Unikátní multisportovní výzva GigaCzech se pojede opět v Mělníce. Kratší verzi dáte taky!

26.05.2023 -
GigaCzech je opět tady, tentokrát první zářijovou sobotu (2.9.) už potřetí v Mělníce. Kombinaci pěti vytrvalostních disciplín, nyní pouze v kratší variantě, máte patrně poslední šanci si ji takhle užít. Do konce června můžete ještě pořídit zvýhodněné startovné.
Letošní skladba a distance vypadají následovně: 41 km na silničním kole, 1,5km plavání, 13 km na inline bruslích, 25km na horském kole a 10km běhu. Soutěží se v kategoriích single, couple (dvojice - každý alespoň dvě disciplíny) nebo Team of five (pětice), dále muži , ženy a mixy (v týmu stačí jedna žena). "Chtěli jsme zkoncentrovat závodní atmosféru a přidat více soubojů. I proto se začíná na silničním kole, kde se předpokládá delší čas strávený ve větší skupině. A pak bychom taky rádi zpřístupnili všestrannou kombinaci ještě širší sportovní veřejnosti. Počet přihlášených jednotlivců a párů nám zatím potvrzuje zvýšený zájem," říká Jan Plachý z pořadatelské agentury eventime.



V minulosti se nabízel i extrémně dlouhý dvoudenní závodní pořad s více než 250 kilometry na tratích i s možným noclehem v místě. V týmových soutěžích se tu představila řada známých sportovců od legendárního lyžaře přes Tomáše Svobodu, mistra světa v biathle a dvojče olympijského vítěze v pětiboji Davida, ke špičkovému triatlonistovi Tomáši Řenčovi.



Objevila se tu i řada zahraničních borců zejména z Německa, Švýcarska nebo Slovenska. K vidění byly obdivuhodné individuální výkony, ale i báječný team-building známých z práce,sportovních klubů i celých rodin. "Zažít týmovou radost v individuálních sportech," vystihli hlavní motto mnozí pravidelní účastníci. Loňský souboj pětic rozhodlo jen 35 vteřin na šestiapůlhodinové štrapáci ve prospěch Kalokagathia aliance oproti obhájcům prvenství z CSG tri teamu! Ostatně ten je jako obvykle připraven na startu i letos, kdo ho prožene tentokrát?



GigaCzech navazuje na tradici Gigathlon Czech Republic, od roku 2016 nejúspěšnější zahraniční verze vyhlášeného švýcarského Gigathlonu. Jenže loni se historie švýcarského multisportovního podniku, vedoucí od roku 1998, v Curychu-Bergellu, kde začala, též uzavřela. Navíc potom zemřel i zakladatel Peter Wirz. "Nastává čas zaměřit se k jiným obzorům, i když možné pokračování v nějaké obměněné podobě nevylučujeme," říká Klára Mejdřická z organizačního týmu. Kancelář v Mělníce bude otevřena pro registraci už v pátek 1.9. večer, startuje se v sobotu ráno na Mírovém náměstí u zámku, kde bude i cíl. Na silničním kole se pojede částečnou uzavírkou provozu, plave se s povoleným neoprenem v pískovně Barab, na bruslích se jede po cyklostezce, na horském kole povětšinou v terénu, běží se dva pětikilometrové okruhy podél Labe se závěrečným výběhem k zámku. 



Pokud byste si hnedle netroufli do závodnické vřavy se startovním číslem, její součástí se můžete stát i jako dobrovolník, pomáhající s organizací závodu. 

Více informací na www.gigaczech.com

Tomáš Nohejl, 773407114
Hodnocení:
Přečteno 535x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen
24.8.23Vůbec jsem neměl představu, zda to půjde zvládnout, říká Petr Vabroušek