Tonův aténský deník - 1

17.08.2004 -
Proč Řekové neumějí fandit plavcům Přijel jsem, viděl jsem, spojil jsem se. Vítám vás na stránkách svého deníčku - tentokrát z olympijských Atén. Jak začít jinak než ze včerejšího souboje plaveckých Titánů - kraulařské dvoustovky. Byl to vrchol her? A dá se to vůbec změřit? Soudě podle řeckého způsobu fandění jsme viděli normální závod.
Proč Řekové neumějí fandit plavcům
 
Přijel jsem, viděl jsem, spojil jsem se.
Vítám vás na stránkách svého deníčku - tentokrát z olympijských Atén.
Jak začít jinak než ze včerejšího souboje plaveckých Titánů - kraulařské dvoustovky. Byl to vrchol her? A dá se to vůbec změřit?

Soudě podle řeckého způsobu fandění jsme viděli normální závod. Hulákali jen oranžoví "tulipáni" - však jim za to australský šampion Thorpeedo taky poděkoval. Asi zavzpomínal na Sydney před čtyřmi roky. Tam plavání obsadilo určitě medailovou pozici zájmu fanoušků.

A tady? Už v sobotu jsem se doklopýtal do Aquatic centra. Viděl dva svěťáky, žraloka z Baltimoru Phelpse a ženské kraulařské štafety, prostě paráda. Hlediště pro 11 000 diváků plné nebylo.

Řekové jako by ani nedokázali rozpoznat, čeho se stali svědky.
"Jsou to duraci, chodí jen na fotbal a tam řáděj, že je musejí zavírat do klecí," řekl mi Voloďa, Ukrajinec, který bydlí v bytě na Atice nade mnou a žije tady už jedenáct let. "Řeky uvidíš na fotbale i na pánském basketu, jinde budou jen cizinci," dodal.
Má pravdu. Olympijská sportoviště zívají prázdnotou. Zahraniční fanoušci kapacity nenaplní. Řekové sami mají dost starostí s tím, aby je tam jako dobrovolníci v ulicích včas nadirigovali. "Na otázku kudy? mi ale včera dva chlapíci s krčením ramen odpověděli: Nevíme, my jsme z Kypru..."

Ale co. Hry se vrátily domů, jak hlásají aténské slogany.
Jen aby se tam necítily jako vyspělý synek, který se po letech vrátil za rodiči do vesnické chalupy.

Hodnocení:
Přečteno 26x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková