XTERRA Mistry Evropy se na Sardinii stali Marceau a Matter

2.06.2008 -
Na prvním závodě evropského poháru Xterra na Sardinii, který byl i historicky třetím mistrovstvím Evropy, zavlály v neděli švýcarské prapory. Mezi muži se opět z titulu radoval Olivier Marceau a ženám vládla jeho krajanka Sibylle Matter. Tři minuty od titulu byl nejlepší z Čechů Karel Zadák, zbyla na něho však pouze šestá příčka.
Závod na Sardinii získává stále větší a větší renomé, letos se ho zúčastnil skoro dvojnásobný počet závodníků než minulý rok a také plno profesionálů, kteří ze závodu udělali tvrdý souboj o medaile. Po plavání si držel půlminutový náskok domácí Ital Leonardo Ballerini, na kterého se brzy začal tlačit Marceau. Čtyři minuty zpět byl Karel Zadák a pět Kubíček s juniorem Materou.


Marceau ilustrační foto

Cyklistika nejlépe sedla Marceauovi, který je především silniční triatlet a jako nejlepší biker se při závodech Xterra předvedl snad poprvé. V depu byl jako první, ale náskok neměl nikterak závratný. Sledovali ho Němci Schumann a Dietz a také Belgičan Thijs. Po horším plavání se také dopředu dral Nicolas Lebrun. Excelentně zajel i Zadák, který se při cyklistice o několik míst posunul a jeho čas cyklistické části byl třetí nejlepší ze všech.

Karel Zadák ilustrační foto

Běh byl pak pro Marceau ve velkém vedru doslova očistcem, musel se snažit za sebou udržet několik dotírajících závodníků, ale do cíle se nakonec dostal jako první a mohl podruhé slavit titul mistra Evropy. Na druhé místo se při závěrečném běhu prokousal Lebrun a třetí skončil Felix Schumann. Na Zadáka zbylo již zmíněné šesté místo a Jan Kubíček byl po velmi solidním výkonu jedenáctý.

Jan Kubíček ilustrační foto

Mezi ženami byl závod parádním představením Švýcarek. Trojice jich bojovala o titul, nakonec se radovala Sibylle Matter před Renatou Bucher, čtvrtá byla další Švýcarka Andrea Huser, která překvapila výtečným výkonem na cyklistice a nejlepším během. Úspěch alpských států podtrhla ještě Rakušanka Carina Wasle, která se dokázala vklínit na třetí příčku.

Radost udělali i Češi. Zlatou medaili vezou domů Tomáš Matera, který skončil celkově 17., Kája Polívková na 10. místě a Dáša Svěráková na 11. Další medaile získali Jiří Klíma a ve veteránských kategoriích Jiří Kokeš a Petr Polívka. Celkem se na start postavilo rekordních 22 reprezentantů naší země. Jejich kompletní výsledky najdete na www.xterraitaly.it.

Světový pohár a seriál kvalifikačních závodů na mistrovství světa pokračuje už 29. června na Hluboké, kde bude muset Olivier Marceau svůj titul obhajovat i proti současnému mistru světa Conradu Stoltzovi. Trojnásobný šampión Stoltz přijede na závod Xterry do Evropy vůbec poprvé.

www.xterra.cz

Hodnocení:
Přečteno 608x

Komentáře

Gratulace!!!! Reagovat
Re: Gratulace!!!! Reagovat
Fotky z Xterry Italy 2008 Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka