Grafiman: Zadák deklasoval Kristla

12.07.2009 -
DOPLNĚNO O FOTOGRAFIE
Litovel – Classic cup zavítal na své třetí pokračování do Litovele a opět se držel nastoleného standartu. 179 startujících a strhující souboj o první příčky. V mužích zvítězil Karel Zadák a v ženách Jana Candrová.
Dušan Kyjanka, hlavní pořadatel, byl příjemně překvapen kolik závodníků se sjelo na start Grafimana. „Závod pořádám s manželkou, dcerou a při závodě mi pomáhají ochotní kamarádi. Posledních 14 dní je vskutku vyčerpávajících,“ shrnul své pocity.

Grafiman oslavil letos 3.ročník a sám pan Kyjanka přiznává, že závod má malé mouchy. Ovšem při samotném závodě klaplo absolutně vše.

Plavecká část se odehrávala mimo Litovel v zatopeném lomu. Někteří závodníci po česku brblali, že by raději jedno depo. Není to však špatné začínat a rozcvičovat se v krásné přírodě a končit na náměstí s veškerým servisem.

Den před startem pořadatelé jezdili s lodičkou po hladině a lovily chuchvalce řas. „Co bychom pro vás neudělali,“ shrnula veselá paní s tričkem Grafiman 2009.

Kněz závodníkům na startovní čáře požehnal a voda začala vřít. Tři kola a celková délka 1,9 km. Plavání zvládl nejrychleji ukrajinský závodník Anton Blokhin.

Závodník z východu se do poloviny cyklické části držel na čele závodu.  Jeho náskok však smazalo duo Karel Zadák a slovenský profík Filip Kristl. „Jeli jsem podle pravidel. Střídali jsme se zhruba po kilometru. V polovině závodu jsem však za to vzal a rozhodl se Filipovi uniknout,“ sdělil Zadák a dodal s úsměvem: „Neděláš chlapče dobře, je to brzo, říkala mi hlava, ale touha po vítězství byla větší.“

Na dalších místech se pořadí neustále míchalo. Na čtvrté a páté pozici se dlouho držel Kořínek a Glaser. Ty však ve třetím okruhu předjel Slatinský a ke konci cyklistiky byl dostižen dvojicí Vrábel a Cibulka.

Dostihne během dvou běžeckých okruhů Kristl Zadáka? To byla otázka pro všechny přihlížející. Překvapení se však nekonalo a skvěle běžící Zadák nedával Kristlovi žádnou šanci a svůj náskok postupně navyšoval. Brněnský rodák si v cíli mohl vychutnat radost z vítězství. Druhý skončil Filip Kristl a třetí mladý a nadějný závodník Anton Blokhin.

Čtvrtou pozici obsadil Lukáš Slatinský před pátým Cibulkou a šestým Tomášem Kořínkem.

„Na kole jsem pořádně potrénoval a absolvoval sérii delších tréninků kolem 100km. Dnes to bylo při závodě cítit,“ dodal vítěz a specialista na Xterru Karel Zadák.

V ženách se na startu sešla velice kvalitní konkurence a pořadatelé těšilo, že na startovní čáře stálo dokonce 13 žen. Plavání zvládla nejrychleji Gabriela Loskotová před Petrou Krejčovou. Během cyklistiky se na první pozici prodrala “triatlon máma“ Jana Candrová a první pozici si ohlídala až do cíle.

Závod pojala jako prověrku formy před Ironmanem v Lake Placid. Druhá skončila Gabriela Loskotová, která před nedávnem vrátila z USA. Bronz získala Petra Krejčová. Dodejme, že čtvrtá finišovala Denisa Vraštilová, dcera úspěšného Ironmana, která svým výsledkem musela táty velice potěšit.

Po závodě si všichni velice pochutnali na kuřátku a pochvalovali si finišerské tričko, z funkčního materiálu. Pěli ódy na občerstvovačky, výkony soupeřů, rozebírali své výkony a zážitky ze závodu. Dvěma slovy klasika a paráda!!!

plavání se odehráválo v krásném prostředí

na závodníky čekali tři okruhy... na prvním místě Aton Blokhin za ním Filip Kristl

Filip Kristl

Do depa na náměstí přijel první Karel Zadák. Za ním Filip Kristl, který je na fotografii

Ukrajinský závodník měl obyčejné hlíníkové kolo. Výkonnost je především v nohách!!!