Xterra O-See Challenge

15.08.2006 -
O nastávajícím víkendu, v sobotu 19.8. se na česko-německém pomezí v Lužických/Žitavských horách koná další ze závodů série XTERRA CZECH TOUR – “O-SEE CHALLENGE“. Závod je zároveň i součástí XTERRA GERMAN TOUR, která se skládá pouze ze 3 závodů, a dá se tedy očekávat, že stejně jako v minulých letech se v Žitavě objeví celá německá špička. Závodníci kategorie ELITE muži i ženy, zde mají možnost vybojovat si kvalifikaci na říjnový světový šampionát na Havaji.

Závod je zajímavý nejen zařazením do dvou národních okruhů, ale obzvláště jeho MTB část přispívá k jeho mimořádnosti. Po 1,1 km dlouhém plavání, na teprve nedávno zatopeném a zrekultivovaném uhelném lomu, se závodníci vydají na 30 km MTB okruh. Od startu se mírně začíná stoupat do předhůří Žitavských hor. Nejtěžší část představuje výjezd jakož i následný sjezd hory Hvozd, která je dobře známa všem účastníkům Malevil Cupu. Celkové převýšení MTB trati je 760m, což je na 30km určitě dostatečné a bude se líbit z obzvláště na MTB orientovaným závodníkům, kteří zde mají šanci dohnat ztrátu z plavání. Po dojezdu závodníky čeká 9 km dlouhý běh, při kterém se obíhá Olbersdorfské jezero. Trasa vede převážně po štěrkovo-pískových cestách s občasnými výběhy jednotlivých „teras“ zbylých z předchozí těžby a ambiciózním závodníkům umožňuje si „dobře“ kontrolovat svou pozici. Celý závod je možno absolvovat i v samostatném tří-členném závodě štafet.

Start i cíl závodu je na okraji Přemyslovci založeného města Zittau/Žitava (SRN), která je od Liberce vzdálena asi 28 km / 20 minut. Závod je zasazen do hezké prostředí Žitavské pánve, která je na jedné straně ohraničena Žitavských/Lužickými horami přecházející v Ještědsko-Kozákovský hřbet, na druhé jsou vidět věže města Žitava, a z vyšších poloh MTB trati bude možno zahlédnout i ne zrovna pohledný výběžek polského území s hnědouhelným dolem a chladícími věžemi elektrárny v Bogatinie, která společně s dnes již odstavenými německými elektrárnami byla hlavní příčinou odlesnění velké části Jizerských hor.

Cesta na závod je snadná, ve směru z Prahy projeďte Libercem ve směru na Děčín a za Chrastavou odbočte na Hrádek nad Nisou / Žitava. „Automobilový“ závodníci by měli počkat se sbíráním bodů raději až na samotný závod, Bílý kostel je totiž oblíbeným místem Policie ČR. Podrobnější popis cesty jakož i další informace najdete v propozicích na stránkách závodu www.o-see-challenge.de. Ubytovací možnosti jsou buď přímo v kempu u Olbersdorfského jezera nebo v 5 km vzdáleném kempu Kristýna u Hrádku nad Nisou.

Organizátoři věří, že delší pauza jakož i možnost konfrontace s německými závodníky přiláká v letošním ročníku velký počet českých závodníků, kteří určitě ocení výbornou atmosféru závodu a aktivnější přístup k povzbuzování německých fanoušků, než na který jsme zvyklí v Čechách.  

Program závodu:
 
18.8.
14 hod – otevření kanceláře závodu
19.8.
8 hod – otevření kanceláře závodu
8-12 hod – prezentace
13 hod – start závodu jednotlivců
13:10 hod – start závodu štafet
10-17 hod – doprovodný program (beach volejbalový turnaj, Nordic-Wallking)
15:30 – vyhlášení vítězů
16 hod – tisková konference
16:30 -  vyhlášení kategorií Xterra
19:30 – Challenge Awards Party
20.8. – rodinný den
9 hod – prezentace na KIDS CHALLENGE – dětský triatlon
10 hod – start dětského závodu

Marek Vosyka 

Hodnocení:
Přečteno 310x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková