Chystá se Varnsdorfský triatlon

19.06.2006 -
Ve Šluknovském výběžku vzal na svá bedra pořadatelské oťežě tým Cyklorenovy Cvikov, který se bude snažit přichystat kvalitní, sportovně-kulturní akci. Kulturní proto, že v případě příznivého počasí zahraje ve stylu reggae studentská kapela Slunce Svit.

Tou sportovní náplní bude samozřejmě triatlonové zápolení, určené vzhledem ke kratším distancím spíše pro širší sportující veřejnost, ale samozřejmě na startu nebudou chybět ani některé významnější osobnosti české Xterry, jako např. sestry Loubkovy, či Jan Novota (účastník MS na Havaji). Tito sportovci z pořádajícího oddílu si jistě pro sebe připraví trať ušitou "na míru", což může být motivací pro jejich vyzyvatele.

Vše se odehraje v neděli 30. července na městském koupališti ve Varnsdorfu, kdy se v 11h ozve startovní výstřel a závodníci se vydají na trať 500m plavání, 12km na MTB a 3,5km běhu. Atraktivní bude především cyklistická část, která je sice poněkud kratší, ale o to technicky a fyzicky náročnější. Nebudou v ní chybět brody, padlé stromy, táhlá stoupání i singltracky a to vše pro jistotu ve třech okruzích. Samozřejmostí bude vypsaná kategorie štafet, což je šance pro ryzí bikery či atlety, kteří si seženou odvážlivce do vody.

Už před startem při prezentaci najdou všichni závodníci za velmi lidové startovné 100 Kč hromadu věcí od sponzorů, nemluvě o tom, že jsou vypsané tučné finanční prémie (1. 700Kč,2. 500Kč, 3. 300Kč - muži, ženy, štafety). Objednáno je i teplé počasí, což bude jistě v červenci vzácností :-)

Vice na www.triatlonvdf.wz.cz

Jan Novota

Hodnocení:
Přečteno 203x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková