Odváží se Lance Armstrong pokořit Ironman Havaj?

18.09.2008 -
FEJETON
Tak nám zabili Ferdinanda ehmmm tedy, Lance Armstrong se nám vrací do světa cyklistického profipelotonu hlásaly novinové titulky minulý týden.
Zprvu to vypadalo jako pořádná novinářská kachna, ale o den později se ukázalo, že Lance Armstrong to myslí s návratem smrtelně vážně. Sice zbývá vyřešit řadu otázek, mezi tu největší patří zda se Lance objeví v barvách stáje Astany, kde působí jeho dlouholetý kouč Carmichael, ale zdá se že své rozhodnutí s návratem si jen tak nerozmyslí.

Osobně mě tato zpráva nepotěšila a důvod? Nepatřím do skupiny AntiArmstrongů, ale dlouho předlouho jsem koketoval s myšlenkou, že by se mohl pokusit o zdolání nejslavnějšího triatlonu na zeměkouli – Ironmana na Havaji.

Vedly mě k tomu následující indicie. Když Lance začínal se sportem, věnoval se velmi úspěšně triatlonu, jeho cyklistickou výkonnost ať již v kopcích nebo na časovkářském speciálu netřeba připomínat. A když ohlásil odchod z cyklistiky vedl si obstojně na maratónech v New Yorku a letos v Bostonu. Ve všech třech případech pokořil hranici tří hodin.

Skvěle to do sebe zapadá, jenže ouha. Lance se rozhodl jinak. Tak jak to nikdo nečekal :-) Nejspíš ho ponocování a skotačení s hollywoodskými celebritami začalo nudit...

Bezpochyby to je pro světovou cyklistiku, kterou neustále trápí dopingové aféry a s tím související odchody sponzorů, skvělá příležitost k zacelení ran. 

Naděje umírá poslední a třeba se však Armstronga na Havaji jednou dočkáme. Bezpochyby by to byla výborná reklama pro tento silně návykový a nejkrásnější sport.

ALOHA!!!  Lance Armstrong v plné parádě při časovce


Snad nejslavnější cyklitický dres  - U.S.Postal


Při tréninku na maratón v americkém Austinu


Světová triatlonová média si velmi všímají špičkového cyklisty z let 1992 až 2002 Francouze Laurenta Jalabert, který se dal na sklonku 40-let na Ironmana. Kdo ví, třeba se stane inspirací i pro Armstronga...

Hodnocení:
Přečteno 1427x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.2.23Mám radost, ale ambice směřovaly k nejvyššímu stupínku, říká Pavel Wohl
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo