Vabroušek loupe poslední strupy silničního lišeje a míří do Brazílie

25.05.2010 -
Petra Vabrouška jsme vyzpovídali před odletem na závod série IM v Brazílii. O víkendu se zúčastnil středního triatlonu ve Slovensku a s přehledem zvítězil. V Uplynulém týdnu jej však trápil silniční lišej, ale před odletem hlásí, vše je OK.
Jak jsi spokojen se svým nedělním výkonem na středním triatlonu ve slovenském Čunovu (výsledky naleznete zde)?
S výkonem je maximální spokojenost, cítil jsem se dobře ve všech disciplínách. Byl to hodně příjemný závod. Plavání s neoprenovou čepicí a ponožkami bylo celkem v pohodě, uplaval jen Tomáš Bednář. V další skupince jsem se už pohyboval celkem v poklidu. Cyklistika podél Dunaje byla mimořádně rychlá, udržel mě jen Karol Džalaj a vypracovali jsme si do běhu zcela rozhodující náskok. Na běhu už jsem si to v pohodě pohlídal.

Na začátku sezóny je opět tvoje výkonnost standardní nebo v nějaké disciplíně cítíš větší rezervy?
Tradičně se cítím silnější než kdy dřív a to ve všech disciplínách:-)! To ale neznamená, že rezervy by se nedaly najít - hlavně v plavání.

Nedávno jsi měl nepříjemný pád při závodě v Barceloně? Je vše již OK? Jak jsi dopadl?

Na druhém kilometru cyklistiky v úzkých uličkách ve městě jsem ve výjezdu ze zatáčky trefil výmol a neustál to. Odneslo to přední karbonový Zipp a řidítka. Já jen klasický silniční "road rush". Po 20km s drhnoucí přední brzdou jsem přední brzdu úplně odmontoval - přední osma se akorát vešla do vidlice a závod jsem dojel tréninkově (tuším 40.). Po třech dnech pauzy už jsem zase plaval a teď loupu poslední strupy - takže celkem v pohodě... V Bratislavě mě to nijak nebrzdilo.
 
 Kdy odlétáš na víkendový závod série IM do Brazílie? Budeš opět útočit na pódiové umístění?
Odpovídám z letiště (pozn. red.: pondělí podvečer), jsem na cestě. Určitě bych rád obhájil loňské 3. místo, uvidíme, co na to řeknou soupeři…

Budeš i letos usilovat o repre dres a odcestuješ na MS v dlouhém triatlonu pod hlavičkou ITU?
MS v Německu bych se určitě rád zúčastnil. Před pár lety jsem tam skončil 4. při ME v dlouhém triatlonu, takže na tamní těžkou kopcovitou trať mám docela dobré vzpomínky. Letos ale poprvé po 11 letech asi přijdu o účast na ME, protože ve stejném termínu se koná MČR na tratích Ironmana v Otrokovicích. Na Ironmanským mistrovstvích mám dosud také 100% účast (a úspěšnost), takže to bude velmi těžká volba. Sponzoři mě ale radši uvidí v Otrokovicích.

Filip Ospalý se o víkendu postaví na start svého vůbec prvního závodu na středních tratích v rakouském St.Poltenu, jakou mu předpovídáš budoucnost? Budou mu střední tratě sedět?
Jsem o tom přesvědčen, poloviční tratě mají mnohem blíže ke krátkému triatlonu, než k Ironmanu a Filip má za posledních 20 let natrénováno tolik, že má potenciál být skutečnou hvězdou těchto tratí. Po plavání si bude hlídat první balík a v závěru běhu prodá svou skvělou rychlost.

I když Filip Ospalý nemá vyjetou nominaci na listopadovém MS série IM 70.3 v americkém Clearwateru, které označil za svůj letošní vrchol, tipneš si jeho umístění?

Věřím, že při běhu bude hodně vepředu a bude záležet, jak zvládne horké klima, které tam asi bude i v listopadu panovat – s tím míval v minulosti občas problém. Potenciál na top 10 má!


archív

Hodnocení:
Přečteno 808x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka