Odváží se Lance Armstrong pokořit Ironman Havaj?

18.09.2008 -
FEJETON
Tak nám zabili Ferdinanda ehmmm tedy, Lance Armstrong se nám vrací do světa cyklistického profipelotonu hlásaly novinové titulky minulý týden.
Zprvu to vypadalo jako pořádná novinářská kachna, ale o den později se ukázalo, že Lance Armstrong to myslí s návratem smrtelně vážně. Sice zbývá vyřešit řadu otázek, mezi tu největší patří zda se Lance objeví v barvách stáje Astany, kde působí jeho dlouholetý kouč Carmichael, ale zdá se že své rozhodnutí s návratem si jen tak nerozmyslí.

Osobně mě tato zpráva nepotěšila a důvod? Nepatřím do skupiny AntiArmstrongů, ale dlouho předlouho jsem koketoval s myšlenkou, že by se mohl pokusit o zdolání nejslavnějšího triatlonu na zeměkouli – Ironmana na Havaji.

Vedly mě k tomu následující indicie. Když Lance začínal se sportem, věnoval se velmi úspěšně triatlonu, jeho cyklistickou výkonnost ať již v kopcích nebo na časovkářském speciálu netřeba připomínat. A když ohlásil odchod z cyklistiky vedl si obstojně na maratónech v New Yorku a letos v Bostonu. Ve všech třech případech pokořil hranici tří hodin.

Skvěle to do sebe zapadá, jenže ouha. Lance se rozhodl jinak. Tak jak to nikdo nečekal :-) Nejspíš ho ponocování a skotačení s hollywoodskými celebritami začalo nudit...

Bezpochyby to je pro světovou cyklistiku, kterou neustále trápí dopingové aféry a s tím související odchody sponzorů, skvělá příležitost k zacelení ran. 

Naděje umírá poslední a třeba se však Armstronga na Havaji jednou dočkáme. Bezpochyby by to byla výborná reklama pro tento silně návykový a nejkrásnější sport.

ALOHA!!!  Lance Armstrong v plné parádě při časovce


Snad nejslavnější cyklitický dres  - U.S.Postal


Při tréninku na maratón v americkém Austinu


Světová triatlonová média si velmi všímají špičkového cyklisty z let 1992 až 2002 Francouze Laurenta Jalabert, který se dal na sklonku 40-let na Ironmana. Kdo ví, třeba se stane inspirací i pro Armstronga...

Hodnocení:
Přečteno 1388x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.1.21VITAR sport posiluje: k Enervitu přibral i Royal Bay
18.12.20Příští rok si vyzkouším, jak chutná Ironman, říká král triatlonu
14.12.20Koruna pro Krále triatlonu má nového majitele. Triatlonistou sezony je Lukáš Kočař!
13.12.20Co najdete, když otevřete šatník sportovkyně? Kultovní značky, které musíte mít!
11.12.20V téhle divné době mi chybí parta závoďáků, říká Michal Piloušek
9.12.20Český triatlon vstoupí do roku 2021 s novou tváří
2.12.20Naše šance pro účast na OH v Tokiu vede přes štafety, říká kouč repre Lukáš Vrobel
29.11.20Zuzana Bartasová: Soutěživá jsem hodně, nikdy jsem nedokázala jít na závod s tím, že si ho jdu jen užít
20.11.20Pestrost je ideální koření motivace, říká Jan Šneberger
19.11.20Ironman dream