Bez klobouku bos, natloukl si nos

24.11.2007 -
Víte jak vypadá člověk když narazí? Pokud tápete, podívejte se na snímek. Potkali se u Kolína. Já na horáku a kolega ve Fabii. Náraz byl strašný. Ze všech mých cyklopádů nejhorší, i když ne s největšími následky. Zlomený nos a naražená brada. Ani otřes mozku či něco dalšího! Dokonce vyndavací zuby vydržely! Zaplať pánbů.

Poprvé v životě jsem dýchal do „balónku“ a poprvé v životě platil pokutu jako účastník silničního provozu. I když jsem byl vlastně chodec, který jel na kole. Silnice byla beznadějně ucpaná a auta stála. To je v Kolíně normální. Jak jsem si liboval, když jsem 20 km z Liblic nad Cidlinou až do Kolína jel po nádherné cyklostezce, tak nyní budu na cyklistům nepřívětivý Kolín vzpomínat s hrůzou. Chodník daleko za centrem města, spíš v průmyslové zóně byl zcela prost chodců, silnice plná stojících aut takže volba byla jednoduchá. Až na toho ďábla, který vyjel z fabriky a to, že křižuje chodník ho v tu chvíli nezajímalo.

Nestačil jsem vůbec reagovat. Krve opravdu jak z vola – konečně neberu krevní ředidlo – varfarin – nadarmo. Zvedl jsem kolo a opřel o dům, zatočil předním a uspokojením konstatoval, že je netknuté. Pak houkačka – marně jsem prosil, aby kolo naložili se mnou –. kolik jich takto ukradli. Na chirurgii mě nos sešili a pečlivě zrengenovali hlavu a krk, na ušním, krčním, nosním – narovnali zlomené kosti a zafačovali.
Policajtům bylo vše jasné – porušil jsem nejméně tři paragrafy. 500 Kč – prý nižší pokuty neexistují. Jeden policajt jezdil Krále Šumavy a druhý znal všechny atlety, co za mých mladých let běhali na hřišti v Borkách. Doktoři a sestřičky byli fantastičtív kolínské nemocnici! Pacientovi přede mnou se ztratila peněženka!

Po všech procedurách jsem zjistil, že mám ze zadního kola osmu!? Proč ze zadního, když jsem narazil předním? Asi mi ho chlapec přejel. Tož jsem povolil brzdu a zafačován pokračoval v krasojízdě 25 km do Čáslavi. Co mě trošku zaskočilo: než jsem se stačil otočit, musel jsem vytáhnout 1000 Kč. 500 Kč pokuta, 500 Kč léky. A to byl jen zlomený nos. A to bylo ještě letos. A to mě čeká oprava kola!

Jsem zvědav jak se ukáže Česká pojišťovna!
Dnes psala Dnes, že řidička, která nedala přednost při jízdě na hlavní silnici a zabila tak člověka, je nevinná. Vinen je naopak řidič z hlavní silnice, který jel o 40 km rychleji než směl. Nepřipomíná vám to něco?
P.S. Přilba se mi, jako už ostatně mnohokrát, vyplatila!Hodnocení:
Přečteno 2224x

Komentáře

Je to drsný u nás v Čechách Reagovat
Kdu dorazis na bazen Reagovat
Gogo Reagovat
Díky! Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka