KINESIOTAPE Temtex na vlastní kůži + video jak se tape na M. gastrocnemius lepí

24.09.2009 -
Jistě jste si všimli na etriatlonu.cz nepřehlédnutelné reklamy na kineziologický taping. V posledních letech se velmi často začal objevovat na atletických mítincích a nyní jej můžete vyzkoušet i vy. Přináším vám své postřehy.

Ke konci sezóny mě začaly zlobit Achillovy šlachy. Kdo si prošel podobným patáliemi, jistě ví, jak nepříjemné je to zranění. Nevyhýbá se ani špičkovým závodníkům. Tomáš Kočař, Martin Krňávek a Jan Vodehal by mohli vyprávět… Problém bylo nutné urychleně řešit, neboť slibně rozjetou sezónu jsem chtěl se ctí dokončit.

Když si doktor MUDr. Robert Válka vyslechl můj problém, šáhl do šuplíku a vytáhl zeleně vyhlížející náplast. Dal se do díla a Achillovy šlachy mi profesionálně zatejpoval. Shodou okolností jsem měl šortky a na tejpy jsem se nemohl vynadívat. Oči na nich mohli nechat i staré babičky v tramvaji, které fakt nechápaly :-)

Tejp vás neomezuje v tréninku, je možno s ním i plavat a při pohybu cítíte, jak zmírňuje v inkriminovaném místě napětí a především bolest. Po důkladném rozcvičení a zahřátí jsem odstartoval vstříc dlouhému duatlonu v Příbrami na tratích 10-60-10. Tejpy zafungovaly prvotřídně. Achillovky se občas ozvaly, ale vše bylo OK. Světe div se, dva dny po závodě bolest zmizela úplně.

Až budete mít podobné potíže, vřele doporučuji tyto zázračné a především slušivé pásky z Jižní Koreje :-) Vykazují i další kladné účinky, vřele doporučuji.

Více se o kineziologických tejpech dočtete zdeV Příbrami jsem bral 3.místo :-)

Trenéři Etriatlon Teamu absolvovali školení  "Terapeutické využití Kinesiotape"
v rámci diskuzního fora vam rádi odpovíme na dotazi, které se této problematiky týkají www.forum.etriatlon.cz (regenerace, rehabilitace)

Hodnocení:
Přečteno 3110x

Komentáře

Temtex-tape Reagovat
doporučuji Reagovat
doktor Reagovat
Seminar Tapingu Reagovat
KURZ TERAPEUTICKÉ VYUŽITÍ KINESIOTAPE TEMTEX Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková