Xterra Prachatice - návrat k drsné klasice

4.06.2010 -
Letos se poprvé podívá Xterra Czech tour do Prachatic a naším cílem je připravit pro závodníky pořádnou Xterru na klasické trati a v nádherném horském prostředí v okolí tohoto malebného jihočeského města. Centrum závodu, prezentace, druhé depo a cíl budou na historickém náměstí v Prachaticích, ale zbytek trasy je naplánován po drsné přírodě Šumavského podhůří.

Plavání se uskuteční v nejvýše položeném rybníku v ČR - Křišťanovickém, odtud trať horského kola zavede závodníky na různá zajímavá místa. Bude se projíždět po historické Zlaté stezce, po které se ve středověku vozila sůl z Německa, projede se okolo hraničního opevnění z 30. let 20. století, neminete ani Rohanovské skály a samozřejmě vás neochudíme o stoupání na nejvyšší horu Šumavského podhůří - Libín (1095 m.n.m.). Běh bude stejně tak zajímavý, uskuteční
se v okolí Dubového vrchu, proběhne i po vyhlídkové trase po hřebenu a bude rozdělen do dvou okruhů.

Naším cílem je připravit ideální podmínky, proto bude na trase více občerstvovacích stanic než je zvykem 3 na kole a 4 na běhu. Bude možno si na nich také vypůjčit nářadí či duše, jak je zvykem na cyklomaratonech. V cíli bude čekat pivečko a hustá gulášovka, v místním bazénu zdarma sprchy a mytí kol a v neposlední řadě večerní koncert skupiny Parkán.

Pro ty kteří si netroufají na celou Xterru bude připravena Xterra Easy o objemech 300 m plavání, 12 km kolo a 4 km běh nebo Xterra Relays - štafety. Pokud sebou přivezete děti, máme pro ně připraveny závody v běhu na prachatickém náměstí. Jednoduše se snažíme připravit den, ve kterém si každý triatlonista najde to své.

Přihlášky, časový harmonogram, plánek trasy a další cenné informace najdete na www.xterra.cz. Budeme se těšit na Vaši co nejhojnější účast 19. června na první prachatické Xteře!


Hodnocení:
Přečteno 887x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka