RESPIRO SAMUEL XC triatlon se chystá na druhý ročník

7.04.2007 -
Milovníci pohodových a přitom drsných sportovních akcí si dají dostaveníčko 2.června na koupališti ve Sloupu v Čechách. Koná se tam druhý ročník RESPIRO SAMUEL XC triatlonu - závodu, ve kterém změří síly výkonnostní sportovci i amatérská veřejnost. Na několik otázek odpověděl hlavní organizátor Mirek Kronika:

Jak se vydařil první ročník závodu?
„První ročník byl doslova zahřívací - kvůli velmi chladnému jaru byla voda pro plavání tak studená, že s ohledem na hlavní cílovou skupinu - amatérské a rekreační sportovce - jsme plavání dokonce zrušili. Ani v den závodu počasí nepřipomínalo začátek června, což určitě odradilo mnoho zájemců o start.“

A co letos?
Letos už by se plavání v hlavních kategoriích rušit nemělo, v kategoriích „open“ se budeme řídit aktuálním počasím. Jde ale o triatlon, tak musí závodníci něco zkousnout. Nerad bych závod do kategorie duatlonů přeřazoval každý rok...

Jaké jsou letos novinky?
Největší novinkou je hlavní sponzor, firma Respiro. Domluvili jsme se na poměrně příjemné podpoře, takže závod se hned připravuje o něco veseleji. I další sponzoři už věděli, do čeho jdou a jednání  nebyla z jejich strany tak opatrná jako před prvním ročníkem.
Na trati dojde k některým změnám v důsledku prací v lese a také se pokusíme reagovat na připomínky závodníků v roce 2006. Těch moc nebylo a většina ohlasů byla kladných. Rád bych zachoval hlavní rysy závodu: krásná trať, náročnost, bezpečnost, ohleduplnost k přírodě. V mapách jsem ležel několik týdnů, pak jsem tratě otestoval  a nejraději bych si zase lehnul :-).
A pro závodníky třeba přichystáme i nějaké překvapení, aby se na SAMUELA rádi vraceli.

Jak těžký tedy závod bude?
Užije si ho každý. Hlavní závod SAMUEL je slušná porce, vítěz loni dosáhl času okolo 2,5 hodiny. Ale časový limit je dost dlouhý na to, aby si trať v klidu vychutnali i závodníci, kterým zdaleka nejde o vítězství. Pro ty, kdo si netroufnou na dlouhého SAMUELA, je vymyšlena zkrácená trať nazvaná SAMÍK, která vynechává nejnáročnější úseky a umožní start opravdu každému. Svou trať si určitě vyberete. A stejně jako loni se na dlouhé trati utkají i dvou- nebo tříčlenné štafety, což je šance například pro neplavce.

Kolik lidí se postaví na start?
Startovní listina se už začíná plnit. Nerad bych to zakřiknul, ale pro letošek jsem nahlas uvažoval o 80 závodnících, připraveni budeme na 100 a při větším počtu to pro nás bude jen příjemný malý problém :-) . RESPIRO SAMUEL má určitě co nabídnout a chtěl bych, aby se závod stal oblíbeným dostaveníčkem všech, kdo si rádi dávají do těla ve vodě, na kole, i v maratonkách. Pozor, v terénních maratonkách! :-)

A na závěr...
Zvu do Sloupu všechny - závod je určený hlavně pro širokou veřejnost, pro kterou moc podobných akcí není. Specialisté si ale také přijdou na své, závod se bude započítávat do Poháru Libereckého kraje a Poháru Cyklorenovy. A kdo si letos ještě netroufne závodit, užije si pěkný den v krásném prostředí. Doporučuji navštívit místní skalní hrad, vyhlídky v okolí a samozřejmě koupaliště.
Těším se nashledanou ve Sloupu v Čechách!

Více informací na www.samueltriatlon.zde.czHodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ODKAZY
Samuel Triatlon
Přečteno 475x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu