Další Xterra se jede už v sobotu na Lipně

21.08.2007 -
Boj o pořadí v pátém ročníku Twin Xterra Czech Tour se vyostřuje, na závěr sezóny se jedou čtyři závody ve čtyřech týdnech. Ten první proběhl o víkendu u Olbersdorfského jezera v Německu, další závod hostí v sobotu 25. srpna Přední Výtoň u Lipna a pak série pokračuje ještě v Hradci Králové a Velké Chuchli.

Závod na Olbersdorfském jezeře byl stejně jako vloni společným podnikem Xterra German a Czech Tour a navíc mistrovstvím Německa v crosstriatlonu. Kromě Xterry na 1,5 km plavání, 36 km na kole a 9 km běhu se jeli i další zkrácené závody a závod štafet. Celkem se na start postavilo více než 400 závodníků. V téměř dvou a půl hodinové Xteře zvítězil Felix Schumann před dalším němcem Nico Pfitzenmaierem, třetí místo vybojoval Pavel Jindra. Další z Čechů byl František Žilák na 6. místě, Tomáš Jiránek 7. a Jan Novota 10.

Mezi ženami si už od startu tvořila náskok Anna Scheiderbauer, která také s velkým rozdílem porazila Katrin Hill i Ivanu Loubkovou. Čtvrtá byla Petra Krejčová, na 8. místě do cíle doběhla Dáša Svěráková a 9. byla Kateřina Loubková.

Dalším podnikem české série bude E.on terénní triatlon v Přední Výtoni, který je po Hlubockém závodě nejstarší akce celého poháru. Na Lipně se poplave 1,5 km, na kole se pojede 30 km ve třech okruzích a poběží se 9 km. To bude v sobotu, ale už v pátek se na sprint triatlonu představí jihočeská elita při závodě místního poháru. Páteční závod bude mít tratě zkrácené na třetinu a startuje v 17:00. V neděli je pak na programu ještě závod tříčlenných štafet.