Na Hluboké to bude letos jinak

2.05.2007 -
Otec a nově i matka XTERRY u nás, Michal Piloušek vás chce seznámit se situací kolem závodu na Hluboké, který bude letos probíhat trochu jinak než v minulých letech. (převzato z www.xterra.cz)
Zdravím všechny Xterráky a příznivce tohoto sportu v České Republice!

Nechci se pouštět do nějakých větších akcí či romanopiseckých elaborátů, ale tak jak už to v životě bývá, nic není navždy a najisto, a tak i v XTEŘE bude letos pár změn. V prvním čtvrtletí tohoto roku jsem dokončil převzetí firmy XPG s.r.o., která pořádá závody XTERRA, a vykoupil od S.Procházkové její podíl. Zároveň jsem vedl zdlouhavá jednání s majiteli licence XTERRA Teamem Unlimited, který sídlí na Havaji. Jednal jsem i s partnery pro pokrytí letošní sezony v České Republice. Nebylo to jednoduché a někdy emoce přebíjely reálný náhled na věc.

Co z toho vyplívá pro vás XTERRÁKY? XTERRA bude mít letos 11 závodů Czech Tour, Mistrovství ČR a mezinárodní závod v Hluboké nad Vltavou. Všechny závody by měly být minimálně na stejné úrovni jako v loňském roce a naší snahou je, aby byly stále lepší!!!

Špatná zpráva je, že se nepodařilo domluvit schůdné podmínky pro kvalifikační závod na MS. Finanční náročnost tj.licenční poplatky a garantování 15 000 € na prize money, včetně letenek a ubytování členů Teamu Unlimited, jsou bohužel tento rok nad moje síly. Takže vám nezbývá než se kvalifikovat na některém závodě XTERRA EUROPEAN TOUR. Udělám vše pro to, aby se kvalifikace se vší slávou vrátila příští rok zpět na Hlubokou, a aby se dalo z Čech opět kvalifikovat na MS…

Peníze za umístění zůstanou na závodech CZECH TOUR na stejné nebo na vyšší úrovni, na MČR to bude cca 20.000 a na Mezinárodním závodě v Hluboké nad Vltavou pak bude nejméně 30.000 CZK.

Těšíme se na vás a doufám, že na sezónu 2007 budete vzpomínat jako na tu, co byla plná sportu a zábavy a která vám dělala radost a ničím vám ji nekazila…

Za XTERRA CZECH
MICHAL PILOUŠEK
 
převzato z www.xterra.cz
Hodnocení:
Přečteno 432x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár