem vypadá silnější a silnější. Myslím, že na Tour de France bude jedním z adeptů na celkový triumf," řekl na adresu sedminásobného vítěze Tour Danilo Di Luca.

Nejspíše jen snílci si mohli myslet, že po zranění a po dlouhé závodní pauze naskočí do cyklistického pelotonu a rázem vyhraje Giro d´ Italia. I když nevyhrává, strhává nevídaný zájem médií. Podle mého názoru pro cyklistiku jen a jen dobře.
Již dříve jsem prezentoval, že k účasti Lance Armstronga na Ironman Havaj, podle mých pochybných konspiračních teorií, chybělo jen kousek (více zde).

Lance se však rozhodl jinak, ale není všem dnům konce.  Alespoň se můžete pokochat, jak mu v horské časovce sluší triatlonové nástavce :-) Snad ho jednou uvidíme i v depu, jak svůj časovkářský speciál odkládá pořadatelům a přezouvá se do běžeckých treter vstříc maratónu.

Pro triatlon by to byla úžasná reklama. Nemyslíte?


Lance Armstrong při horské časovce, zdroj: grahamwatson.com


Pojede jednou Lance Armstrong IM Havaj? zdroj: steephill.tv


vítěz horské časovky Denis Menchov


archív, trénink na maratón


Světová triatlonová média si velmi všímají špičkového cyklisty z let 1992 až 2002 Francouze Laurenta Jalabert, který se dal na sklonku 40-let na Ironmana. Kdo ví, třeba se stane inspirací i pro Armstronga...

Hodnocení:
Přečteno 1357x

Komentáře

Názor Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.2.23Mám radost, ale ambice směřovaly k nejvyššímu stupínku, říká Pavel Wohl
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo