Xterra na sjezdovce Hahnenkamm - Seidlalm Kriterium

6.09.2007 -
Kdo by si chtěl udělat výlet do rakouského Kitzbühelu a přitom si trochu zazávodit, může vyzkoušet Xterru na Hahnenkammu . Partička místních nadšenců se rozhodla, že si pro sebe uspořádají závod, ale trochu jim to přerostlo přes hlavu.

Závod se jede 15. září, start v 13 hodin. Prezentace je v horské boudě Seidlalm (http://seidlalm.at) přímo u lanovky ve výšce 1206 metrů nad mořem. To je také nejnižší bod celého závodu.

Distance hlavního závodu jsou 400 metrů plavání v jezírku, které slouží v zimě jako nádrž, z které se odčerpává voda na umělé zasněžování. Ale v září by vás to vcucnout nemělo, ještě se nezasněžuje, ale na neopren to už asi bude. Kolo pak má 10,7 kilometrů s převýšením 352 metrů a třemi sjezdy. Vede spíše po širokých lesních cestách s hrubším štěrkem a menšími kameny. Na závěr je připraveno 5,26 km běhu s lehce zvlněným profilem.

Abyste sebou mohli vzít i rodinku, je připravena i poloviční trať. Kromě toho je vypsaná i soutěž bláznivých štafet. O startovném se nikde nepíše, takže asi budete moct smlouvat.

Pokud se vám nechce vozit s bikem, můžete se do Kitzbühelu vydat i bez něj. V nedaleké vesničce Kirchberg, přímo pod lanovkou na Hahnenkamm je Mountainbike Center (www.bikeacademy.at), které vede trenér rakouského národního Cross Country týmu. Můžete si tu taky dohodnout jízdu s instruktorem, který s vámi může třeba projet i trať závodu.

Hodnocení:
Přečteno 378x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu