A tak se zrodil Classic cup…

13.07.2009 -
Rád bych začal modifikovanou větou z filmu Samotáři. V Česku začíná nové éra triatlonu. Čím dál tím víc lidí jezdí na čím dál tím víc oblíbený seriál závodů Classic Cup. O víkendu se o tom na vlastní kůži mohl přesvědčit Dušan Kyjanka, organizátor Grafimana.
V diskuzích se již objevil ten nečekaný nárůst závodníků oproti předchozímu roku. Čemu za něj organizátoři Grafimana vděčí? Především zařazením do seriálu Classic Cup.

Dušan Kyjanka neváhal svůj volný čas věnovat přípravě závodu. Rodina ho v tomto šílenství srdnatě podporovala, dokonce mu s organizací pomáhala. Zásluhou jim je pouhopouhá pochvala od závodníků. „Chtěl jsem pozvednout město Litovel a uspořádat něco velkého. Ale přiznávám, že s takovou účastí jsem nikdy nepočítal a nevěřil, že co do počtu startujících budu konkurovat CZECHMANOVI,“ prozradil.

„Rád bych, aby jste si odvezli hlavně vzpomínky ne honosné poháry,“ to byla slova, kterými zakončil Grafimana 2009. Když se člověk rozhlédl po závodě a soustředil se na závodníky, STALO SE TAK.

„Velice mě těší přízeň závodníků o Classic cup. Nečekali jsme to,“ dodává patron seriálu Jirka Chaloupka.

Classic cup si našel cestu k obyčejným závodníkům, kteří si jedou závod především užít. Myšlenka vznikla na podzim roku 2008, kdy se sešlo pár moudrých hlav a rozhodly se, že budou pokračovat v podobném duchu jako byl TriExpert Cup a vytvoří něco opravdu prospěšného.

Je to o to víc obdivuhodné, že na tom malém českém triatlonovém rybníčku, kde se již udála pěkná řádka naschválů, kopanců a intrik, se někdo rozhodl učinit něco pro závodníky a ne pro svůj prospěch!!!!!

Ty nejviditelnější hlavy nesly jména Tomáš „Czechman“ Petr, Tomáš Langhammer alias sadomachista z Krušných hor a Jiří „železňák“ Chaloupka. A zrodil se tak Classic cup.


Dušan Kyjanka


Grafiman 2009


Mělice 2009


Krušnoman 2009
Hodnocení:
Přečteno 931x

Komentáře

To težko Reagovat
Re: To težko Reagovat
To sedí.. Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně