
Petra Vabrouška jsme vyzpovídali před odletem na závod série IM v Brazílii. O víkendu se zúčastnil středního triatlonu ve Slovensku a s přehledem zvítězil. V Uplynulém týdnu jej však trápil silniční lišej, ale před odletem hlásí, vše je OK.

Vendula Frintová je zpět v ČR a její australská tréninková mise je u konce. Svého rozhodnutí nelituje a pobyt u protinožců hodnotí velmi kladně. Více v rozhovoru.

Reprezentant Vojta Dědek má skvěle nakročeno do letošní sezóny. Zrychlil ve vodě, ale zejména na běhu. Letos jej čeká první sezóna v K23, avšak dodává: „Letošní sezona je pro mě dosti specifická. Omezil jsme na minimum starty v ČR a získal angažmá v týmech v Německu a Francii.“

V Kamenné se sešlo 33 účastníků již druhého ročníku duatlonu, který probíhal v prostorách místního koupaliště, aby bojovali nejen mezi sebou, ale především s nástrahami letošního "nádherného jarního" počasí, které mělo původně nabídnout dešťovou koupel. Během dopoledne se nakonec žádný déšť nekonal a foukal jen velmi silný vítr, který později přitížil účastníkům během cyklistické části.

Filip Ospalý opět poodkryl svůj trénink na sezónu, která se dá nazvat zlomová. Jeho vrchol sezóny je MS série Ironman 70.3 v Clerwateru. Jak vypadá jeho trénink v tomto období?

Požádali jsme hlavního organizátora dlouhého dublonu v Krušných horách Tomáše Langhammera, aby poodkryl, jak závod prožívá on? Co se mu honí před a během závodu?

Petr Bezchleba je novou posilou v redakci nejčtenějšího triatlonového média na českém webu. Každoročně pořádá ORKA triatlon na Velkém Dářku a sport ho provází od dětství. Náplní jeho článků budou reportáže z Vysočiny, kde je triatlon velmi populární.

Luboš Bílek, český trenér působící v Německu, je s výkony svých svěřenců na úvod sezóny velmi spokojen. Těší jej především výkonnost Sebastian Kienleho, kterému prorokuje skvělou budoucnost na delších tratích.

Sedmnáct let, těsně před dospělost, čekala naše Anketa na tuhle chvíli. Než ji dobyla žena.
Vendula Frintová se stala první historickou vítězkou. Za pět let, kdy se vyhlašuje absolutní pořadí. I za dvanáct let před tím, kdy se vybírali v hlavních kategoriích Triatlonista a Žena, takhle nikdo nevynikl.

Jitka Šimáková se v sezóně 2008 nečekaně prosadila do ženské špičky. Loňská sezóna nebyla vydařená a hledala opět radost z triatlonu. V Africe ji našla a s netrpělivostí vyhlíží první závody.
Již tradičním zahájením celostátního seriálu soutěží v triatlonu pro děti je Počernický duatlon, jehož 10. ročník se bude konat v sobotu 15.5.2010 v Horních Počernicích v Xaverovském háji a okolí. Triatlonový oddíl TRI SKI HP tento závod, který se skládá z běhu a cyklistiky, připravuje pro žactvo, mládež i širokou veřejnost.

Jan Kubíček, specialista na X-terru, sedlá pro sezónu nový model značky Specialized s názvem S-WORKS EPIC Carbon MTB. Jaké byly jeho první dojmy a podrobnou fotoreportáž naleznete uvnitř článku.

Arena vyslyšela mé volání a již dva roky je na trhu MP3 přehrávač do vody, se kterým se dá plavat. Vyzkoušeli jsem jej.

Jana Candrová zvítězila v kategorii žen na dlouhém duatlonu v Krušných horách. Po zimním tréninku, kdy nezahálela, si ráda otestovala běžeckou a cyklistickou výkonnost. S testem v podobě vítězství je velmi spokojena

Vítěz Krušnomana Karel Zadák je se svým výkonem spokojen. „Jen kdyby mě nebolely tolik ty nohy,“ dodává den po závodě. Atmosféra a prostředí závodu se mu velice zamlouvaly.

Dvojice závodníků Petr Soukup a Rudolf Cogan poskytla etriatlonu.cz rozhovory, ve kterých se ohlíží za svým výkonem na dlouhém duatlonu. Oba měli zálusk na vítězství, ale bez úspěchu.
AKTUALIZOVÁNOKarel Zadák, specialista na X-terru, již potřetí v řadě ovládl dlouhý duatlon v Krušných horách a prodloužil tak svoji suverenitu. Druhý a třetí v cíli skončila dvojice novopackých závodníků Petr Soukup a Rudolf Cogan. V ženách kralovala Jana Candrová.
Zamyšlení redaktora Lukáše Slatinského
Rád bych touto cestou poděkoval všem za podporu. Upřímně, nečekal jsem to! Ještě jednou díky. V článku se dozvíte, jak k nepříjemnému pádu došlo a co se dělo po incidentu.

Již pár desítek hodin zbývá do startu Classic cupu 2010. Otvírákem se stane dlouhý duatlon v Krušných horách – Krušnoman. „Vše běží podle plánu a na start se můžete hlásit i v den závodu,“ vzkazuje váhavcům pořadatel Tomáš Langhammer.

Ale také juniorská medailistka z ME v duatlonu. Řeč je o Petře Kuříkové, která o víkendu zaznamenala skvělý úspěch v podobě bronzové medaile. Vloni i přes vážné zranění neměla v ČP konkurenci. Její sportovní minulost je velmi zajímavá a pro český triatlon se stává velmi perspektivní závodnicí.

Etriatlon.cz, nejčetnější triatlonový magazín na českém webu, připravil pro čtenáře test dvou značek kompresních podkolenek 2XU a SLS3. Který model vyšel z testu lépe?

Pernštejnské peklo, tak se nazývá jarní kopcovitý duatlon v malebné krajině kolem hradu Pernštejn. Na startu se sešlo početné pole, ale než výkony byla důležitá vřelá atmosféra a rodinný přístup pořadatelů. V závodě triumfoval Lukáš Slatinský před Martinem Věžníkem a Zbyňkem Pospíchalem. (Fotoreportáž uvnitř článku)

Reprezentant K23 Petr Šlajs skrývá ve svém těle potenciál pro velké závody. Na MČR v aquatlonu překvapil druhým místem, avšak jeho výkonnostní pokrok oproti loňsku je nevídaný. Zdaleka netrénuje tolik jako závodníci EKOL týmu. Posuďte sami. Na čas 17:41 (1500m) mu stačí 3x týdně plavecký trénink.

Hanka Kolářová z klubu TTK Slavia VŠ Plzeň skončila minulý víkend na MČR v aquatlonu na druhém místě. Blýskla se skvělým plaveckým časem 18:49. S výkonem však spokojená nebyla, zužovala ji nemoc.
Tak je to za námi !!! MČR, MULTIMAN (2. část), Český pohár a vůbec, jak se to všechno jmenuje :-)!
Prostě, když se sejde dost magorů, a nemaj co dělat :-) !!! Upřímně řečeno to tak místy vypadalo, zejména příprava. Samotná realizace byla O.K. (když to spolupořádám, tak na to nebudu nadávat, né?:-))!

Radka Vodičková má za sebou tréninkové soustředění v Borneu. Jeho průběh si nemůže vynachválit a prostředí ji také přirostlo k srdci. Jak se na Borneu stravovala a další informace se dozvíte v rozhovoru

Venca Francke se snaží bořit mýty o zaběhlých stereotypech. Pro jarní najíždění kilometrů si zvolil Laponsko. Počasí si nemohl vynachválit.Přes den bylo minus deset stupňů a sluníčko. Navíc je plný dojmů a zážitků, o které se velmi rád podělil

Dušan Kyjanka, hlavní organizátor a ředitel závodu Grafiman, se rozhodl pro radikální změnu. Závod, jež je zařazen do seriálu Classic cup, se stěhuje z Litovele do Olomouce. Charakteristické dvě depa zůstávají a běh bude veden centrem Olomouce.

V krátké fotoreportáži vám přibližujeme atmosféru a prostředí kolem jabloneckého plaveckého areálu, které hostilo MČR v aquatlonu. Zamrzí však nízký počet účastníků.

Pořadatelé z Jablonce nad Nisou uspořádali v neděli závod MČR v aquatlonu. Dospělí absolvovali tratě (1,5+10) km, junioři a dorostenci (0,8+5) km. Seniorské mistrovské tituly si odváží František Kubínek a Tamara Stonová.

Filip Ospalý strávil se slovenským Realiz Sport týmem tři týdny na Mallorce. Tréninkově se velmi vydařilo a triatlonu.cz poskytl informace o jeho průběhu.

Lukáš Pazdera se v letních měsících objevuje velmi rád na delších triatlonových tratích. Avšak jeho prioritou je chůze a jeho ambice jsou velmi odvážné, probojovat se na olympiádu do Londýna. Více v rozhovoru.

„Vrátil jsem z Cheonanu, kde se konal korejský mistrovský závod v duatlonu na velmi kopcovitých tratí zejména v běžecké části,“ vzkázal Honza z Jižní Koreje.

Petr Kotland se na podzim loňského roku zúčastnil extrémního triatlonu na Havaji s názvem Ultraman. Za tři dny zvládnou závodnici porci (10-425-84)km. Jak trénuje Petr Kotland a další zajímavosti z jeho přípravy se dozvíte v rozhovoru.

Zdeněk Kabrhel, koordinátor české juniorské a K23 reprezentace, vyhověl naší žádosti o rozhovor a ohlíží se za cyklistickým soustředěním na Mallorce. Velmi jej potěšil přístup závodníků k tréninku.

Tamara Stonová již netrpělivě vyhlíží novou sezónu. Na úvod loňské sezóny zaznamenala skvělé výsledky, avšak vše zhatilo hloupé prochladnutí a s tím související zdravotní problémy. Nyní je vše již v naprostém pořádku a Tamara by nakoukla ráda do reprezentace.

V časopise ACHÁT, jež je měsíčník pro občany města Nové Paky a okolí, vyšel profil Rudlofa Cogana, který v loňském roce čeřil vody v ČP v dlouhém triatlonu. Především šokoval skvělým vítězstvím v Otrokovicích.

Magazín eTriatlon.cz připravil unikátní test plaveckých plavek Jammer Endurance + od firmy Speedo. Redaktor Lukáš Slatinský se stane pokusným "králíkem-plavcem" a bude vás zásobovat postřehy a zkušenostmi, jak dlouho plavky vydrží.
Radek Parnica zaslal s Miami reportáž o závodě MI Triathlon. Na startu se sešla skvělá konkurence Reed, Docherty, Lieto hovoří za vše. Jak se závod vyvíjel, se dozvíte v reportáži.

Lucie Zelenková skončila na 8.místě v prestižním triatlonu v Abu Dhabi (3-200-20). S výkonem není spokojná, i když konkurence byla opravdu prvotřídní. Nyní ji čeká 6 týdnu tréninku a poté Ironman v JARu.

Petr Vabroušek byl pozván na start závodu v Abu Dhabi, jež se uskutečnil na netradičních distancích 3-200-20. V cíli se objevil na 14.místě. Jak hodnotí své výkony v jednotlivých disciplínách se dozvíte v rozhovoru

Minulý týden vyrazila z ČR řada výkonnostních, ale i hobby závodníků na jarní cyklistické soustředění. Řada z nich však byla zaskočena sněhovou nadílkou a nízkými teplotami. Fotoreportáží se ohlížíme za minulým týdnem.

Ve skvělé konkurenci mezi ženami se neztratila česká závodnice Lucie Zelenková. Skončila na 8.místě. Tereza Macel dokončila na 10.místě.

Michal Piloušek učinil velké rozhodnutí. Populární závod Xterra stěhuje z Hluboké do Krkonoš, přesněji do Špindlerova Mlýna. Co se skrývá za tímto rozhodnutím se dozvíte v rozhovoru.

Lucie Zelenková se zúčastní závodu v Abú Dhabí, jež se uskuteční na netradičních distancích 3-200-20. Prozrazuje, že konkurence je vskutku našlapaná, avšak hodlá bojovat o přední příčky.

Australské soustředění Venduly Frintové má za sebou další dějství. Zúčastnila se některých závodů, kde si nevedla vůbec špatně. Avšak první opravdová prověrka ji čeká v polovině dubna na úvodním závodě seriálu MS.

Petr Pasev proslul na etriatlonu.cz svými zimními tréninky na kole. Nedávno se vrátil z Ramsau, kde si vyšvihl pár kopců - samozřejmě na kole. Po návratu jsme Petra vyzpovídali.

V půlce března odjíždí Venca Francke vstříc dobrodružství v Laponsku. O teplotě -20 stupňů Celsia hovoří jako o ideálním počasí pro najíždění jarních kilometrů. Jak se připravuje se dozvíte v rozhovoru.

Aneta Grabmüllerová se nedávno blýskla titulem juniorské mistryně světa v zimním triatlonu. Naplno se věnuje triatlonu a běhu na lyžích, a jak sama prozrazuje, je čím dál tím více náročné skloubit tyto dva sporty.

Dosavadní předseda Technické komise, člen Výkonného výboru a Rady ČSTT a ředitel firmy Sportis, s.r.o., Ing. Michal Slabej, CSc., dnes rezignoval na všechny své funkce v Českém triatlonovém svazu. Pro triatlonovou veřejnost to znamená, že termínovka ČP 2010, tak jak byla navržena v lednu tohoto roku, bude s největší pravděpodobností stažena a změněna.

Petr Vabroušek v rozhovoru prozrazuje, jak vypadá jeho týdenní trénink v tomto období. Obvykle absolvuje kolem 25km plavání, 300-450km na trenažéru a 80-100km běhu, k tomu 2x posilovna. V součtu Petr absolvuje 30 tréninkových hodin.

Po roce opět zavítali do Vimperka do Skiareálu Vodník zimní triatlonisté, aby se utkali o tituly akademických mistrů ČR a také o tituly mistrů Jihočeského kraje.

Kde je výzva – tam nesmí Langhammer chybět, a proto nevynechal druhý ročník nočního maratónu na lyžích v Krušných horách. Závod je vypsán na 12 hodin a své dojmy nám Tomáš ochotně sdělil v rozhovoru.

Lukáš Tomášek, závodník Ekol týmu a zároveň reprezentant K23, se velmi zodpovědně a tvrdě připravuje na další sezónu. Jeho ambice míří opět vysoko a rád by konečně prodal výkonnost z bazénu na volné vodě.

Představení kol HED řady Jet. Jedná se o plášťová kola s vysokým ráfkem.

Týden po mistrovství starého kontinentu se v norském Eidsvollu konalo i mistrovství světové. Světový šampionát je přece jenom větší lákadlo než ME, a tak to bylo znát i na počtu zúčastněných zemí. I naše výprava se rozrostla - o juniorku Anetu Grabmüllerovou.

Reprezentantka Radka Vodičková měla v loňském roce velmi vydařený vstup do sezóny, poté ji zbrzdila únavová zlomenina v chodidle a přišla o ME. Ve velmi obsáhlém rozhovoru se dozvíte, jaké jsou její plány na sezónu v roce 2010.

Již 14. světový šampionát v zimním triatlonu se konal v norském středisku Eidsvoll. V elitní kategorii skončila Šárka Grabmüllerová na 8.místě. Z vítězství se poprvé v historii radovala neevropská závodnice, Američanka Rebecca Dussault. V kategorii mužů byl Pavel Jindra 16., Jan Francke závod nedokončil, vyhrál Švéd Andreas Svanebo. Uvnitř článku naleznete podrobnou fotoreportáž...

Josefa Svobodu alias Pepína netřeba představovat. Jeho zážitky a jejich popis na konkurečních stránkách berou dech a dráždí bránice všem čtenářům. Pepíno přes zimu šéfuje hodinám spinningu a uvnitř článku se dozvíte, jak vypadají?

Tereza Ďurdiaková teprve nedávno naskočila do triatlonového kolotoče, ale její kariéra se zatím vyvíjí velmi slibně. Kdo je tato sympatická závodnice, která učinila životní rozhodnutí – opustit akvabely a zkusit štěstí v triatlonu.

Jan Řehula se o víkendu zúčastnil závodu série IM70.3 v australském Geelongu. V silné konkurenci si nevedl vůbec špatně, avšak závod nedokončil. Přesto je s výkonem nadmíru spokojen. Tělo šlapalo opět skvěle.

Kariéra Michala Kumstáta, brněnského dříče, gradovala v roce 2007, kdy se probojoval na ME ELITE. Další rok se mu nepodařilo navázat na tento úspěch a v loňském roce se vytratit z výsledkových listin. Co bylo příčinou ukončení kariéry se dozvíte v rozhovoru.

První dvě disciplíny zvládl český závodník skvěle. Problémy nastaly až v posledním třetím běžeckém okruhu...

Po jabloneckém triatlonu jsme ještě vyzpovídali Vencu Franckeho. Odpověděl obratem a samozřejmě jak je jeho zvykem veršovaně.

Filip Ospalý vysedá z kolotoče závodů pod hlavičkou ITU a rád bych se zaměřil na bezhákové krátké a střední triatlony. V jeho kariéře to může znamenat zásadní zlom. Pro etriatlon.cz popsal, jak vypadá jeho tréninkový týden v lednu.

Jablonecký zimní triaton: Sobota 23. 1. Je to dobrý, (skoro) všechno je zajištěný, pár lidí je přihlášených (ještě je čas:o)), sněhu tak akorát. Bude to O.K.

Po necelém měsící skončil Jaroslav Hýzl na pozici trenéra Ekol Elite Teamu, kde přebral štafetu po Tomáši Klímovi. Další podrobnosti zjištujeme.

Jan Řehula je zpět mezi profesionály!!! Věří, že i v pokročilém věku může patřit mezi absolutní světovou špičku na středních tratích. 4.místo z podzimního MS v dlouhém triatlonu to jen potvrzuje. Na sezónu je velmi pozitivně naladěn a psychicky silný.

Karel Zadák zaznamenal v roce 2009 řadu skvělých úspěch. I když se specializuje na X-terru, překvapil skvělými výkony na středních tratích. S přípravou začal poněkud později po tříměsíčním volnu, ale věří, že vše dožene.

Pavel Jindra zvítězil těsně před dlouho vedoucím Vencou Franckem. Třetí dojel Honza Kubíček. V ženách kralovala Šárka Grabmüllerová.

Petr Vabroušek absolvoval svého prvního Ironmana v sezóně 2010. S výkonem je spokojen a i nadále zůstává věrný svému modelu. Ladit, závodit, odpočívat. V rozhovoru prozrazuje své plány na úvod sezóny.

Představujeme kola americké značky HED. Firma HED byla založena Stevem Hedem v roce 1985. Jak už to v cyklistice bývá, jednalo se o tzv. „garážovku“. Steve se začal zabývat konstrukcí aerodynamických kol. Postupným získáváním zkušeností jak teoretických tak praktických, ať to již byly zkoušky v aerodynamickém tunelu, nebo zpracování kompozitních materiálů, vybudoval firmu, která dodává svoje kola předním cyklistickým stájím (Astana, Columbia) a nejlepší ženě v dlouhém triatlonu současnosti Chrissie Wellington.

Přemek Švarc nepolevuje ze svých ambic a rád by převzal po Filipu Ospalém titul české triatlonové jedničky. Přípravě dává maximum a jeho trénink, pod vedením Zbyška Zemana, je velmi systematicky propracován.

A je to tu zase… . Už necelých 100 dní chybí do startu 6.ročníku Krušnoman Long Distance Duathlon 2010 a vlastně celé serie Krušnoman Tour 2010 (letošní novinka) a samozřejmě i celého seriálu Classic Cupu 2010.

S rokem 2010 rozširujeme triatlonové zpravodajství o pravidelné informace o v Čechách dostupném triatlonovém vybavení. Jako první zveřejnujeme dvě časovkářská kola a rámové sety značky Pinarello.

Již za méně než 14 dní se uskuteční proslulý Jablonecký zimní triatlon, tedy kombinace běhu, kola a běžek. Vzhledem k tomu, že sněhu je dostatek, máme se opravdu na co těšit J. Zároveň se jedná o 1. závod zařazený do seriálu MULTIMAN 2010.

Když mě týden před plaveckým kempem zase přepadl zánět v uchu, tak jsem se rozhodl, že tomu budu napříště předcházet a začnu používat při plavání špunty do uší a po každém plavání si pečlivě vytřu uši uchošťourem. Hned z kraje mi bylo jasné, že nemá cenu objednávat jen jeden model

Petr Beran si triatlony a vše kolem nich umí dosyta užít. Osobně zná velký počet závodníků, je vždy správně naladěn a triatlon je pro něj především zábava. Letos však přitlačil na pilu, především bazéně.

Šárka Kolbová letos okusila dva závody na tratích ultratriatlonu (7,6-360-84,2)km. Tratě pro ni byly novou výzvou a podle jejich slov zkusila štěstí a ono to vyšlo. V rozhovoru více přibližujeme její osobu a trénink.

Tak jako předcházející dva roky, také letos se chystá na konci ledna v Jablonci nad Nisou zimní triatlon. Přinášíme rozhovor s jeho ředitelem Petrem Janderou.
DOPORUČUJEME Požádali jsem Vendulu Frintovou o objasnění některých nepravd a domněnek, které se objevily v diskuzích v minulém rozhovoru. Vendula nám velmi ochotně odpověděla a čtenářům vše objasňuje.

Lucie Zelenková se natrvalo zabydlela v jihoafrickém Johannesburgu, kde nyní panuje léto. Po roce působené v týmu TBB se rozhodla jít vlastní cestou a ostře závodit začíná již tuto neděli v sérii IM70,3 v JARu.

Zdeněk Kabrhel, koordinátor juniorské a K23 reprezentace, věří, že na vrcholných podnicích cinkne medaile. Největší naděje vkládá do Lukáše Kočaře. Jaké jsou plány s repre výběrem na rok 2010 se dozvíte v rozhovoru.

Zatímco v Česku vrcholí sněhová kalamita,Vendula Fritová si užívá australského sluníčka. V exkluzivním rozhovoru popisuje své tréninkové prostředí a zmiňuje se i o tréninku samotném. Týdně zvládá kolem 35 hodin tréninku.

Luboš Bílek, český úspěšný trenér působící v Německu, ukončil spolupráci se závodnicí světového formátu Ricardou Lisk. Důvod je prostý. Ricarda se přestěhovala za svým partnerem do Španělska a trénování přes e.mail nevidí jako přínosné.

Jaroslav Brynda svádí již řadu let nerovný boj s atopickým ekzémem. Nyní se rozhodl jít velmi trnitou cestou a v rozhovoru přibližuje, o jak komplikovanou léčbu se jedná. Rozhovor vznikal před vánočními svátky.

Vážení příznivci triatlonu, výkonný výbor ČSTT se pro zachování vlastního dobrého jména i triatlonu jako celku u nás i v zahraničí odmítá vyjadřovat k mediálním projevům ředitele závodu ME 2009 v dlouhém triatlonu Romana Jaroše.

Lukáš Slatinský, redaktor serveru etriatlon.cz, vyzpovídal již řadu osobností a závodníků. Nyní přišla řada i na něj samotného! Autorkou rozhovoru je Hanka Dostálová.

Po olympiádě v Pekingu ukončila Lenka Radová překvapivě svoji kariéru. Nyní je podruhé provdaná a čeká miminko. O žádném comebacku nemůže být řeč. Spolupracuje s moderními pětibojaři, ale triatlonu se i nadále věnuje na FTVS

S koncem roku jsme požádali ředitele ME v dlouhém triatlonu v Praze Romana Jaroše, aby s odstupem času zhodnotil závod, jež se uskutečnil začátkem srpna a vyvolal řadu emocí. Naší žádosti vyhověl a můžete se seznámit s jeho pohledem na věc.

Server etriatlon.cz přeje všem svým čtenářům šťastné vykročení do nového roku a řadu sportovních i osobních úspěchů.

V silvestrovské speciální reportáži jsme pro vás připravili test modelu LIBERTA WOMAN 60. Jak už samotný název napovídá, rám je určen převážně pro triatlonové závodnice starších 60 let. Byli jsme mile překvapeni jeho jízdními vlastnostmi.

S koncem roku jsme požádali o rozhovor předsedu ČSTT Václava Bunce. Rok 2010 bude pro chod svazu velmi kritický. Svaz hledá nového marketingového partnera a chybějící peníze od Sazky ohrožují jeho bezproblémový chod.
Na uplynulém MSR v plavání na krátkém bazéně nechyběli ani slovenští triatlonisté. Nejvýraznější z nich, dvacetiletý Richard Varga, proměnil své 4 individuální starty ve 4 vítězství, když ve 2 kraulových startech (400, 800) překonal slovenské seniorské rekordy. Pro nás je ovšem daleko zajímavější čas na 1500m: 15:33!!!

Žijící legenda, cukrouš k pohledání a především člověk s velkým a vřelým srdcem. To je Milda Bayer, který se rozhodl popřát vše nej do nového roku prostřednictvím našeho serveru.

Venca Francke, známý to fenomén českého triatlonu, se chystá na novou misi. V březnu odletí najíždět objemové kilometry do tuhé skandinávské zimy. „Je to experiment alias když jdou všichni doprava - já jdu do leva,“ komentuje své rozhodnutí

Filip Ospalý letos učinil zásadní rozhodnutí. Prioritou budou bezhákové triatlony v USA a pokus kvalifikovat se na MS polovičních ironmanských tratích série IM70.3. Jeho odpovědi jsou plné chuti a odhodlání poprat se s novou výzvou.

45 pozvaných závodníků okusilo extrémní závod na Havaji. Mezi startujícími byl i Čechoameričan Petr Kotland, který se v cíli radoval ze třetího místa. Své zážitky nám sdělil v exkluzivním rozhovoru.

Radka Vodičková se vrátila z prestižního bezhákového Laguna Phuket triatlonu (1,8-55-12). Získala skalpy takových kvalitních závodnic bezdraftingového triatlonu, jako jsou Belinda Granger - třetí z letošní Havaje a mistryně Evropy v dlouhém Virginie Berasategui nebo Terezy Macel.

Při uveřejnění parakotoulu v podaní Karola Džalaje jsme vyzvali čtenáře o zaslání netradičních fotografií. Ozval se na nám brněnský závodník, který si za svůj první triatlonový závod vybral Moraviamana.

Lukáš Kočař, syn legendárního Tomáše Kočara, se zaměřuje pouze a jen na triatlon. Plavecké závody vypouští a přes zimu plánuje začít řádně trénovat běh. V únoru má plánu běhat týdně 100km.

Vládce Krušných hor, hlava duatonem pomazaná, srdečně zdraví čtenáře etriatlonu.cz. Svůj zimní pozdrav vzkazuje i Tomáš Langhammer, se kterým jsem si dal dostaveníčko na místě činu v malém středisku Klíny.

V podvečer druhé advetní neděle jsme obdrželi od Zbyňka Pospíchala, reprezentanta K23, tip na rychlé vánoční cukroví. Posuďte sami.

Oslovili jsem odborníka na výživu Petra Nováka, který sportovcům radí, jak předcházet virovým onemocněním. V rozhovoru přináší řadu praktických rad a informací a háj očkování proti chřipce.
Exkluzivně z Austrálie Vendula Frintová udělala zásadní změnu ve svém tréninku. Odhodlala se odcestovat do Austrálie a v prvotřídních podmínkách strávit zimu. Trénovat bude v mezinárodní skupině pod trenérským vedením. Více se dočtete v rozhovoru.
Nejedná se o fotomontáž, ale o skutečnou fotografii. Na ni je zobrazen slovenský reprezentant Karol Džalaj, který netrefil správný koridor, a tak si za pomocí parakotoulu zkrátil cestu.

Vývoj nezastavíš! Tak by se dala nazvat fotoreportáž, která se ohlíží za materiálním vybavením z blízké minulosti a konfrontuje ji se současnou. Postačí porovnat materiál z OH v Sydney a z Pekingu a názorně zjistíte, jaký pokrok a rychlost je vývoji nových materiálů.

Oslovili jsme našeho nejlepšího závodníka na dlouhých tratích Petra Vabrouška na téma, kam směřuje dlouhý triatlon. Ironmanská špička se rychle rozrůstá, a kdo pomýšlí v dnešní době na vítězství, musí mít všechny disciplíny doslova excelentní.

Tomáš Klíma je s triatlonem spjat již pěknou řádku let. Ve své závodnické kariéře nakoukl do reprezentace, ale ztráta motivace rozhodla o jeho dalším směřování na pozici trenéra. Nyní je na další křižovatce.
Luboš Bílek velmi úspěšně pracuje s německými závodníky. V rozhovoru otevřeně hovoří, o tom jak to chodí v dlouhém triatlonu u našich západních sousedů. Podpora od německého svazu žádná a přitom mají Němci skvělé výsledky. V čem tkví jejich tajemství?

Radka Vodičková se zúčastnila duatlonové série Powerman konané v Malajsii. Sama byla zaskočená snadným vítězstvím, ale o přechodu na delší distance zatím neuvažuje. Více se dočtete v rozhovoru.

Ostřílený matador Jarda Hýzl vyhrál výběrové řízení na pozici šéftrenér Ekol týmu. Od ledna nahradí Tomáše Klímu. S jakou vizí vstupuje do této brněnské mise, se dozvíte v rozhovoru.

Petra Krejčová je poměrně nová tvář v českém dlouhém triatlonu. Letos se blýskla třetím místem na MČR. Na příští sezónu již střádá plány a pilně trénuje. Minulý týden zvládla takřka 20 hodin tréninku.

V krátkém rozhovoru se Martin Pejsar ohlíží za svou uplynulou sezónou. Stále věří, že zlomí plavecké prokletí a prodá naplno svoji natrénovanou výkonnost.

Petr Pasev proslul na etriatlonu.cz svými drsnými tréninkovými metodami. Především zimním tréninkem na kole. Bohužel kvantum práce mu způsobilo, že závodů se nemohl letos zúčastnit.

4.místo na MS v dlouhém triatlonu je pro Jana Řehulu skvělý výsledek, který mu dodal sebevědomí a další chuť do tréninku. Chce být ještě silnější a příští rok má být vrcholem EMBRUMAN. V rozhovoru se dozvíte více.

V tělu Martina Matuly dřímá stále obrovský potenciál. Je si toho vědom, ale realita je krutá a nezbývá než upřednostnit práci před tréninkem. Rád by se ctí rozloučil se svoji profikariérou. Otázkou však zůstává jestli následující rok nebo ten další?

Uspořádat Inferno triatlon v menším měřítku v ČR? Pro některé utopie, pro Tomáše Langhammera další výzva. Propozice jsou již hotové, termín znán a tratě (1,5-35-30MTB-9)km extrémně náročné. Co jiného čekat z dílny Langhammer.
Čtrnáctý světový šampionát Xterra se jel v neděli na havajském ostrově Maui, tedy na tradičním místě v Mecce všech triatlonových disciplín. Plavání v moři, cyklistika na svazích sopky Haleakala a běh částečně v buši a částečně po pláži je to nejtěžší, co v sezóně může Xterra nabídnout. Letos si závod roku nenechalo ujít více než 500 špičkových závodníků.

Michal Pavel se triatlonem hlavně baví, avšak jeho výkonnost je velmi na vysoké úrovni. Pro server etriatlon.cz poskytl dlouhý rozhovor, kde poodhaluje své tréninkové zvyklosti a ohlíží se za nejsilnějším zážitkem ve své kariéře – Inferno triatlonem ve Švýcarsku.

Server etriatlon.cz přinesl před nedávnem informaci, že Jan Řehula se vrací mezi profíky a se závoděním to myslí opět vážně. Na MS v dlouhém triatlonu v australském Petrhu skončil na skvělém 4.místě.

Dnes brzy ráno středoevropského času odlétl Jan Řehula z korejského Seoulu do australského Perthu, kde se o víkendu uskuteční MS v rámci ITU na tratích 3-80-20.
Neustálé zlepšování australských plavců dlouhých tratí nebude zřejmě náhodné. Stojí za ním jak obrovské tréninkové úsilí, tak vědecké poznatky a racionální přístup trenérů. Jedním z vědců zabývajících se touto problematikou je David Pyme, Ph.D, sportovní fyziolog na australském institutu sportů. Následující návrhy nabízí pro maximalizaci výhod, které plynou z vytrvalostního tréninku.

Vendula Frintová se nedávno stala Mistryní světa v duatlonu. Výsledek ji vlil novou chuť do tréninku. Sezónu ještě nezakončila a připravuje se na start na EP v Turecku. Dále prozradila, že příští sezónu chystá velkou změnu v tréninku.

Ladislava Císařovská se zúčastnila Challange série v katalánské Barcelóně. Časem 9:57 a 9.místem dala zapomenout na výpadek na Embrumanovi, kde ji hlava neposlouchala, jak měla. V rozhovoru prozradila, jaká byla příčina.

Mezinárodní plavecká federace FINA zveřejnila seznam schválených plavek a plaveckých kombinéz pro rok 2010. Do seznamu se podařilo probojovat 11 výrobcům. Nejvíce povolených modelů má Speedo 19. U Areny to budou mít ženy s výběrem jednoduší, povolen je jen jeden model.

„Pravděpodobnost dvou nevydařených sezon za sebou je nízká,“ říká Přemek Švarc jeden z možných nástupců Filipa Ospalého. Jeho motivace a chuť do tréninku je mimořádná a nemůže se dočkat konce odpočinkového období. Jeho odpovědi jsou přímé a bez okolků.

Dvojice brněnských závodníků z Ekol týmu, Lukáš Hirt a František Kubínek, se před nedávnem zúčastnili aquatlonu v Monaku. Vedli si znamenitě. Oba obsadili stupně vítězů. Více se dočtete přímo od nich.

Tomáš Langhammer, pořadatel Krušnomana, se zúčastnil italského Elbamana, velice náročného ironmana, který startuje za úplné tmy mezi ohnivým loučemi. Více se dočtete v rozhovoru
Rozhovor exkluzivně pro etriatlon.cz
Filip Ospalý se na závěr, ne příliš povedené sezóny, vydal spravit náladu do USA. Jeden bezhákový triatlon má již za sebou a čeká jej ještě jeden start. V rozhovoru přiznává, že v plánu měl závod série 70.3 v Monaku, avšak na startovku se nevešel.

Jan Řehula poprvé v životě triumfoval v závodě světové triatlonové série Ironman 70.3 v Malajsii. O svém vítězství rozhodl prvotřídním výkonem na kole a veškeré úsilí směřuje k MS na dlouhých tratích v Austrálii, kde bude reprezentovat Českou republiku.
Tipnul by jsi někdo před sezónou, že Mistrem světa v triatlonu se stane Alistair Brownlee, mladíček z Britských ostrovů, který se narodil v roce 1988! V článku se autor s odstupem času ohlíží za jeho sezónou.

Lukáš Kočař, starší ze synů legendárního Tomáše Kočaře, se o víkendu probojoval na Olympijské hry mládeže, jež se uskuteční příští rok v Singapuru. S odpovědí je poznat, jak velkou chuť má na sobě dál makat.

Ekol elite triatlon team bude mít od června 2010 své vlastní tréninkové centrum. V českém triatlonu je to věc zcela nevídaná a zaslouží si patřičnou pozornost. V reportáži naleznete vizualizaci areálu, ale i fotografie z hrubé stavby a další informace

Svět virtuální reality se dostává i do triatlonového prostředí. My tak máme jedinečnou příležitost zpětně sledovat, jak si vedla naše reprezentantka během závodu, ve kterém dosáhla tohoto historického úspěchu.

Lucie Zelenková letos zaznamenala řadu kvalitních výsledků na dlouhých tratích. Kde hledat její zlepšení? Jednoznačně spolupráce s koučem Brettem Suttonem, o kterém Jna řehula prohlásil, že je to nejlepší kouč světa

Jistě jste si všimli na etriatlonu.cz nepřehlédnutelné reklamy na kineziologický taping. V posledních letech se velmi často začal objevovat na atletických mítincích a nyní jej můžete vyzkoušet i vy. Přináším vám své postřehy.

Denisa Vraštilová, dcera několikanásobného Ironmana, letos poprvé okusila střední triatlon a dokonce si troufla i ME v Praze. Zatím má u ní přednost veslování, ale dlouhý triatlon se jí velice zalíbil.
Pokud jste si někdy pohrávali s myšlenkou, naučit se plavecký způsob kraul, plavat lépe a rychleji, čtete dále.
exkluzivně pro etriatlon.cz Jan Řehula, olympijský medailista, se rozhodl věnovat dlouhému triatlonu profesionálně. „Již příští rok bych rád přes léto závodil v Evropě,“ vzkazuje z korejského ostrova Jeju, kde má na starost tamní reprezentaci.
Přijeď si zatrénovat s xterákem Honzou Kubíčkem na prodloužený víkendový běžecký kemp do Svaté Kateřiny.

Tamara Stonová měla na začátku sezóny velice slibný rozjezd a po roce tréninku se usadila v širší ženské špičce v krátkém triatlonu. Poté ji však zbrzdily vážné zdravotní problémy s ploténkou. Nyní se již nemůže dočkat závodů v roce 2010.

Jediný profesionální triatlonový tým v ČR vypisuje konkurs na pozici šéftrenéra týmu. Více informací se dočtete uvnitř článku, přímo od Michala Kočaře

Dobrý den všem. Navrhuji uzavření všech diskuzí. To nemá cenu, moji kamarádi teď budou kydat hnůj na J. Bryndu. A příznivci Jaroslava Bryndy budou plivat na mne. A takhle strávíme další týden. Prohrajeme všichni, já, J. Brynda i triatlon.

Vojta Dědek a Petr Šlajs se o víkendu zúčastnili juniorského MS v Austrálii. Prvně jmenovaný dokončil na 14. pozici a druhý reprezentant na 36. Jejich hodnocení si můžete přečíst v rozhovoru.

Závěrečný závod Classic Cupu se uskutečnil v Příbrami na tratích (10-60-10)km. Zvítězil Karel Zadák a Jana Candrová. O další stupně na pódiu se strhl zajímavý souboj.

Tomáš Martínek patří k plavecké extratřídě mezi triatlonisty. V minulosti se věnoval plavání, ale okouzlil ho dlouhý triatlon. Jaké byly jeho důvody k tomuto zlomovému rozhodnutí a mnohem více se dozvíte v rozhovoru.

O víkendu se na jezeře Karla Hynka Máchy pod taktovkou "Mácháč Brothers Crew" konalo společensko-sportovní klání v podobě Mácháčského pohodáře. Tato událost by se zároveň dala nazvat i jedním z největších společenských setkání triatlonistů a jeho příznivců.

Rudolf Cogan opět exceloval na domácích ironmanských tratích. Po běžecké stíhačce v Otrokovicích předvedl podobný kousek tentokráte na MČR, kde 300m před cílem vybojoval druhou příčku.

Jaroslav Brynda překvapil na mistrovském závodě v Teplicích sám sebe. Se svým třetím místem je nadmíru spokojen a svému soupeři, Rudolfu Cognovi, vysekl poklonu. Více se dočtete v rozhovoru.

Otakar Kučera, ředitel závodu MČR Teplicích, hodnotí organizaci a zmiňuje plány do budoucna. Závodu by rád dodal mezinárodní lesk. Nebere si servítky ani směrem ke svazu a mrzí ho jaká je situace v dlouhém triatlonu.

V sobotu 22.8.2009 jsem se zúčastnil švýcarského triatlonu Inferno. Dle organizátorů jsem byl první Čech, který se v historii závodu zúčastnil. Rozhodl jsem se proto podělit o své mimořádně silné zážitky...

V Teplicích se na ironmanských tratích uskutečnilo MČR. Zvítězil dle předpokladů Vabroušek. Druhý skončil po napínavém souboji Cogan před Bryndou. V ženách triumfovala Loskotová.

Do rubriky foto týdne se dá zařadit fotografie, která vystihla finiš dvou závodníků na závodě swim tour 3000 m. Fotografie vystihuje dokonalý synchronizovaný výběh. Autorem je Pavel Pola.

Vojta Děděk a Petr Šlajs vyrazili na cestu do Austrálie. Oba dva čeká v Gold Coastu juniorský světový šampionát. Prvně jmenovaného jsme požádali o rozhovor. Věří, že v den D bude jeho forma gradovat.

Ladislava Císařovská našla odvahu a postavila se na start EMBRUNMANA, extremně náročného Ironmana. Závod však nedokončila. Hlava odmítla poslušnost a stále hledá příčinu proč? Více se dozvíte v rozhovoru.
Historie se začala psát v září roku 2007 v Olomouci. Od té chvíle organizuje agentura ChrisFromParis tento neuvěřitelný závod Run-Up (běh do schodů) hned v několika městech. Cíl je jednoduchý: vystoupat co nejrychleji do nejvyššího parta vybraných věží.
„My hobíci nemusíme, ale můžeme,“ to jsou slova Josefa Vrábela, který po třetím místě z Otrokovic přidal o víkendu další úspěch do své sbírky. Jeho výkony jsou překvapením sezóny na domácích dlouhých tratích.

Populární seríál Classic cup měl tentokráte zastaveníčko ve Ždáru nad Sázavou. Trať patří mezi ty náročnější a v kombinaci s deštivým počasím neodradila od hojné účasti. V závodě kraloval Petr Vabroušek.

Malá ukázka fotografií z Doksymana, jež se uskutečnil na Máchově jezeře minulý víkend. Odkazy na další fotografie naleznete v krátkých zprávách.

Příležitost promluvit k triatlonovému lidu ze stupňů vítězů jsem lehkomyslně nevyužil a tak se pokusím své dojmy z víkendového triatlonového svátku na břehu Máchova jezera sdělit nyní.

Brněnský Michal Kočar, ředitel Ekol týmu, s odstupem času zhodnotil letošní ročník Ekol Supeprestige triatlonu. Rok se jeho tým připravoval na variantu plavat ve Svratce, avšak povodně nuceně zařídily modifikovat závod na duatlon. V rozhovoru se dozvíte i o výstavbě sportovního areálu.

Nejen triatlonem živ je člověk, i tak se dá nazvat motto závodu s názvem MEGATLON. Pořádá jej Petr Soukup a závod se těší velké oblibě i mezi triatlonovými závodníky. Na startovce byl například Rudolf Cogan a Zbyněk Pospíchal

Tomáš Bednář prožívá jednu ze svých nejhorších sezón. V tréninku se mu nadmíru daří, ale přijde závod a jeho tělo je bez šťávy a dravosti. Jeho posledním letošním startem je MČR v Teplicích

Zbyněk Pospíchal, závodník Ekol týmu, vyrazil na výlet do Londýna. Termín si taktně zvolil tehdy, když se zde konal závod série MS. Zbyněk nebyl stručný, a tak si můžete vychutnat vyčerpávající rozhovor.

Triumfální comeback, tak se dá nazvat návrat Radky Vodičkové po únavové zlomenině zanártní kůstky. Na EP v Karlových Varech slavila vítězství a návrat na průběžně první příčku v celkovém hodnocení EP.

Petr Vabroušek zvítězil na středních tratích okolo Máchova jezera. Druhý skončil Jaroslav Brynda a třetí Venca Francke. V ženách kralovala Kateřina Loubková. Více v podrobné reportáži.

Jan Čelůstka se nebojí konfrontace s těmi nejlepšími závodníky v krátkém triatlonu. Zúčastnil se čtyř závodů nové série MS. Aby se dotáhl na ty nejlepší, čeká jej ještě hodně intenzivní práce. Ale nevzdává to!

Lenka Fanturová skončila na Mistroství Slovenské republiky na prvním místě. Po závodě jsem ji bleskurychle vyzpovídaly, aby se podělila o dojmy z vítězství.

Petr Vabroušek bude ozdobou triatlonového víkendu na Máchově jezeře. Zúčastní se všech avizovaných závodů. Pořadatelé opět slibují nekompromisní boj s hakováním.

Čecho-Kanaďanka Tereza Macel se ohlíží za svým triumfem na závodě v Lake Placid. Změnu an pozici trenéra si nemůže vynachválit a věří si havajskou TOP 1O.

Lenka Fanturová zažívá ve své kariéře jednu z nejlepších sezón. Začátkem července totiž reprezentovala ČR na ME ELITE. Triatlon bere jako velmi vážný koníček, který ji nade vše baví.

Seriál rozhovorů s hobby závodníky pokračuje. Tentokrát jsme oslovili Michala Snášela. Triatlonu se věnuje pár měsíců a svého prvního Ironmana zajel za 10:32. Více se dozvíte z v rozhovoru.

Stanislav Cibulka junior se blýskl druhým místem na sobotním Železňáku, jež se uskutečnil na Lipně. Závod dokončil v čase 10:02:09 a se svým výkonem je nadmíru spokojen. Více v rozhovoru.
aktualizováno Jan Řehula, Lucie Zelenková, Tomáš Bednář, Petr Vabroušek, Rudolf Cogan a Jana Candrová se ohlíží za svými výkony na sobotním evropském šampionátu v dlouhém triatlonu v Praze.
5.září se po 14 letech vrací mistrovský závod železných mužů opět do Teplic. Pamětníci si jistě vzpomínají na rok 1995 a mistrovský závod v okolí teplické Barbory, kde předvedli skvělé výkony především vítěz Pichrt, Zmeškal a Dvořák, ale také na profesionální výkon teplické skupiny Kabát, která po dvakrát doprovázela nadlidské výkony železných kluků svojí energickou rockovou hudbou.

Mistroství republiky a Český pohár v krátkém triatlonu pokračoval v sobotu 1.8. v Mělníku V absolutním pořadí si vítězství odvážejí Filip Ospalý a Vendula Frintová (oba Ekol team Brno) a stávají se už v předstihu před posledními dvěmi závody mistry republiky.

Jana Candrová se minulý víkend zúčastnila závodu série Ironman v Lake Placid. Svou kategorii v age group by vyhrála, avšak dala přednost startu mezi profesionály. Skončila na 11.místě časem 10:32.

V sobotu 25.července přivítalo pořadatele i závodníky 8. ročníku Kunvaldského železného muže hodně zamračené ráno. Teplota vzduchu se pohyboval v příjemných hodnotách nad 20 0C a voda dosáhla na 22 0C.

Filip Ospalý prožívá jednu z nejhorších sezón v kariéře. Na zahraničních startech se mu vůbec nedaří a svá vystoupení považuje za katastrofální. Nyní má v plánu zisk titulu Mistra ČR a nejspíše starty ve francouzské Grand prix.

Jsem už dlouholetý (skoro 3 roky:-))fanoušek sportovních přístrojů firmy Garmin. Vlastním v zásadě 1. použitelný sporttester s GPS, který tato firma vyrobila a to Forerunner 305, o kterém jsem napsal poměrně

V denním tisku nebo v hovorech sportovců se občas objeví názor, že pivo je pro sportovce nejlepší iontový nebo regenerační nápoj. Základem pro zjištění vhodnosti piva pro sportovce je porovnat obsahy nejdůležitějších živin, minerálních látek a vitamínů s doporučeními pro sportovní výživu.

Měl to být comeback sezóny, když bývalý reprezentant Jaroslav Hýzl vyhlásil před sezónou, že se znovu hodlá kvalifikovat na Ironman Havaj. Veškeré úsilí soustředil do jediného dne, avšak po kvalifikačním závodě se happy end nekonal a Jarda nese neúspěch velmi těžce.

Největší triatlonový podnik na Slovensku pořádá Vlado Baron společně Palom Peciarom a další stovkou dobrovolníků. Letos se uskutečnil již 7.ročník. V závodě zvítězil Michal Kulich před Karlem Džalajem a Andrejem Orlickým. V ženách triumfovala Gabriela Loskotová.
Vlado Baron, hlavní organizátor Slovakmana, se ohlíží za letošním ročníkem. Prozradil, že příprava na závod je celoroční záležitost a velice ho potěšily ohlasy zúčastněných i rekordní účast. Závodníkům vzkazuje. „Za rok do videnia v Nitře.“

Ironman je pro mne stále velkou zábavou a rád se opět podívám a třeba i poměřím, jak závodí světová špička. Pokud vše půjde nastolenou cestou, tak bych si rád dal další závod na jiném místě než doposavad (Klagenfurt, Roth) a opět třeba zajel kvalitní výsledek, se kterým bych byl spokojený.

Tak je to tady! Mám to za sebou a protože jsem slíbil, že něco o tom napíšu, tak tady to je.
Rád bych se s Vámi podělil o pár zážitků, které jsem prožil nejenom během závodu, ale i před závodem.
Celé toto bláznovství začalo někdy před osmi lety, kdy jsme se s mým kamarádem Jardou o dlouhém triatlonu bavili a ty vzdálenosti se zdáli být tak hrozné a nedostupné, že jen pomyšlení, byť jen jediné vzdálenosti, se zdál neuvěřitelný.

Přinášíme bleskový rozhovor s Karlem Zadákem. Středního triatlonu se již v letošní sezóně nezúčastní. Absolutní přednost dostává Xterra a starty v zahraničí. O startu na MS na Maui hovoří skepticky. „ Chybí sponzor,“ říká.
To se nám doma tuhle zaplnila skříň s tričkama až po okraj a další nechtěla akceptovat. Nezbývalo nic jiného než se pustit do důkladné probírky. Začal jsem to teda probírat a postupně tahal jedno triko po druhym. Mezi nima byla i fůra triček ze závodů. Některý měly už historickou hodnotu.

Šárka Kolbová se před třemi týdny zúčastnila extrémního závodu s cíkem absolvovat dvojnásobného Ironmana. V cíli se její časomíra zastavila na hodnotě 34:22. „Jde především o překonávání psychologických bariér,“ hodnotí svůj výkon

V sobotu 4. července začal a skončil, jubilejní – třicátý – Triatlon v Přední Hluboké. Omlouvám se, ale nebudu psát o tom, kdo vyhrál, kolik stupňů měla Vltava, bylo-li větrno a tak podobně. O tom mě psát opravdu nebaví. Dovolte mi spíše sociologickou než sportovní sondu do krásné krajiny kolem Nalžovic.

Dušan Kyjanka, organizátor Grafimana, sklidil od závodníků upřímnou pochvalu. Bezproblémový průběh a počet účastníků mu vlily do žil novou krev a již započal s přípravou na další rok. Máte se na co těšit, vzkazuje.

Kateřina Loubková, překvapivá vítězka letošního Krušnomana, holduje především terénnímu triatlonu. Má za sebou bohatou sportovní kariéru, neboť pochází ze sportovní rodiny. Více se dočtete v rozhovoru.

Rád bych začal modifikovanou větou z filmu Samotáři. V Česku začíná nové éra triatlonu. Čím dál tím víc lidí jezdí na čím dál tím víc oblíbený seriál závodů Classic Cup. O víkendu se o tom na vlastní kůži mohl přesvědčit Dušan Kyjanka, organizátor Grafimana.
DOPLNĚNO O FOTOGRAFIE
Litovel – Classic cup zavítal na své třetí pokračování do Litovele a opět se držel nastoleného standartu. 179 startujících a strhující souboj o první příčky. V mužích zvítězil Karel Zadák a v ženách Jana Candrová.

Slunce a modra obloha nad Decinem po zavode. Xterraci-ta prava pohoda a uziti si zavodu do syta,vypukla po Vasem odjezdu-VIP servis,pivo a nadherne pocasi-to vse si uzili ti, co zustali.
Aktualizováno o dojmy Filipa Ospalého ME v holandském Holtenu skončilo dle očekávání bez většího úspěchu. Uvnitř naleznete dojmy českých reprezentantů. Prozatím přinášíme rozhovor s juniorem Vojtěchem Dědkem a Vendulou Frintovou a Filipem Ospalým
Holten (Nizozemsko) 5. července (ČTK) - Mistrovství Evropy v olympijském triatlonu ovládli favorizovaný Španěl Javier Gómez a Švýcarka Nicola Spirigová.

Za tradiční prázdninovou akci na Liberecku lze již považovat i Varnsdorfský Bartys triatlon. Letošní „jubilejní“ 4. ročník bude ovšem poznamenán několika podstatnými změnami. Tou zásadní je – pouze pro rok 2009 – přeměna z triatlonu na duatlon!

Sokolská minulost provázela Stanislav Podzimka do posledních dnů.
Na počátku českého, tehdy ještě československého, triatlonu stáli dva lidé: Ing. Václav Vítovec a Stanislav Podzimek. Zatímco Vítovec s bravurou bohéma překonával překážky, které kladl rozvíjejícímu se triatlonu kde kdo, Stanislav Podzimek hledal pevné základy.