Amatérský triatlon vykročil do třetí sezóny

4.08.2003 -
Amatérský Triatlon vykročil do třetí sezóny a hned na úvod je třeba zdůraznit, že kromě nového traťového rekordu byl k vidění velice povedený závod žen. Teplota vody byla 20.5°C, teplota vzduchu se v průběhu závodu přehoupla přes 30°C a slunce svítilo stejně jako loni. Ženy startovaly zruba 20 minut před muži, kdo však očekával že vítězové obou kategorií dorazí do cíle současně, ten se hrubě mílil. Kvalitní plavecká technika (Dan Kus)

Amatérský Triatlon vykročil do třetí sezóny a hned na úvod je třeba zdůraznit, že kromě nového traťového rekordu byl k vidění velice povedený závod žen. Teplota vody byla 20.5°C, teplota vzduchu se v průběhu závodu přehoupla přes 30°C a slunce svítilo stejně jako loni.

Ženy startovaly zruba 20 minut před muži, kdo však očekával že vítězové obou kategorií dorazí do cíle současně, ten se hrubě mílil. Kvalitní plavecká technika dala Jitce Šimákové (Neratovice) již v první části takový náskok, že si po dalších dvou disciplínách doběhla pro vítězný pohár bez větších známek vyčerpání a zvítězila stylem "START - CÍL" ještě v době, kdy se netušilo kdo z mužů urve zlato. Na druhém místě skončila s velice vyrovnaným výkonem Pavla Zavoralová (Chrudim) před Alenou Pfeiferovou z Dobrušky.

 Při startu mužů panovala v řadách závodníků nervozita a teprve při opakovaném startu začala ta pořádná mela o výhodnou pozici na první bóji. První, mokrou disciplínu vyhrál Tomáš Pešek ale své vedení dlouho neudržel. Cyklistickou část opět zajel nejrychleji Michal Křečan ale celkový součet časů podpořený závěrečným finišem v běhu přinesl vítězný pohár Tomášovi Mockovi (Pardubice) přesto, že z vody vylézal až devátý. Stříbrný skončil Jirka Uher (Pardubice) před Štěpánem Kubínem z Chvaletic.

Další podrobnosti k závodu, výsledky, fotografie naleznete na serveru www.amatersky.cz 

Hodnocení:
Přečteno 545x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu