Klasický zimní triatlon

18.01.2010 -
Tak jako předcházející dva roky, také letos se chystá na konci ledna v Jablonci nad Nisou zimní triatlon. Přinášíme rozhovor s jeho ředitelem Petrem Janderou.

Zimní triatlon je přeci jenom  méně obvyklá varianta „-tlonů“. Proč jsi se rozhodl pro jeho pořádání?
Těch důvodů bylo několik. Předně se dost dlouhou řádku let zimní triatlon v Jablonci konal. Pořádal ho neúnavný jablonecký trenér, závodník a organizátor  Pepa Mužíček a jakožto pravověrný plavec do něj zařadil plavání v bazénu, běžky a běh. My jsme se rozhodli na tuto tradici navázat klasickou variantou zimního triatlonu, tedy běh-kolo-běžky a to plynule za sebou, tak jak je to u ostatních „-tlonů“ běžné a jak to pochopitelně při oné bazénové variantě nešlo.

Je ještě nějaký další důvod, proč zimní triatlon v Jablonci pokračuje?
Samozřejmě, tradice je hezká věc, ale sama o sobě nestačí. Tím dalším a velmi pádným důvodem jsou výborné podmínky, které poskytují dva oddíly a to SKI  klub Jablonec a SKP Jablonex. To jsou lyžaři a biatlonisté a po celou zimu pro své tréninky a závody připravují a upravují přírodní i technický sníh na svých tratích. A právě v těchto areálech se Jablonecký zimní triatlon bude opět odehrávat. Byla by velká škoda této možnosti nevyužít.

Jakou účast očekáváš a jaké asi bude výkonnostní složení závodníků?
V těchto dnech mi teprve začínají přicházet přihlášky ale něco se dá odhadnout a něco si jakožto pořadatelé přejeme. Jelikož se bude jednat o Mistrovství ČR, předpokládám, že si sem najdou cestu všichni závodníci, kteří se tomuto mladému odvětví věnují speciálně. Týden poté se koná ME a další týden MS, čili výborná příležitost vyzkoušet si formu. O špičkové závodníky velmi stojíme, dodají závodu „lesk“ a  mediální zájem. Upřímně řečeno, takových je ale dost málo a pořádat závody pro 5 mužů a 3 ženy by nikoho moc nebavilo. Sázíme tedy na to, že se na start postaví také několik desítek nadšenců, kteří si budou chtít něco podobného vyzkoušet třeba poprvé v životě a budou si chtít zpestřit zimu kvalitním „tréninkem“ a neobvyklým zážitkem.

Kolik tedy předpokládáš závodníků na startu ?
V minulých ročnících se jejich počet pohyboval mezi 60ti a 70ti ( pochopitelně převažovali amatéři a začátečníci) a my bychom byli samozřejmě velmi rádi, aby se neustále zvyšoval.

Co mohou účastníci očekávat od závodu ?
Tak v první řadě pochopitelně dřinu!!! Pro ni sem přijedou, bez ní by je to ani nebavilo a my jim ji rádi dodáme:-) !!! Na druhou stranu ale mohu slíbit, že uděláme všechno, co bude v našich silách, aby tratě byly připraveny tak, aby se dalo co nejvíce běžet a ne brodit se sněhem a cyklistika aby byla převážně jízdou na kole a ne jeho tlačením :-). Po zkušenostech z loňska máme připraveno několik variant tratí a rozhodneme se podle aktuální sněhové situace. Jízda na běžkách nám dělá starosti nejmenší. Sněhu je dost a trať bude připravena jako na světovém poháru:-). Podotýkám, že pro skate a pokud to jenom trochu půjde, tak i pro klasiku.

Pro jaké kategorie je závod určen ?
Jako MČR od dorostu výš a jako 3. ročník Jabloneckého ztt i pro mladší a starší žactvo, které pochopitelně pojede výrazně zkrácené tratě. Vše samozřejmě pro zástupce jak silnějšího, tak také krásnějšího pohlaví. Velmi stojíme o co nejpočetnější účast mládeže a také o co nejvíce žen, kdo se má dívat pořád jenom na ty chlapy, že?!?


Kopáček, Krutina, Šimáček

Na co bys ještě případné váhavce nalákal?
Všichni účastníci z kategorií žactva, kteří závod dokončí, dostanou cenu. Totéž platí pro všechny ženy. Pro muže tady máme tu vytouženou dřinu:-) a pro ty nejlepší věcné a finanční ceny a pravděpodobně nominaci na ME a MS (platí i pro juniory). Závodem  budou provázet speaker Kopys a D.J. Kotlas. Po závodě je připravené občerstvení v bufetu. A kdo si bude chtít víkend prodloužit, může se po předchozí rezervaci ubytovat přímo v místě závodu. Takže neváhejte, vezměte ratolest a manželku a přijeďte si udělat nevšední zážitek do Jablonce. Aneb, jak říkal  nedávno jeden do té doby váhající borec: „Ty …., já mu tam asi fakt pojedu, protože to je taková …........., že větší snad už neexistuje:-)!!!!!

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ODKAZY
Propozice
Přečteno 1010x

Komentáře

termín... Reagovat
Férovka Reagovat
Re: Férovka Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková