Zákeřní fanoušci fotbalové Slávie napadli cyklisty

16.08.2007 -
Jak může být nebezpečné setkání s fotbalovými fanoušky se přesvědčila v noci z úterý na středu čtveřice cyklisty z týmu AC Sparta Praha. Fanoušci pražské Slávie právě jeli na zápas 3. předkola Ligy mistrů do Amsterodamu a na dálniční čerpací stanici Osterfeld v Německu zahlédli na jednom z aut loga svého největšího rivala AC Sparta.

Závodníci Ondřej Lukeš, Jiří Nesveda, Martin Pečenka a Ondřej Pávek se právě vraceli z profi kritéria v holandském Emmenu, kde závodili s hvězdami profesionálního pelotonu jako Robbie McEwenem, Paolo Bettinim a dalšími. Posádka cyklistů poklidně čerpala naftu, když zastavil autobus fanoušků Slavie cestující na Ajax. Alkoholem posilnění slávisté s pokřikem "Smrt Spartě" bezdůvodně napadli nejdříve cyklistu Ondřeje Pávka ranou do obličeje a poté začali kopat i do auta s logy jejich hlavního rivala Sparty.

Naštěstí se podařilo závodníkům rychle ujet a jen díky tomu se nikomu nic vážného nestalo, promáčknutými dveřmi to odnesl pouze vůz VW Passat. Otřesení cyklisté pak už dorazili domů v pořádku, ale dost těžko se smiřují s tím, že rivalita mezi dvěmi pražskými "S" může i při konfrontaci dvou různých sportů dojít tak daleko.

Na snímku:
Stupně vítězů ze závodu Giant liga - zleva napadený Ondřej Pávek, uprostřed český cyklokrosař Zdeněk Štybar, vítěz kritéria, vpravo třetí v pořadí Ondřej Pečenka

Hodnocení:
Přečteno 905x

Komentáře

Slusna kachna Reagovat
Co taky čekat.. Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková