Mácháč running festival

2.05.2013 -
Vážení sportovní nadšenci, i Vy méně nadšení, rádi bychom Vás pozvali na ojedinělou sportovní událost, kterou je běžecký víkend Mácháč Runing Festival, konající se 17.-19.5.2013.

Povím Vám něco o neuvěřitelném vzniku této akce. Již více jak dvacet let se proháníme po místních hájích a kopcích. A ne jinak tomu bylo nedávno. Letošní sezónu se přemnožili kanci. Jak známo jest, kanci jsou velcí rýpači. A právě v jednom takovém kančím výrypku jsem si při svém běhu zvrtnul kotník a padl k zemi. Nadával jsem kanci do sviní a pak i naopak. Však tu zbystřila má pozornost. Při pozornějším ohledání místa činu jsem spatřil cosi vykukovat z hlíny. Byla to malá truhlička. Byl jsem značně rozrušen a napjat co ukrývá. Při jejím otevření jsem stanul v němém úžasu. Přátelé, tato krabička ukrývala důkazy, které by mohly změnit dějiny sportu a literatury. Truhlička totiž ukrývala tréninkové zápisky Karla Hynka Máchy, čili lejstra, které v dnešní moderní době nazýváme tréninkový deník. Ano, objevili jsme tréninkový deník K.H.Máchy, kam si pečlivě zaznamenával všechny své sportovní aktivity, převážně běh (mimochodem se zde objevili i jiné výkony, které podával za spolupráce žen, ale o tom až jindy). Pečlivě jsme studovali všechny zápisky a nemohli jsme přijít na to, proč na konci každého tréninkového záznamu je báseň. Když v tom nám to došlo, další chyba historie, tentokráte literární. Básně sloužili Karlovi jako nám dnes slouží GPS. Karel měl zřejmě problémy si pamatovat nepřeberné množství okruhů a tras co běhal a tak vynalezl způsob jak si je zapamatovat – při průběhu krajinou si zapisoval významné body, události či věci a posléze je dával do básní a skladeb aby se mu lépe pamatovali. Takže pro příklad uveďme jeho nejznámější běžecký okruh,který nazval Máj (většinou ho běhal v květnu). Byl to delší okruh a tak vyrážel už v noci (...byl pozdní večer...), dlouho běžel lesem (chcete-li borovým hájem), a u hnízda hrdliček to bral do leva, minul mechovou loučku, rozkvetlej strom, u dalšího hnízda, tentokráte slavíků, se dal opět doprava a byl u jezera..........a tak to pokračuje několik stran a tedy mnoho kilometrů. No a my jsme se rozhodli na počest Karlovi udělat běžecký festival kdy budete mít jedinečnou šanci si proběhnout trasy na kterých se před 180 lety proháněl Karlos. Vybrat si můžete od 1,5km až po 60km a opět jako vždy v pohodové atmosféře. Večer samozřejmě hudební produkce a to dokonce dvou kapel. Proto nebojte se vlka nic a doražte na jezero. Veškeré potřebné informace získáte na naší celosvětové síti, tedy webu, www.machacrunfest.com .

Tešíme se na viděnou

Hodnocení:
Přečteno 727x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu