11kg šunky si odvezli plavci z Pardubic

13.11.2008 -
O tomto víkendu se na severu Čech konal první ročník plaveckého závodu Mosconi Cup 2008. Propozice slibovaly vskutku velkolepou akci. Účast přislíbili nejen olympionici, ale i další čeští reprezentanti. Závodu se nakonec zúčastnili i polští závodníci, a tak dostalo jablonecké klání mezinárodní nádech.

Organizátorskou premiérou si prošel Roman Karpíšek (dříve triatlonista, nyní hlavní trenér jabloneckých plavců) a nutno podotknout, že ji zvládl na jedničku.

 

 

Většina disciplín (až na ryze vytrvalecké – 800/1500) se plavaly systémem: dopoledne rozplavby, odpoledne osmičlenné finále. Jinak tomu nebylo ani v hlavním závodě na 4x100m polohově. Sobotní odpolední finále poskytlo adrenalinové vyvrcholení, zejména pak pro místní jablonecké plavce. V ženském závodě zvítězila s pohodlným náskokem štafeta Bohemians Praha před Autoškolou Mladá Boleslav. Infarktový závěr předvedla finišující Šimáková z domácí Bižuterie, která tak místním barvám zajistila bronzovou medaili.

 

 

 

O prvních dvou místech v mužském závodě bylo jasno již od druhého úseku. O prvenství si to rozdali štafety Pardubic a opět Bohemians. Rozhodující náskok pro pardubickou štafetu zařídil olympionik Jirka Jedlička, a to na nezvyklém motýlkovém úseku. O třetí místo se bojovalo až do posledních metrů. Bronz nakonec putoval do pražského USK zásluhou finišujícího reprezentanta Jachna.

 

 

Všechny medailové štafety si pak mohli vychutnat chuť vítězství, když byly „vyburcovány“ k bouchnutí šampaňského. U děvčat to ještě nebylo ono, ale zato pánové to rozjeli ve velkém stylu. Všichni byli řádně pokropeni :o). Pardubičáci si navíc odvezli hlavní věcnou cenu v podobě 11kg šunky. Inu, doufejme, že je ta šunka zahřeje v horších zimních časech...

 

Nedílnou součástí prvního ročníku byl i večerní raut. Vskutku povedená akce. (Ne)alko teklo proudem a všichni se báječně bavili.

Hodnocení:
Přečteno 507x

Komentáře

skvělá akce Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková