A teď přichází peklo, zněl nápis na silnici...

24.04.2010 -
Pernštejnské peklo, tak se nazývá jarní kopcovitý duatlon v malebné krajině kolem hradu Pernštejn. Na startu se sešlo početné pole, ale než výkony byla důležitá vřelá atmosféra a rodinný přístup pořadatelů. V závodě triumfoval Lukáš Slatinský před Martinem Věžníkem a Zbyňkem Pospíchalem. (Fotoreportáž uvnitř článku)

Pořadatelské duo Martin Špaček a Petr Bezchleba organizují závod pro radost. Letos se již v Bystřici pod Pernštejnem uspořádal čtvrtý ročník. „Vloni nás účast mile zaskočila, čítala stovku závodníků. Letos to bude trošku slabší,“ říkal před startem Špaček. Na startu se nakonec sešla takřka šedesátka účastníků různé výkonnosti.

Úvodní porce šesti běžeckých kilometrů vedla po polních a lesních cestách a byla okořeněná netradiční bahenní vložkou v rozmočené trávě. Tempo v závodě udával od startu Martin Věžník. Sekundovali mu brněnský Zbyněk Pospíchal, Lukáš Slatinský a Jan Klement. Role vodiče se v polovině úvodní disciplíny zhostil Pospíchal a jeho tempo nedokázal akceptovat Jan Klement.

Na kolo nasedalo trio Slatinský, Věžník a Pospíchal společně. Cyklistická trať skýtala řadu technických zátočin, mírně vlněný terén, táhlá klesání a v závěru 7 km výživné stoupání. Pod kopec dojelo zmiňované trio společně. Premiérové účastníky jistě překvapil nápis na silnici: A teď přichází peklo... Věžník začal ztrácet v úvodu stoupání a během dvou kilometrů se Slatinský odpoutal od Pospíchala a rozhodl se k sólové jízdě.

Do depa přijel osamocen a na druhý běh vybíhal se značným náskokem, před Věžníkem a Pospíchalem, jež dojeli do depa bok po boku.

Specifikem duatlonu v Bystřici, je fakt, že druhý běh nekopíruje úvodní. Navíc závod končí výživným výběhem do sjezdovky. Žádné traverzovité stoupání, ale nejprve dolů a poté přímo nahoru. Jako první se na vrcholu sjezdovky objevil Lukáš Slatinský s minutovým náskokem před Martinem Věžníkem, který udolal Zbyňka Pospíchala až v posledních stovkách metrů.

Čtvrtý doběhl Jan Klement a pátý Jan Křenek.

V kategorii žen soutěžilo pět závodnic. Za tvrdou dřinu byla odměněna vítězstvím Magda Krejčová před druhou Zdeňkou Komárovou a třetí Zuzanou Vančíkovou.

Bohatá tombola, prvotřídní guláš, opalující jarní paprsky a úsměv na rtech všech zúčastněných, takový byl závěr Pernštejnského pekla.

Výsledky naleznete zde


start závodu


Martin Věžník na špici závodu


Legendární Milda Bayer je všude, příští víkend odléta na Lanzarote poprat se o havajský slot.
Bude to mít však nesmírně obtížné


Zbyněk Pospíchal na čele závodu
Vladimír Pospíchal, dříve prvotřídní reprezentant, si dokáže nyní závody naplno užívat.
Času na trénink má však minimálně...


v depu


Lukáš Slatinský a jeho závěr sólové jízdy


Výživné stoupání do cíle


V cíli si každý odechl


První tři muži


Nejlepší ženy, povšimněte si nápisu na tričku pořadatele Martina Špačka :-)
Hodnocení:
Přečteno 1209x

Komentáře

Dopingování před závodem Reagovat
Re: Dopingování před závodem Reagovat
Pořadí v cíli Reagovat
Gratulace Reagovat
gratulace Reagovat
To jsou veci Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.2.23Mám radost, ale ambice směřovaly k nejvyššímu stupínku, říká Pavel Wohl
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo