Úvod letošní xterry je tu

16.05.2008 -
V sobotu 24. května startuje v Praze první závod letošního Saucony českého poháru v terénním triatlonu a tím se rozjede i celá sezóna XTERRY v Čechách. Kolotoč sedmi akcí bude probíhat až do konce srpna, navíc jej doplňuje 6 závodů XTERRA Challenge Tour, která začala už v dubnu na Hluboké.
První závod se pojede v okolí O2 žlutých lázní, které poskytnou závodu stejně jako minulý rok dokonalé zázemí. Kromě hlavního pohárového závodu bude na pořadu i krátký triatlon pro příchozí a mistrovství ČR všech zdravotníků pod záštitou prof.Mudr. Jana Pirka DrSc ředitele kardiocentra IKEM. V rámci hlavního závodu se pojede ještě šampionát akademiků, tedy mistrovství pro všechny studenty vysokých škol.

Tratě jsou připravené ve dvou délkách. Úvodní plavání měří 500 nebo 200 metrů, na horském kole se pojede 20 nebo 8 km a běh na Veslařském ostrově měří 5 nebo 2 km. Pro děti bude připraven ještě krátký běžecko cyklistický závod. Prezentace na závod bude probíhat už od 8 hodin a startuje se v 10:00. Pro vítěze jsou připravené pěkné ceny v podobě pohárů, dárků od Rakije a dalších partnerů, elitní kategorie si rozdělí 15 000 korun.

Další závody pak pokračují na místech, kde má XTERRA tradici, ale i v úplně nových lokalitách. Pojede se v Praze Hostivaři, koncem června na Hluboké, kde je letos opět závod Evropského a světového poháru, v Děčíně, Ostrově nad Ohří, Plzni a Hradci Králové. Další informace o všech závodech najdete na www.xterra.cz.


Hodnocení:
Přečteno 398x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.3.23Ideme si tak trochu vlastnou cestou. Říká trenér a otec v jedné osobě Jozef Vrábel
27.3.23Tereza Zimovjanová vstoupila do nové sezony 39.místem ve Světovém poháru na Novém Zélandu
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer