Tradiční Varnsdorfský Bartys triatlon, respektive duatlon

5.07.2009 -
Za tradiční prázdninovou akci na Liberecku lze již považovat i Varnsdorfský Bartys triatlon. Letošní „jubilejní“ 4. ročník bude ovšem poznamenán několika podstatnými změnami. Tou zásadní je – pouze pro rok 2009 – přeměna z triatlonu na duatlon!

Za tradiční prázdninovou akci na Liberecku lze již považovat i Varnsdorfský Bartys triatlon. Letošní „jubilejní“ 4. ročník bude ovšem poznamenán několika podstatnými změnami. Tou zásadní je – pouze pro rok 2009 – přeměna z triatlonu na duatlon! Příčinou je celoroční rekonstrukce a revitalizace varnsdorfského rybníka Mašíňák a jeho okolí. Pevně věříme, že lehce improvizované podmínky v letošním roce budou „daní“ za mnohem čistší a novotou zavánějící prostředí v letech příštích.


Nic se ovšem nemění na tom, že také duatlon ponese přívlastek mistrovský, i když jen pro kategorie žactva a dorostu. Budou se tedy opět rozdávat medaile pro Mistry Liberecka.


V neděli 19. července vše odstartuje dopolední Dětský závod na zkrácených tratích (2 – 5,5 - 1,7). Od 13h pak do Hlavního závodu vyrazí všichni, kdož jsou již držiteli vlastního občanského průkazu J. Ti budou muset zdolat 5km rovinatého crossového běhu, 16,5km poměrně náročné horské cyklistiky a druhý běh o vzdálenosti 2,2km. Cyklistická trať zůstává stejná až na oblíbený brod, který už po rekonstrukci rybníka není mezi námi. Trať běhu by měla být také zachována.  


„Ponožkovým závodem“, jak se Varnsdorfskému Bartys triatlonu přezdívá, bude i letošní duatlon. Při 4. ročníku budete mít totiž u prezentace na výběr hned ze čtyř barevných provedení luxusních a ověřených ponožek s logem závodu. Nebude chybět ani tradiční moderátor - malevilsko-pekelnický DJ Roura. Samozřejmostí je také pozávodní gulášek, letos nově od Pana kuchaře Zděňka Vítka z Restaurace Galera.

Velkým lákadlem budou opět hodnotné ceny, letos obzvláště vypečené. Na své si přijdou zejména domácí kutilové a zahrádkáři J Pro ty úplně nejrychlejší jsou dokonce připraveny i finanční prémie. Velmi silná konkurence se tradičně sjíždí ve stále prestižnějších štafetách, kde většinou nechybí zvučná jména specialistů na jednotlivé disciplíny. Počasí se také bát nemusíme (to nejhorší právě proběhlo) takže jste srdečně zváni přijet si užít sportovní neděli na varnsdorfské koupaliště k Penzionu Koliba.

Za pořadatelský tým TT Cyklorenova Cvikov se na Vás těší Jan Novota.

www.triatlonvdf.wz.cz

www.cyklorenova.cz

Hodnocení:
Přečteno 393x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu