Vodičková si otestovala dlouhý duatlon série Powerman

12.11.2009 -
Radka Vodičková se zúčastnila duatlonové série Powerman konané v Malajsii. Sama byla zaskočená snadným vítězstvím, ale o přechodu na delší distance zatím neuvažuje. Více se dočtete v rozhovoru.

Jak se dařilo na Powerman Malaysia?
Utrpěla jsem jedno z nejpřekvapivějších, ale současně jedno z nejjednodušších vítězství. Na startu sice bylo jen jedno velké jméno z bezhákového delšího triatlonu/duatlonu (Rebecca Preston, ale ta se navíc letos vrátila k „normální“ práci na částečný úvazek), na druhou stranu od letního zranění kromě závodů netrénuji v běhu žádnou kvalitu (necháme to raději až na další sezónu) a taky jsem ve startovním poli Elite jediná jela na běžném silničním kole bez dlouhých aerobars, vysokých ráfků nebo disku, aerodynamických lahví a dalších srandiček.
Ale závod se vyvinul tak, že soupeřky postupně ubývaly a druhý běh jsem už  běžela sama. Prostě mi to sedlo, dokonce jsem od pořadatelů dostala bonus za to, že jsem v celkovém pořadí bez rozdílu pohlaví byla sedmá nebo osmá, nevím přesně.

Veřejným tajemstvím jsou tvé špatné vztahy s koordinátorem krátkého triatlonu. Nabízí se otázka, jestli nezvažuješ přechod na delší bezhákové distance?
Nikdy neříkej nikdy, ale na delší triatlony/duatlony asi nemám potřebnou specifickou mentalitu. Upřímně řečeno, i při tomto Powermanu trvajícím jen něco přes tři hodiny jsem se ve srovnání s dynamičtějším krátkým dost nudila. Hlavně na kole, bez jakýchkoliv nástupů, bez chvil jízdy „na šrot“. Nebo druhý běh – stejných 10 závěrečných kilometrů jako u krátkýho, ale proti němu to bylo jen ploužení se mezi občerstvovačkami. A to jsem měla pátý nejlepší čas celkově, tedy i při započítání mužů. Suma sumárum, tři až čtyři hodiny vydržet – pokud možno – v jednom tempu... dokud budu mít nějaké šance v krátkém, tak dlouhé nejsou nic pro mne:-)

Čekají tě ještě nějaké závody nebo už si dáš pauzu?
Ještě tady v Asii využiji pozvání na mistrovství Asie v duatlonu. A vypadá to tak, že se sem vrátím ještě v prosinci, protože trenér/manažer právě vyjednává podmínky startu na jednom závodu „Pro-série“ (asi nechtějí mít příliš společného s ITU :-) ) a vypadá to hodně nadějně... Pak si dám pauzu a budu čekat, jestli mě skolí mexická chřipka a kolik přiberu přes Vánoce...

výsledky naleznete zde


archív


archív
Hodnocení:
Přečteno 802x

Komentáře

kdo je koordinátor krátkého triatlonu? Reagovat
Re: kdo je koordinátor krátkého triatlonu? Reagovat
Re: kdo je koordinátor krátkého triatlonu? Reagovat
Re: Re: kdo je koordinátor krátkého triatlonu? Reagovat
To je zase o ničem Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu