IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG

28.04.2024 -
Mexičan Hermandez překvapil svým výkonem na IRONMAN Texas, když předstihl Lengeho a dosáhl svého dosud největšího profesionálního triumfu. U žen zvítězila favorizovaná Matthews. Jana Richtrová dominovala mezi amatérkami na domácí půdě a nenašla mezi nimi přemožitelku.

V roce 2016 Patrik Lange během svého debutu na plné IRONMAN distanci upoutal pozornost, a to právě na IRONMAN Texas, kde zaznamenal své první profesionální vítězství. Dnes je Lange řazen mezi světovou špičku v triatlonu. Na stejném závodě se letos snažil napravit své nedávné 17. místo z Ironman Oceanside 70.3. Závod by mu mohl vyjít dokonale, kdyby nebyl v konkurenci mexické „kometry“. Po cyklistické části vedl domácí závodník Marquardt, následovalŠvéd Kallin. Lange, který dojel jako osmý, zaostával za čelem závodu o více než 13 minut.

Začátek formuláře

Avšak Lange je momentálně považován za nejlepšího běžce mezi Ironmany, jeho výsledky jsou ohromující: průměrný čas maratonu v posledních 8 letech činí 2:40 a za posledních šest závodů dokonce 2:35. Proto bylo velmi pravděpodobné, že by ostatní závodníci museli běžet maraton pod 2:50, aby předešli tomu, že je Lange dožene. Ani Marquardt ani Kallin tak rychle běžet nezvládli (2:53 a 2:54), a dokonce ani jeden se nedostal na stupně vítězů. Američan skončil čtvrtý a Švéd pátý. Zatímco Lange se dere dopředu ze zadních pozic, Mexičan Hernandez projevil životní formu a závěrečný maraton zvládl v super rychlém čase 2:34! Necelé dvě minuty za ním dobíhal šokovaný Lange s časem 2:35. Na stupně vítězů se dostal i Francouz Mignon.

V ženském závodě dorazila Britka Langridge jako první do druhého depa, těsně následována Nizozemkou Wilms. Kat Matthews zaostávala za čelem o pět minut. Matthews, považovaná za favoritku, se během maratónu propracovávala z pátého místa až na čelo, které převzala na půlmaratónu a udržela si ho až do cíle. Druhé místo si vybojovala Australanka Staler a na třetí místo se dostala Wilms.

Začátek formuláře

České srdce zaplesalo při pohledu na výsledky v kategorii amatérek. Jana Richtrová v kategorii F40-44 jasně dominovala, druhá v pořadí zaostávala za Janou o téměř hodinu. Navíc Jana ovládla celkové pořadí amatérek s náskokem více než 8 minut. V cyklistické části zaznamenala výkon srovnatelný s TOP 5 profesionálních závodnic.


Hodnocení:
Přečteno 646x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl