Vymazlený speciál jedné babičky

30.12.2009 -
V silvestrovské speciální reportáži jsme pro vás připravili test modelu LIBERTA WOMAN 60. Jak už samotný název napovídá, rám je určen převážně pro triatlonové závodnice starších 60 let. Byli jsme mile překvapeni jeho jízdními vlastnostmi.
Na geometrii rámu se podíleli přední světoví konstruktéři z bývalého východního bloku a jedná se o revoluční technologii. Rám je svařen za přítomnosti běžné atmosféry a sváry jsou tak precizní, že by bylo zbytečné je začišťovat. Zatímco jiní výrobci se snaží na materiálu ušetřit co jen to jde Liberta u tohoto modelu razila opačnou filozofii.

Nemohli jsme odolat pokušení otestovat tento netradiční závodní model. První kilometry, které jsme na Libertě absolvovali, byly poznamenány hledáním ideálního nastavení. Pneumatika předního kola nedržela v náklonech ideální stopu a v řidítkách se objevovaly doposud nepoznané vibrace. Ovšem když si kolega vypomohl v náklonech nohou, ovladatelnost se výrazně zlepšila. Teď jsme si teprve mohli  jízdu vychutnat!!!

Libertě svědčí silová jízda. Hlavu zaklonit mezi řidítka a dupat a dupat. S neustále zařazenou “velkou pilou“ letíte kupředu jako střela. Podíl na tom má jak tuhý rám a kliky, tak i kola s výpletem navrženy tak, aby se zlepšila jejich boční tuhost. Reakce na každé šlápnutí je velmi rychlá. Mrzelo nás, že v kopcích ztrácí Liberta svoji lehkost a musíte pokaždé ze sedla.

Rázy z nerovnosti českých silnic pohlcuje geniálně řešené sedlo. Je plastové a skvěle tvarované, navíc je zde použito unikátní a patentované odpružení, které ocení specifikum dámského zadečku zejména při jízdě po kočičích hlavách.

Překvapila nás možnost výrobce, že kolo nabízí ve třech osazení. Shimano Ultegra, Campagnolo Chorus a Liberta normal. Zvolili jsme poslední model v kombinaci s jediným ultratežkým převodem.

Liberta vydržela drsné zacházení a v těžkých podmínkách se chovala vždy na výbornou.

Dojem z kola hodnotíme jako dobrý. Jako první pokus firmy udělat závodní model to vůbec není špatné. Je jen na škodu, že dalších závodních modelů se od značky Liberta jen tak asi nedočkáme. Na triatlonové závody, zejména supersprinty, vřele tento model dopručujeme!!!

Hezký Silvetstr a šťatný nový rok :-)


LIBERTA WOMAN 60 si zachovává sportovní ráz
 

ZADNÍ NOSIČ - příjemný doplněk pro Ironmany


Světlo + dynamo je praktický doplňek. Dokáže zpříjemnit večerní tréninky
 

Plastové a skvěle tvarované sedlo s patentovaných odpružením
 

Anything is possible...
 

Libertě by více slušila karbonová vidlice
 

Brzdy přinášejí radost pro oči, ruce a nohy.  Dají se charakterizovat slovem velmi jedovaté.
 

Materiál, ze kterého je vyroben rám testovaného modelu, nese nicříkající označení OCEL 7005

 

Hodnocení:
Přečteno 3669x

Komentáře

zly clanok Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková