A tak se zrodil Classic cup…

13.07.2009 -
Rád bych začal modifikovanou větou z filmu Samotáři. V Česku začíná nové éra triatlonu. Čím dál tím víc lidí jezdí na čím dál tím víc oblíbený seriál závodů Classic Cup. O víkendu se o tom na vlastní kůži mohl přesvědčit Dušan Kyjanka, organizátor Grafimana.
V diskuzích se již objevil ten nečekaný nárůst závodníků oproti předchozímu roku. Čemu za něj organizátoři Grafimana vděčí? Především zařazením do seriálu Classic Cup.

Dušan Kyjanka neváhal svůj volný čas věnovat přípravě závodu. Rodina ho v tomto šílenství srdnatě podporovala, dokonce mu s organizací pomáhala. Zásluhou jim je pouhopouhá pochvala od závodníků. „Chtěl jsem pozvednout město Litovel a uspořádat něco velkého. Ale přiznávám, že s takovou účastí jsem nikdy nepočítal a nevěřil, že co do počtu startujících budu konkurovat CZECHMANOVI,“ prozradil.

„Rád bych, aby jste si odvezli hlavně vzpomínky ne honosné poháry,“ to byla slova, kterými zakončil Grafimana 2009. Když se člověk rozhlédl po závodě a soustředil se na závodníky, STALO SE TAK.

„Velice mě těší přízeň závodníků o Classic cup. Nečekali jsme to,“ dodává patron seriálu Jirka Chaloupka.

Classic cup si našel cestu k obyčejným závodníkům, kteří si jedou závod především užít. Myšlenka vznikla na podzim roku 2008, kdy se sešlo pár moudrých hlav a rozhodly se, že budou pokračovat v podobném duchu jako byl TriExpert Cup a vytvoří něco opravdu prospěšného.

Je to o to víc obdivuhodné, že na tom malém českém triatlonovém rybníčku, kde se již udála pěkná řádka naschválů, kopanců a intrik, se někdo rozhodl učinit něco pro závodníky a ne pro svůj prospěch!!!!!

Ty nejviditelnější hlavy nesly jména Tomáš „Czechman“ Petr, Tomáš Langhammer alias sadomachista z Krušných hor a Jiří „železňák“ Chaloupka. A zrodil se tak Classic cup.


Dušan Kyjanka


Grafiman 2009


Mělice 2009


Krušnoman 2009
Hodnocení:
Přečteno 867x

Komentáře

To težko Reagovat
Re: To težko Reagovat
To sedí.. Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.1.21VITAR sport posiluje: k Enervitu přibral i Royal Bay
18.12.20Příští rok si vyzkouším, jak chutná Ironman, říká král triatlonu
14.12.20Koruna pro Krále triatlonu má nového majitele. Triatlonistou sezony je Lukáš Kočař!
13.12.20Co najdete, když otevřete šatník sportovkyně? Kultovní značky, které musíte mít!
11.12.20V téhle divné době mi chybí parta závoďáků, říká Michal Piloušek
9.12.20Český triatlon vstoupí do roku 2021 s novou tváří
2.12.20Naše šance pro účast na OH v Tokiu vede přes štafety, říká kouč repre Lukáš Vrobel
29.11.20Zuzana Bartasová: Soutěživá jsem hodně, nikdy jsem nedokázala jít na závod s tím, že si ho jdu jen užít
20.11.20Pestrost je ideální koření motivace, říká Jan Šneberger
19.11.20Ironman dream