Xterra Prachatice - návrat k drsné klasice

4.06.2010 -
Letos se poprvé podívá Xterra Czech tour do Prachatic a naším cílem je připravit pro závodníky pořádnou Xterru na klasické trati a v nádherném horském prostředí v okolí tohoto malebného jihočeského města. Centrum závodu, prezentace, druhé depo a cíl budou na historickém náměstí v Prachaticích, ale zbytek trasy je naplánován po drsné přírodě Šumavského podhůří.

Plavání se uskuteční v nejvýše položeném rybníku v ČR - Křišťanovickém, odtud trať horského kola zavede závodníky na různá zajímavá místa. Bude se projíždět po historické Zlaté stezce, po které se ve středověku vozila sůl z Německa, projede se okolo hraničního opevnění z 30. let 20. století, neminete ani Rohanovské skály a samozřejmě vás neochudíme o stoupání na nejvyšší horu Šumavského podhůří - Libín (1095 m.n.m.). Běh bude stejně tak zajímavý, uskuteční
se v okolí Dubového vrchu, proběhne i po vyhlídkové trase po hřebenu a bude rozdělen do dvou okruhů.

Naším cílem je připravit ideální podmínky, proto bude na trase více občerstvovacích stanic než je zvykem 3 na kole a 4 na běhu. Bude možno si na nich také vypůjčit nářadí či duše, jak je zvykem na cyklomaratonech. V cíli bude čekat pivečko a hustá gulášovka, v místním bazénu zdarma sprchy a mytí kol a v neposlední řadě večerní koncert skupiny Parkán.

Pro ty kteří si netroufají na celou Xterru bude připravena Xterra Easy o objemech 300 m plavání, 12 km kolo a 4 km běh nebo Xterra Relays - štafety. Pokud sebou přivezete děti, máme pro ně připraveny závody v běhu na prachatickém náměstí. Jednoduše se snažíme připravit den, ve kterém si každý triatlonista najde to své.

Přihlášky, časový harmonogram, plánek trasy a další cenné informace najdete na www.xterra.cz. Budeme se těšit na Vaši co nejhojnější účast 19. června na první prachatické Xteře!


Hodnocení:
Přečteno 875x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.3.23Ideme si tak trochu vlastnou cestou. Říká trenér a otec v jedné osobě Jozef Vrábel
27.3.23Tereza Zimovjanová vstoupila do nové sezony 39.místem ve Světovém poháru na Novém Zélandu
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer