Zadák a Candrová zvítězili na dlouhém duatlonu v Příbrami

13.09.2009 -
Závěrečný závod Classic Cupu se uskutečnil v Příbrami na tratích (10-60-10)km. Zvítězil Karel Zadák a Jana Candrová. O další stupně na pódiu se strhl zajímavý souboj.

Organizátor Petr Švarc po loňské premiéře, kdy na startu byla hrstka závodníků, vyjadřoval spokojenost nad počtem zúčastněných. Na startu bylo 7 žen a 67 mužů. Jak je závod zorganizován se přesvědčil na vlastní kůži. Od 6 hodin ráno s dalšími kamarády finišoval s přípravou závodu. 30 minut před startem se převlékl do závodního dresu, učinil rozpravu a pak rovnou na startovní čáru. Obdivuhodný výkon!!!

Na největším favoritovi závodu, Karlu Zadákovi, byla patrná značná únava. „Dnešní závod jdu z plného tréninku. Poslední volno jsem měl před týdnem v sobotu. Včera jsem byl hodinku ve vodě a přidal jsem 90 minut kolo,“ dodal. V týdnu absolvoval i řadu kvalitních běžeckých tréninků. „Na dráze jsem odtrénoval 5 x 2 km, tempo 3:15, další trénink (4-3-2-1) km a 8 x 1km,“ říkal spokojeně.

Po startovním výstřelu udávalo na špici tempo duo Minařík a Zadák. Zdá se vám jméno Petr Minařík povědomé? Ano, jedná se o závodníka, který v nedávné minulosti reprezentoval ČR a patřil k absolutní duatlonové špičce v ČR. Ovšem to měl krátký duatlon ještě svůj vlastní pohár a neprožíval klinickou smrt, jako v tomto období, ale zpět k závodu.

Za vedoucí dvojicí běžel osamoceně neznámý a talentovaný závodník Věžník Martin z Brna a za ním kompaktní skupinka ve složení Švarc, Slatinský, Dražan, Tůma. Minařík možná trochu zbytečně plýtval silami a párkrát Zádákovi nastoupil a dokázal se od něj odpoutat. Na kolo nasedal jako první.

Ovšem po úvodních kilometrech se kolem něj doslova prohnal Zadák, který i tak nejel naplno. Minaříkovi nesedí bezhákové závody a začal se pozvolna propadat. Po dvaceti kilometrech se na druhém místě usadil Slatinský následován Věžníkem a Dražanem. Slatinský se stále pohyboval na druhé pozici, ale na 50km se před něj dostal Věžník a na běh vybíhal s 25 sekundovým náskokem.

O vítězství Zadáka nebylo pochyb, kontroloval si vítězství a v poklidném tempu dokončil závod. Jako druhý skončil překvapivě Martin Věžník, kterého na úvodních kilometrech dotahoval Slatinský, ale v závěrečných kilometrech mu již na atak chyběly síly a musel se spokojit se třetím místem. Petr Minařík skvělým běžeckým výkonem smazal hrozivou ztrátu z kola a propracoval se na 4. pozici. Za ním skončili Dražan, Krejčí, Král, Martínek, Polan a Top10 doplnil Tůma.

Vítězný Zadák byl spokojen. „Závod jsem chtěl jít na půl plynu a naštěstí to stačilo na vítězství. Nyní dva dny pohov, pak mě čeká úterý a středa trénink a o víkendu závěrečný závod evropského poháru v Xteře ve Francii,“ komentoval své další plány. V celkovém hodnocení již nemůže vyhrát, ale druhé místo by mu již nemělo uniknout. Je obdivuhodné za jakých podmínkách se dokázal prodrat do evropské elity.

V ženách byla situace po prvním běhu následující. 1.Krejčová, 2.Procházková, 3.Candrová a 4. Vykoukalová. Na kole Jana Candrová prokázala své ironmanské kvality a své soupeřky doslova deklasovala. Druhý běh byl pro ni jen formální záležitostí a zkušeně zvítězila. Druhá skončila Simona Vykoukalová a třetí Milena Procházková. Nepopulární 4.příčku obsadila Petra Krejčová, která však měla v nohách mistrovský závod v dlouhém triatlonu z minulého týdne.

Po závodě se uskutečnila bohatá tombola. Kdo odjel může litovat. Neboť první místo v podobě neoprenu, dlouho nemohlo najít svého majitele. Štěstěna se nakonec přiklonila na Lukáše Polana.

Sympatické bylo vyhlášení kategorií i celkové pořadí v Classic Cupu. V mužích triumfoval Karel Zadák. Jako druhý skončil Lukáš Slatinský a třetí Josef Vrábel. V ženách zvítězila Jana Candrová alias triatlonová máma, druhá skončila Petra Krejčová a třetí Pavlína Šromotová.


Classic Cup Příbram:
(10-60-10)km
výsledky
Muži:
1. Karel Zadák 2:52:57
2. Martin Věžník 2:56:15
3. Lukáš Slatinský 2:57:29

Ženy:
1. Jana Candrová 3:19:10
2. Simona Vykoukalová 3:24:03
3. Milena Procházková 3:27:42


pohoda na startustart


Po úvodním kilometru. 1.Zadák, 2.Minařík, 3.Krejčí, 4.Vežník


tempo druhé skupinky udával hlavní organizátor závodu Petr Švarc


Jana Candrová a Simona Vykoukalová

Zázemí závodu


Po kole byl první Zadák


druhý muž v depu Věžník


a třetí Slatinský


Tomáš Martínek a Jindřich Král


Karel Zadák, vítěz závodu a celého seriálu závodu Classic Cupu


Druhý překvapivě, ale zcela zaslouženě Martin Věžník


Reportáž přímo z trati pro vás připravil Lukáš Slatinský


momentka z cílestupně vítězů žen


první tři muži


Jirka Chaloupka a organizátor duatlonu Petr Švarc
Hodnocení:
Přečteno 1383x

Komentáře

škoda, že zase až za rok Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.2.23Mám radost, ale ambice směřovaly k nejvyššímu stupínku, říká Pavel Wohl
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo