Výsledkový servis světového triatlonu zaznamenal i české úspěchy

29.04.2014 -
Víkend byl ve znamení světového triatlonu napříč světadíly. Česká republika zaznamenala třetí místo v podání Radky Vodičkové, která se blýskla třetím místem na prestižním St. Anthony´s Triathlon. Ale tím úspěchy českých závodníků nekončí. Čtěte více.

České stopy byly k vidění na americkém kontinentu. Nejdříve se v dobré formě předvedli akademici, kteří si svůj pobyt v Jižní Americe protáhli kvůli Pan-americkému poháru. V hlavní kategorii mužů na dobrý výsledek navázal Tomáš Řenč, který vybojoval 6. místo. (Kabrhel 9. Šlajs 14.) Na pódium dosáhla mezi ženami Petra Kuříková, která obsadila bronzovou příčku.

Tomáš Svoboda pokračoval v misi ve sběru olympijských bodů, tentokrát na asijském poháru. Po nevydařené premiéře v Jižní Americe, se mu v Asii zadařilo šestým místem. Na vítězného Estonce Alexandra Latina ztratil necelé 2 minuty, čímž se pohodlně vešel do limitu pro udělení kýžených bodů.

Vrcholem olympijského víkendu byl světový pohár ITU v Kapském městě. Zde opět dominoval Španěl Goméz, který se opět prosadil před bratry Brownlee, tentokrát před mladším Jonathanem. Třetí místo bral Rus Polyanskiy. Přemysl Švarc obsadil 50. místo. Mezi ženami se prosadily Britky. První místo vybojovala Stimpson, před krajankou Jenkins. Trojici nejlepších doplnila Američanka Jorgensen. Vendula Frintová se musela spokojit s 23. místem.

V Americe odstartoval seriál 5150, který je pod hlavičkou ironman, ovšem na olympijské distanci. Jako mají ironmani Havaj, půlironmani Mt. Tremblant, tak série 5150 má své grand finále v podobě Hy-Vee triathlon, co by nejlépe dotovaného závodu na světě. Na St. Anthony´s triathlonu se mezi muži radoval Ruedi Wild v ženách pak dominovala domácí Sarah Haskins. Druhé místo brala populární Helle Frederiksen a třetí místo obsadila Radka Vodičková, která dál úspěšně kombinuje střední triatlon s olympijským. Závodu se zúčastnila i šampiónka z Kony Mirinda Carfrae.

Poloviční ironman byl k vidění na čtvrtém ročníku Challenge Fuerteventura – half. Zde dominoval Němec Andreas Dreitz. (Tomáš Mika 23.). V ženách se po návratu z autonehody prosadila Camilla Pedersen. Eva Potůčková uzavřela ženské Top Ten.

Ican triathlon hostila španělská Malaga, hlavní hvězdou byl Eneko Llanos, který ale kvůli defektu ze závodu odstoupil. Z vítězství se radoval domácí Gustávo Igleasias. Martin Krupička bral 22.místo. 

Hodnocení:
Přečteno 661x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár