Xterra v Praze bude mit opět silnou konkurenci

10.06.2008 -
Druhý závod ze Saucony českého poháru v terénním triatlonu startuje už v sobotu 14. června na pláži u Hostivařské přehrady. Xterra se v Hostivaři zabydlela, pojede se tu už popáté a také letos pořadatelé připravili dostatečně náročnou trať i zábavnou zkrácenou variantu pro začátečníky a pro závod štafet.
Úvodních 900 metrů plavání, nebo 200 na kratší trati se poplave v přehradě, kde je už dnes voda tak teplá, že závodníci při závodě pocítí doslova komfort. Cyklistika se pojede na devítikilometrovém okruhu v Hostivařském parku, který závodníci při českém poháru pojedou třikrát a celkem tedy absolvují 27 km. Závěrečný běh v okolí přehrady bude dlouhý obvyklých 7,6 km.

Obhajovat loňské vítězství přijede Karel Zadák, který má letos už výborné 6. místo z prvního závodu evropského poháru. Soupeřem mu bude Honza Kubíček, který vyhrál první závod v pražských O2 žlutých lázních, nebo Pavel Jindra, ten vyhrál minulý týden terénní triatlon na Orlíku, či Leoš Roušavý, který zvítězil při terénním Czech Bigmanu v Chuchli. Favority doplní přibližně stovka amatérů a samozřejmě ženy, kterým letos zatím společně vládnou sestry Loubkovy. Další závodníci se pak postaví na start závodu Xterra Easy, který pomalu získává stejný počet příznivců jako klasická Xterra.

Závod českého poháru startuje ve 12:40 pro ženy a se zpožděním 11 minut i pro muže, to je specialita závodu v Hostivaři, kde se každoročně jezdí takzvaný souboj pohlaví. Xterra Easy na kratších tratích začíná už v 11 hodin. Přihlášky je možné podat i v den závodu od 8 v prostoru startu. Více informací najdete na www.xterra.cz.

Jan Kubíček - ilustrační foto

Hodnocení:
Přečteno 345x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.3.23Ideme si tak trochu vlastnou cestou. Říká trenér a otec v jedné osobě Jozef Vrábel
27.3.23Tereza Zimovjanová vstoupila do nové sezony 39.místem ve Světovém poháru na Novém Zélandu
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer