Xterra Prachatice - návrat k drsné klasice

4.06.2010 -
Letos se poprvé podívá Xterra Czech tour do Prachatic a naším cílem je připravit pro závodníky pořádnou Xterru na klasické trati a v nádherném horském prostředí v okolí tohoto malebného jihočeského města. Centrum závodu, prezentace, druhé depo a cíl budou na historickém náměstí v Prachaticích, ale zbytek trasy je naplánován po drsné přírodě Šumavského podhůří.

Plavání se uskuteční v nejvýše položeném rybníku v ČR - Křišťanovickém, odtud trať horského kola zavede závodníky na různá zajímavá místa. Bude se projíždět po historické Zlaté stezce, po které se ve středověku vozila sůl z Německa, projede se okolo hraničního opevnění z 30. let 20. století, neminete ani Rohanovské skály a samozřejmě vás neochudíme o stoupání na nejvyšší horu Šumavského podhůří - Libín (1095 m.n.m.). Běh bude stejně tak zajímavý, uskuteční
se v okolí Dubového vrchu, proběhne i po vyhlídkové trase po hřebenu a bude rozdělen do dvou okruhů.

Naším cílem je připravit ideální podmínky, proto bude na trase více občerstvovacích stanic než je zvykem 3 na kole a 4 na běhu. Bude možno si na nich také vypůjčit nářadí či duše, jak je zvykem na cyklomaratonech. V cíli bude čekat pivečko a hustá gulášovka, v místním bazénu zdarma sprchy a mytí kol a v neposlední řadě večerní koncert skupiny Parkán.

Pro ty kteří si netroufají na celou Xterru bude připravena Xterra Easy o objemech 300 m plavání, 12 km kolo a 4 km běh nebo Xterra Relays - štafety. Pokud sebou přivezete děti, máme pro ně připraveny závody v běhu na prachatickém náměstí. Jednoduše se snažíme připravit den, ve kterém si každý triatlonista najde to své.

Přihlášky, časový harmonogram, plánek trasy a další cenné informace najdete na www.xterra.cz. Budeme se těšit na Vaši co nejhojnější účast 19. června na první prachatické Xteře!


Hodnocení:
Přečteno 875x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková