Reprezentanti se sešli na tiskové konferenci, předseda ČOV Kejval dostal startovní číslo na CZECHMANa

5.05.2014 -
V restauraci Koloniál v centru Prahy se v pondělí konala tisková konference České triatlonové asociace. Kromě pětice reprezentantů se jí zúčastnili i lidé z vedení ČTA v čele s předsedou Jaromírem Horákem a také zástupci z řad sponzorů. Za Ford Motor Company to byl generální ředitel Jan Laube, za firmu Cisco technický ředitel Ivo Němeček.

Vzácným hostem byl předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval, který převzal startovní číslo pro závod CZECHMAN.

Česká triatlonová asociace stejně jako vloni i letos pořádá pět seriálů Českého poháru. Zimní triatlon už je minulostí, v aquatlonu chybí poslední závod. Příznivci triatlonu už se ale nemohou dočkat dalších sérií, kam patří ČP v olympijském triatlonu, ČP Xterra a Ford CZECHMAN Tour ČP v dlouhém triatlonu a dublonu, který pojede už svou čtvrtou sezonu. „Jsme rádi, jak zájem lidí o tyto závody a o tento seriál roste. A my ve Fordu máme velkou radost, že jsme součástí tohoto vlaku,“ prozradil generální ředitel Ford Motor Company Jan Laube.

Jedním z hlavních závodů seriálu je pardubický CZECHMAN, za vrchol domácí triatlonové scény lze ale považovat i City Triathlon v Karlových Varech. Ten bude mít statut Evropského poháru a jeho součástí budou i Závody olympijských nadějí. „Je to 20. výročí od prvního lázeňského závodu a bude to opět velká sláva. Dokonce jsme připravili i první paratriatlon,“ hlásil ředitel závodu Vladimír Malý.

ČTA vloni také rozjela projekt Triatlon děti, který hodlá hodně podporovat. To ocenil i předseda ČOV Jiří Kejval. „Jsem moc rád, že se český triatlon zaměřuje na podporu dětí. Tyto projekty se budeme snažit maximálně podporovat. A budeme doufat, že nějaký reprezentant brzy napodobí Jana Řehulu a přiveze z olympiády medaili,“ řekl Kejval, který obdržel startovní číslo na polovičního ironmana CZECHMAN. „Ráno jsem byl trénovat, ale to plavání mám hodně slabé. Byl bych rád, kdybych porazil tady předsedu Míru Horáka,“ prozradil s úsměvem svůj cíl Kejval.

Z řad reprezentantů se setkání zúčastnili Vendula Frintová, Petra Kuříková, Přemysl Švarc, Tomáš Řenč a Filip Ospalý. Frintová prozradila, že má podezření na zlomeninu prstu na noze, Švarc mluvil o tom, že musí zabrat v cyklistickém tréninku. Kuříková s Řenčem hodnotili úspěšnou misi v Brazílii a Peru a Ospalý si liboval, že už po operaci menisku běhá.

V tomto roce triatlonisté začnou sbírat body do žebříčku pro olympijské hry v Riu v roce 2016. „Je to dlouhá a náročná trať plná překážek. Doufám a přeji našim reprezentantům, ať ji zvládnou úspěšně,“ uzavřel předseda ČTA Jaromír Horák.

Hodnocení:
Přečteno 794x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu