Tréninkové centrum Ekol týmu bude otevřeno v červnu 2010

29.09.2009 -
Ekol elite triatlon team bude mít od června 2010 své vlastní tréninkové centrum. V českém triatlonu je to věc zcela nevídaná a zaslouží si patřičnou pozornost. V reportáži naleznete vizualizaci areálu, ale i fotografie z hrubé stavby a další informace

„Areál je nyní v hrubé stavbě. Udělám vše pro to, abychom v červnu 2010 otevřeli,“ říká ředitel Ekol týmu Michal Kočař. Hlavní motivací bylo vytvořit vlastní zázemí a klub „ukotvit“ do vlastních tréninkových prostor.

Areál bude disponovat šesti dráhami 25 metrového bazénu. Samozřejmostí bude regenerační bazének, ale i kavárna, klubovna, posilovna včetně kvalitní kardiozóny a nezapomíná se ani na kanceláře.

Sportovní areál bude v Brně- Řečkovicích.  Jeho poloha je 100 metrů od konečné tramvaje.  Předpokládané investiční náklady budou cca 70 mil. Kč.Další informace jsou převzaty ze stránek  www.galantbrno.cz

Ve městě Brně je nedostatek plaveckých bazénů, a to jak pro potřeby sportovních klubů, tak i pro potřeby sportující veřejnosti. Investor stavby firma GALANT BRNO s.r.o. provozuje jako svoji organizační složku světově proslulý triatlonový klub EKOL ELITE TRIATHLON TEAM. Tento významný klub patří mezi nejúspěšnější sportovní kluby města Brna a Jihomoravského kraje posledního desetiletí. Právě v Brně má triatlon díky EKOL ELITE TRIATHLON TEAMU již dvacetiletou tradici a Brno je tak centrem českého triatlonu.

Výstavbou sportovního areálu chce EKOL ELITE TRIATHLON TEAM vybudovat svoje tréninkové zázemí a rozšířit tak základnu svého klubu ze současných cca 120 členů na cca 500 členů. Triatlon je přitom sportovním odvětvím, které spojuje tři nejpopulárnější aerobní aktivity – plavání, cyklistiku a běh. Je to tedy sport, který je přístupný nejširší sportovní veřejnosti.

Plavecký bazén je koncipován jako tréninkový a pro kondiční plavání nejširší sportovní veřejnosti. Vedle vlastního bazénu je navrhováno i relaxační zázemí (rehabilitační bazén). Mimořádný důraz je kladen na minimální energetickou náročnost zařízení. EKOL ELITE TRIATHLON TEAM bude plavecký bazén využívat z cca 30%. Z cca 30% (zejména v době od 9:00  do 14:00 hodin) bude bazén pronajímán, a to zejména školám. Z cca 40% (zejména v době od 6:00 do 8:00 a od 17:00 do 22:00 hodin, o víkendech a svátcích) bude bazén k dispozici pro brněnskou sportovní veřejnost.

Posilovna a cardio fitness bude mít obdobný poměr využití jako plavecký bazén. Velký důraz při vybavení tohoto sportovního zařízení bude kladen na kvalitní cardio přístroje (běžecké trenažery, steppery, veslařské trenažery, cyklistické trenažery, spinningová kola apod.)
foto ze 19.5.2009


foto ze dne 16.6.2009


foto zde dne 6.8.2009


foto ze dne 14.9.2009

Hodnocení:
Přečteno 1204x

Komentáře

Drzim palce Reagovat
Presun do Brna Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková