Železný a železný

21.09.2006 -
Až dnes půjdete někdy po Mladé Boleslavi a potkáte statného usměvavého čtyřicátníka, který na požádání mrští oštěpem o hmotnosti 800 gramů do vzdálenosti 80 metrů, tak vězte, že máte před sebou majitele tří zlatých olympijských medailí, tří zlatých z mistrovství světa a světového rekordmana.

Výčet kovů a titulu je od včerejška definitivní. Oštěpař Jan Železný se včera v podvečer rozloučil s profesionálním aktivním sportem. Hřiště, na kterém jsem před třiceti roky na škvárovém oválu kroužil při přeborech Středočeského kraje v běhu na 10 kilometrů, se dnes jmenuje Stadion Jana Železného a škváru nahradila umělá hmota.

Kdo nahradí Železného?
Mladým to při exhibici létalo hodně daleko, křičeli také hlasitě a když se jich Železný ujme jako trenér, třeba vychová svého nástupce.
Rozloučit se přišli Dana Zátopková, která slavila narozeniny, Barbora Špotáková, která házela a Roman Šebrle, který se usmíval.
Na rozdíl od Ironmana je Jan Železný železným od narození, zatímco my jsme si  přívlastek „železný“ museli tvrdě zasloužit. To ovšem zásluhy sympatického sportovce nesnižuje a všichni, kteří jsme na „jeho“ stadionu byli svědky jeho absolutně posledního soutěžního hodu jsme byli docela dojatí.

Na videu (pod článkem) vidíte historický naprosto poslední hod Jana Železného v jeho téměř třicetileté unikátní kariéře: Mladá Boleslav, 19.9.2006; 17:54 hodin.Hodnocení:
Přečteno 329x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu