Duatlon Kamenná 2010

18.05.2010 -
V Kamenné se sešlo 33 účastníků již druhého ročníku duatlonu, který probíhal v prostorách místního koupaliště, aby bojovali nejen mezi sebou, ale především s nástrahami letošního "nádherného jarního" počasí, které mělo původně nabídnout dešťovou koupel. Během dopoledne se nakonec žádný déšť nekonal a foukal jen velmi silný vítr, který později přitížil účastníkům během cyklistické části.

I přes nepřízeň počasí se pořadatelům, v čele s Milanem Procházkou, přihlásilo 26 mužů, 3 ženy a 2 (dvoučlenné štafety).

Start v deset hodin všichni očekávali s obavami jestli se déšť přeci jen nepřižene. Po startu na trať prvního 4,8 km dlouhého běhu se na čele vytvořila početná skupina Klement, Křivánek, Tichý, Procházka, Nedělka, Dokulil, Šťáva, Rymeš, Kučera, Václavek, která se ovšem během prvního ze tří okruhů rozdělila. Do cíle první části závodu doběhla již pouze dvojice Klement a Tichý za nimi s malou 20 vteřinovou ztrátou potom přiběhl osamocený Křivánek.

Tato trojice si začala vytvářet náskok i během cyklistického úseku a jediný kdo jim konkuroval byl jihlavský Nedělka, který skupinu dojel. Společně tato čtveřice dojela až do druhého depa, kvůli silnému větru se žádnému z těchto závodníků nechtělo nastupovat.

V druhém depu si rychlým převlekáním vytvořil drobný náskok Jan Klement (Axiom Orbitt Žďár nad Sázavou) a minimální náskok se mu podařilo udržet až do cíle, druhý doběhl František Tichý, třetí potom Josef Křivánek.

Během závodu žen, které závodily na tratích 3,2 - 18 - 1,6 km, se již od startu dostala dopředu Lucie Vaverová, do prvního depa doběhla s náskokem 20 vteřin na mladičkou Mariku Zahradníčkovou na třetím místě potom běžela Klára Březnová.

Lucka si, ale výbornou cyklistickou částí, kde získala přes 3 minuty na obě pronásledovatelky zajistila klidné proběhnutí závěřečného běžeckého okruhu a s velkým náskokem si doběhla pro vítězství.

Na všechny závodníky po závodě mimo vyhlášení a tomboly, čekal také párek a další občerstvení. Pršet začalo až těsně po vyhlášení posledních cen v tombole, kdy již všichni nasedali do aut a spokojeni a unaveni mířili vstříc dalšímu tréninku a závodům.

Celkové výsledky najdete a informace o dalších akcích ZDE

nervy před startem

33 startujících po startu

na špici Tichý, Klement, Křivánek

celkové pořadí 1. Klement Jan, 2. Tichý František, 3. Křivánek Josef

vítězní Jan Klement (Axiom Orbitt), František Tichý (Veloservis Havlíčkův Brod), Josef Křivánek (TriLamy Brno)

vítězka Lucie Vaverová

Lucie Vaverová (TJ Spartak Třebíč)

Hodnocení:
Přečteno 983x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu