Řehula byl druhý na australském šampionátu

16.03.2011 -
Hluboká nad Vltavou, 14.3. 2011 / Český triatlet Jan Řehula i ve svých 37 letech řádí na světových tratích jako za mlada. Tuto neděli vybojoval na australském šampionátu v dlouhém triatlonu v Jervis Bay výborné druhé místo.

Už před měsícem ukázal Řehula v jiném australském závodě ve Falls Creek, že se s ním bude muset opět počítat. Tenkrát ho na náročném horském závodě těsně porazil jen duatlonový exmistr světa Leon Griffin. V neděli v kouzelném prostředí zátoky ve tvaru obří podkovy asi 200 km od Sydney měl však konkurenci ještě mnohem větší, téměř dvojnásobnou.

 I přes brzký ranní start byla teplota vody v zátoce už přes 22°C, to zabraňovala použití neoprénů. „Před závodem bylo mým cílem doplavat s co nejmenší ztrátou na čelo závodu, ale ve slané vodě Jervis Bay jsem se cítil dobře a to i přes několik nárazů do útesů v úvodních 50 metrech.“ Popisoval Řehula start 2 km dlouhého plavání. Později se dokázal propracovat více dopředu a ve druhé polovině celé plavecké pole vedl.

 Do depa po plavání vbíhal Řehula společně s hvězdným Ironmanem Petem Jacobsem a s dalšími čtyřmi nejlepšími vytvořili vedoucí skupinku pro 83 km dlouhou cyklistickou část. „Prvních 10 km jsem se snažil ujet ostatním, ale neměl jsem štěstí a do úniku jsem se nedostal.“ Uniknout dokázal jen Adam Holborow, ale na 60. kilometru ho balík polapil a do depa dojížděl jako první Řehula. Po závodě pak Řehula musel poděkovat triatlonové legendě Jasonu Shortisovi, který mu půjčil tajnou zbraň 85mm vysoké ráfky Rolf Prima výborné pro výslednou průměrnou rychlost 41 km/h.

 Velmi rychlou práci v depu a svižný začátek 20 km dlouhého běhu Řehula nezachytil a vybíhal na 4. místě následovaný Petem Jacobsem. Po několika kilometrech se ale oba propracovali do čela a Jacobs ukázal všem, proč v roce 2010 zaznamenal nejrychlejší běh na havajském Ironmanu. V Jervis Bay byl rychlejší o 4 minuty, než Řehula na druhém místě a Matthew Pellow na třetím.

 „Jsem více než šťastný z tohoto výsledku ve 29°C teplém dni. Byl to skvělý dárek pro moji milovanou manželku Marcelu k jejím dnešním narozeninám.“ Radoval se Řehula z času 3:43:01. Závodník má radost také z přestupu do českého týmu HISPORT Elite, který mu zajistil kvalitní zázemí. Profesionální podmínky zajišťuje také cyklistická značka Cannondale, výrobci sportovního oblečení K-Swiss a Canard, Rolf Prima Wheels a kompresní podkolenky Compressport. Dalším závodem bude pro Řehulu dlouhý triatlon v Thajsku na ostrově Samui na konci dubna.

 Text: Petr Mach / www.rehula.net 

Foto: Delly Carr

Hodnocení:
Přečteno 1155x

Komentáře

bobr Reagovat
Neni to tak špatný...:) Reagovat
Re: Neni to tak špatný...:) Reagovat
Špičkový závod Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.3.23Ideme si tak trochu vlastnou cestou. Říká trenér a otec v jedné osobě Jozef Vrábel
27.3.23Tereza Zimovjanová vstoupila do nové sezony 39.místem ve Světovém poháru na Novém Zélandu
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer